Michael Schumacher

Schumacher w szpitalu. Będzie leczony komórkami macierzystymi?

Michael Schumacher pojawił się dziś w Paryżu, w którym został przewieziony do europejskiego szpitala Georgesa Pompidou i przyjęty na oddział kardiologii, gdzie pozostanie jakiś czas w celu leczenia, w tej chwili „ściśle tajnej” choroby.

Niemcowi, który został przetransportowany do szpitala karetką pogotowia, towarzyszyła grupka kilkunastu osób, w tym lekarzy i pielęgniarek.

Schumacher do francuskiego szpitala przybył żółto-niebieską karetką pogotowia, zarejestrowaną w Genewie w Szwajcarii. O godz. 15.40 w poniedziałek był już w swojej sali szpitala Georges Pompidou, na oddziale intensywnej opieki medycznej chirurgii sercowo-naczyniowej. Schumacher miał na sobie granatową czapkę i ciemny koc, które całkowicie zasłaniały ciało i twarz, co pozwalało zachować dużą dozę prywatności.

Lekarzem prowadzącym Schumachera został Philippe’a Menasché. Menasché, słynny kardiochirurg, jest w rzeczywistości pionierem terapii komórkowej w leczeniu niewydolności serca, a także członkiem Rady Dyrektorów Instytutu Mózgu i Rdzenia Kręgowego. W szpitalu u Schumachera można było zobaczyć także słynnego chirurga ortopedę Gerarda Saillanta, osobistego przyjaciela kierowcy.
Francuskie media podają, że nie jest to pierwsza wizyta Schumachera w tym szpitalu. Wcześniej bywał tu na badaniach. Kolejne wyznaczono na lipiec, ale z powodu nieoczekiwanych problemów ze zdrowiem, przełożono je na wrzesień.

Źródło: gazzetta.it

Piotr Ciesielski

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 22 maja

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Maurice Trintignant, wygrywając GP Monako. Pierwszy raz na podium stają Cesare Perdisa i Eugenio Castellotti. Po raz ostatni w F1 jedzie Alberto Ascari. Pierwsze i jedyne podium w Formule 1 zgarnęła w tym wyścigu Lancia.

Wolfgang von Trips odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Holandii.

Drugie zwycięstwo w F1 odnosi Jackie Stewart, triumfując w GP Monako. Po raz pierwszy best lapa wyścigu uzyskuje Lorenzo Bandini, a John Surtees zalicza 50. start w F1.

Urodził się Pedro Diniz (98 startów).

Jody Scheckter odnosi 6. triumf w F1, wygrywając GP Monako. Pierwszy raz z pole position startował John Watson, a w F1 zadebiutował Riccardo Patrese.

Alain Prost wygrywa po raz 7. w F1, triumfując w GP Belgii. Jedyne najszybsze kółko wyścigu w karierze wykręca Andrea De Cesaris. W F1 debiutuje Thierry Boutsen.

Kimi Raikkonen triumfuje w GP Monako, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Pierwszy raz na podium staje Mark Webber.

Sebastian Vettel wygrywa GP Hiszpanii, odnosząc 14. zwycięstwo w karierze.

Na torze Monza odbywają się testy zespołu SMP Racing, startującego w kategorii LMP2 w WEC. Nie może brać w nich udziału Sergey Sirotkin, dlatego zastępuje go… Robert Kubica. Władze ekipy są bardzo zadowolone z jazdy Kubicy Dallarą P217 Gibson. „To będzie dla mnie przyjemność pomagać SMP Racing do tak wymagającego wyścigu jak 24H Le Mans. Mamy wiele pracy podczas tych dwóch dni testów, ale jestem przekonany, że wspólnie z Maurizio i Viktorem zbierzemy przydatne informacje aby optymalnie ustawić samochód” – komentuje test Kubica.

„Uwielbiam ich. Są nadzwyczajni. Pojawili się na testach, gdy było jasne, że mamy poważne problemy. Ich widok wraz z wielką flagą wspierającą Roberta był wzruszający. To samo działo się w Australii. Wokół naszego zaplecza było mnóstwo zagorzałych polskich fanów dopingujących Roberta i cały zespół. Myślę, że to nieocenione wsparcie, zwłaszcza gdy nie idzie zbyt dobrze. Jesteśmy bardzo wdzięczni polskim fanom w tej chwili i mamy nadzieję, że zdołamy nieco odwrócić sytuację, by Robert mógł pokazać trochę swojego talentu, który bez wątpienia ma. To dla nas główny cel – wynagrodzić wsparcie i wiarę polskich kibiców nie tylko w Roberta, ale i cały zespół” – mówi Claire Williams o polskich kibicach dla Autosportu.