Schumacher w szpitalu. Będzie leczony komórkami macierzystymi?

Michael Schumacher pojawił się dziś w Paryżu, w którym został przewieziony do europejskiego szpitala Georgesa Pompidou i przyjęty na oddział kardiologii, gdzie pozostanie jakiś czas w celu leczenia, w tej chwili „ściśle tajnej” choroby.

Niemcowi, który został przetransportowany do szpitala karetką pogotowia, towarzyszyła grupka kilkunastu osób, w tym lekarzy i pielęgniarek.

Schumacher do francuskiego szpitala przybył żółto-niebieską karetką pogotowia, zarejestrowaną w Genewie w Szwajcarii. O godz. 15.40 w poniedziałek był już w swojej sali szpitala Georges Pompidou, na oddziale intensywnej opieki medycznej chirurgii sercowo-naczyniowej. Schumacher miał na sobie granatową czapkę i ciemny koc, które całkowicie zasłaniały ciało i twarz, co pozwalało zachować dużą dozę prywatności.

Lekarzem prowadzącym Schumachera został Philippe’a Menasché. Menasché, słynny kardiochirurg, jest w rzeczywistości pionierem terapii komórkowej w leczeniu niewydolności serca, a także członkiem Rady Dyrektorów Instytutu Mózgu i Rdzenia Kręgowego. W szpitalu u Schumachera można było zobaczyć także słynnego chirurga ortopedę Gerarda Saillanta, osobistego przyjaciela kierowcy.
Francuskie media podają, że nie jest to pierwsza wizyta Schumachera w tym szpitalu. Wcześniej bywał tu na badaniach. Kolejne wyznaczono na lipiec, ale z powodu nieoczekiwanych problemów ze zdrowiem, przełożono je na wrzesień.

Źródło: gazzetta.it

Piotr Ciesielski

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 16 września

Urodził się Karl Kling (11 startów, 2 podia, 1 najszybsze okrążenie).

Alberto Ascari wygrywa swój drugi wyścig w F1. Po raz pierwszy na podium staje Felice Bonetto, a 5. i ostatni najszybszy czas okrążenia wykręca w F1 Giuseppe Farina.

Graham Hill triumfuje w GP Włoch.

Juan Pablo Montoya wygrywa swoje pierwsze GP w F1, triumfując w GP Włoch.

Robert Kubica zajmuje 9. miejsce w GP Belgii. Wyścig wygrywa Kimi Raikkonen, a drugie miejsce zajmuje Felipe Massa. To sprawia, że Ferrari zapewnia sobie tytuł mistrzowski w tym sezonie. 100. start w F1 zalicza Mark Webber, a 50. start ekipa Red Bulla.

Pojawia się pierwsze, nie robione z ukrycia zdjęcie Roberta Kubicy.

Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Singapuru. Pierwsze najszybsze okrążenie w wyścigu wykręca Kevin Magnussen (jednocześnie pierwsze dla Haasa), a 150. start w F1 zalicza Nico Hulkenberg.