Dieter Gass

Szef Audi: Nie rozważamy Kubicy jako kierowcy fabrycznego na sezon 2020

Po pojawieniu się dziś informacji, że management Roberta Kubicy kontaktował się z Audi Sport w sprawie ewentualnej jazdy Polaka w serii DTM, szef zespołu, Dieter Gass powiedział, że Polak nie jest rozważany jako kierowca ekipy fabrycznej w przyszłym roku.

Audi w DTM wystawia trzy zespoły fabryczne. Samochodami tej marki jeździ również ekipa WRT, jednak nie jest to zespół fabryczny, a kliencki. Jej barwy reprezentują Pietro Fittipaldi (obecny kierowca testowy Haasa) oraz Jonathan Aberdein. Szczególnie ten drugi spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze.

Z szefem Audi, odpowiedzialnym za zespoły fabryczne, rozmawiał motorsport-magazin: „Robert Kubica nie jest w rozmowach z nami w sprawie fotela fabrycznego” – stwierdził Gass.

Ton tych wypowiedzi jest nieco inny niż ten, prezentowany rano przez Autosport. Możemy być jednak pewni kontaktu managementu Kubicy z szefami Audi.

Tradycyjnie trzeba czekać na rozwój wydarzeń.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 16 października

Urodził się Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku, drugi zawodnik sezonów 2003 i 2005 oraz trzeci w latach 2008, 2012 i 2018 (309 startów, 21 wygranych, 18 pole positions, 46 najszybszych okrążeń i 103 podia).

Alan Jones wygrywa GP Las Vegas. Było to jego 12. i ostatnie zwycięstwo w karierze oraz 24. i ostatnie podium. Ostatni raz z pole position startuje Carlos Reutemann, a jedyny raz na podium gości Bruno Giacomelli. Mistrzostwo świata zapewnia sobie w tym wyścigu Nelson Piquet – to jego pierwszy z trzech tytułów.

Eddie Irvine triumfuje w GP Malezji. To jego 4. i ostatnie zwycięstwo w F1.

Robert Kubica testuje na torze Hungaroring bolid Williamsa z 2014 roku.

Najnowsze wpisy