Robert Kubica GP Austrii 2019

Silniki Mercedesa w Williamsie minimum do 2025 roku

Mercedes i Williams ogłosiły przedłużenie umowy na dostawę silników w Formule 1 do końca 2025 roku. Jeszcze niedawno mówiło się, że Williams może zastanawiać się nad zmianą na Renault.

Williams korzysta z silników Mercedesa od sezonu 2014. Jednostki napędowe niemieckiego producenta były wówczas najtańsze i dlatego Williams związał się z nim. Jak się okazało pozwoliły one zajmować ekipie z Grove 3. miejsce w klasyfikacji konstruktów w sezonach 2014 i 2015.

Dotychczasowa umowa Williamsa i Mercedesa wygasała z końcem 2020 roku.

„Bardzo podobała nam się współpraca z Mercedesem w ciągu ostatnich 6 lat i dlatego jesteśmy zaszczyceni, że będziemy ją kontynuować przez kolejne 5 lat od 2021 roku. Mercedes zawsze był jednym z najlepszych dostawców silników w Formule 1 i wierzymy, że będą nadal posiadać ekstremalnie konkurencyjny pakiet silnikowy. W tym czasie Mercedes stał się przyjacielem zespołu i nie możemy doczekać się współpracy z Mercedesem w przyszłości” – powiedziała Claire Williams.

„Budowanie długoterminowych partnerstw było kluczowym filarem naszego podejścia do ery hybrydowej w Formule 1. Williams był naszym modelowym partnerem od początku wspólnej pracy w sezonie 2014 i w tym czasie cieszyliśmy się wieloma sukcesami. Zbudowaliśmy mocną ludzką i techniczną więź z zespołem w Grove i liczymy na budowę jej również w następnych latach” – stwierdził Andy Cowell, Dyrektor Zarządzający Mercedes-AMG HPP.

„Williams jest jedną z ikonicznych firm w Formule 1 i w Mercedesie jesteśmy dumni mogąc wliczać się do tej motorsportowej rodziny. Przechodzą obecnie trudny czas, ale pokazuje on tylko ich wytrzymałość i siłę charakteru, gdyż walczą o powrót w stawce tam, gdzie powinni być. Jestem pewien, że przyszłość dla niezależnych zespołów jest świetlana gdy zostaną wprowadzone nowe przepisy i cieszę się, że możemy nadal współpracować z Williamsem” – dodał Toto Wolff, szef Mercedesa w F1.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 16 września

Urodził się Karl Kling (11 startów, 2 podia, 1 najszybsze okrążenie).

Alberto Ascari wygrywa swój drugi wyścig w F1. Po raz pierwszy na podium staje Felice Bonetto, a 5. i ostatni najszybszy czas okrążenia wykręca w F1 Giuseppe Farina.

Graham Hill triumfuje w GP Włoch.

Juan Pablo Montoya wygrywa swoje pierwsze GP w F1, triumfując w GP Włoch.

Robert Kubica zajmuje 9. miejsce w GP Belgii. Wyścig wygrywa Kimi Raikkonen, a drugie miejsce zajmuje Felipe Massa. To sprawia, że Ferrari zapewnia sobie tytuł mistrzowski w tym sezonie. 100. start w F1 zalicza Mark Webber, a 50. start ekipa Red Bulla.

Pojawia się pierwsze, nie robione z ukrycia zdjęcie Roberta Kubicy.

Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Singapuru. Pierwsze najszybsze okrążenie w wyścigu wykręca Kevin Magnussen (jednocześnie pierwsze dla Haasa), a 150. start w F1 zalicza Nico Hulkenberg.

Najnowsze wpisy