Sergio Perez, Racing Point RP19 Lance Stroll, Racing Point RP19

Racing Point szykuje kolejne poprawki

Zespół Racing Point po niezbyt udanym początku sezonu zaczyna sukcesywnie wprowadzać zmiany do swojego bolidu. Na Grand Prix Singapuru przygotowany jest kolejny pakiet.

„Spodziewaliśmy się, że będziemy dobrzy w Spa, co się zdarzyło. Spodziewaliśmy się, że będziemy dobrzy we Włoszech. Spodziewamy się również, że będziemy całkiem dobrzy w Singapurze, ponieważ mamy kilka sztuczek w rękawach” – powiedział Otmar Szafnauer

Szef ekipy został zapytany czy to potwierdzenie wprowadzenia poprawek: „Tak. To kolejna nowa aktualizacja. Duża aktualizacja. Dowiemy się coś nowego o aucie, poprawimy jego ustawienia i znajdziemy się w środku stawki, do której jesteśmy przyzwyczajeni, i powiedziałbym, że należymy”

Na temat poprawy tempa wypowiedział sie również Sergio Perez, który zdecydował się na pozostanie z zespołem do końca 2022 roku :
„Zdecydowanie poczyniliśmy pewne postępy, ale chcę osiągać założone cele przez resztę sezonu. Chcę mieć pewność, że kończymy sezon czwartym najlepszym samochodem na starcie, regularnie na różnych torach. To byłoby dobre zakończenie.”

Perez przyznał, że Racing Point będzie musiał znaleźć około trzech dziesiątych sekundy aby osiągnąć swój cel w środku stawki.

„Myślę, że krok o trzy dziesiąte sekundy ponad tym, co mamy, jest tym, czego potrzebujemy, aby być regularnie czwartym najszybszym zespołem. Jesteśmy blisko, ale oczywiście trzy dziesiąte [nawet], biorąc pod uwagę [jeśli] nikt się nie poprawia, to całkiem sporo”. – wyjaśnił.

Racing Point zajmuje aktualnie 7. miejsce w klasyfikacji konstruktorów z dorobkiem 46 punktów. Do Toro Rosso traci 5 punktów.

Jakub Andrusiewicz

źródło: motorsport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 16 października

Urodził się Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku, drugi zawodnik sezonów 2003 i 2005 oraz trzeci w latach 2008, 2012 i 2018 (309 startów, 21 wygranych, 18 pole positions, 46 najszybszych okrążeń i 103 podia).

Alan Jones wygrywa GP Las Vegas. Było to jego 12. i ostatnie zwycięstwo w karierze oraz 24. i ostatnie podium. Ostatni raz z pole position startuje Carlos Reutemann, a jedyny raz na podium gości Bruno Giacomelli. Mistrzostwo świata zapewnia sobie w tym wyścigu Nelson Piquet – to jego pierwszy z trzech tytułów.

Eddie Irvine triumfuje w GP Malezji. To jego 4. i ostatnie zwycięstwo w F1.

Robert Kubica testuje na torze Hungaroring bolid Williamsa z 2014 roku.