Sergio Perez, Racing Point RP19 Lance Stroll, Racing Point RP19

Racing Point szykuje kolejne poprawki

Zespół Racing Point po niezbyt udanym początku sezonu zaczyna sukcesywnie wprowadzać zmiany do swojego bolidu. Na Grand Prix Singapuru przygotowany jest kolejny pakiet.

„Spodziewaliśmy się, że będziemy dobrzy w Spa, co się zdarzyło. Spodziewaliśmy się, że będziemy dobrzy we Włoszech. Spodziewamy się również, że będziemy całkiem dobrzy w Singapurze, ponieważ mamy kilka sztuczek w rękawach” – powiedział Otmar Szafnauer

Szef ekipy został zapytany czy to potwierdzenie wprowadzenia poprawek: „Tak. To kolejna nowa aktualizacja. Duża aktualizacja. Dowiemy się coś nowego o aucie, poprawimy jego ustawienia i znajdziemy się w środku stawki, do której jesteśmy przyzwyczajeni, i powiedziałbym, że należymy”

Na temat poprawy tempa wypowiedział sie również Sergio Perez, który zdecydował się na pozostanie z zespołem do końca 2022 roku :
„Zdecydowanie poczyniliśmy pewne postępy, ale chcę osiągać założone cele przez resztę sezonu. Chcę mieć pewność, że kończymy sezon czwartym najlepszym samochodem na starcie, regularnie na różnych torach. To byłoby dobre zakończenie.”

Perez przyznał, że Racing Point będzie musiał znaleźć około trzech dziesiątych sekundy aby osiągnąć swój cel w środku stawki.

„Myślę, że krok o trzy dziesiąte sekundy ponad tym, co mamy, jest tym, czego potrzebujemy, aby być regularnie czwartym najszybszym zespołem. Jesteśmy blisko, ale oczywiście trzy dziesiąte [nawet], biorąc pod uwagę [jeśli] nikt się nie poprawia, to całkiem sporo”. – wyjaśnił.

Racing Point zajmuje aktualnie 7. miejsce w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem 46 punktów. Do Toro Rosso traci 5 punktów.

Jakub Andrusiewicz

źródło: motorsport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.