Dieter Gass

Szef Audi: Nie rozważamy Kubicy jako kierowcy fabrycznego na sezon 2020

Po pojawieniu się dziś informacji, że management Roberta Kubicy kontaktował się z Audi Sport w sprawie ewentualnej jazdy Polaka w serii DTM, szef zespołu, Dieter Gass powiedział, że Polak nie jest rozważany jako kierowca ekipy fabrycznej w przyszłym roku.

Audi w DTM wystawia trzy zespoły fabryczne. Samochodami tej marki jeździ również ekipa WRT, jednak nie jest to zespół fabryczny, a kliencki. Jej barwy reprezentują Pietro Fittipaldi (obecny kierowca testowy Haasa) oraz Jonathan Aberdein. Szczególnie ten drugi spisuje się w tym sezonie bardzo dobrze.

Z szefem Audi, odpowiedzialnym za zespoły fabryczne, rozmawiał motorsport-magazin: „Robert Kubica nie jest w rozmowach z nami w sprawie fotela fabrycznego” – stwierdził Gass.

Ton tych wypowiedzi jest nieco inny niż ten, prezentowany rano przez Autosport. Możemy być jednak pewni kontaktu managementu Kubicy z szefami Audi.

Tradycyjnie trzeba czekać na rozwój wydarzeń.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy