Motor Racing - Formula One World Championship - British Grand Prix - Race Day - Silverstone, England

Prost narzeka na postawę Hulkenberga

Renault zrezygnowało z „usług” Nico Hulkenberga od przyszłego sezonu, ponieważ jest on zbyt „mało optymistyczny”, a jego nastawienie często bywa „negatywne”.

Tak przynajmniej twierdzi doradca Renault i legenda F1, Alain Prost, który wyjaśnił, dlaczego francuski zespół zatrudnił na sezon 2020 innego Francuza Estebana Ocona.

32-letni Niemiec Hulkenberg, wiązany jest z przeprowadzką do Alfa Romeo lub Haas. Kierowca poszukuje obecnie nowego zespołu w F1 na przyszły sezon.

„Nie chcemy pesymistycznych kierowców, dlatego zdecydowaliśmy się na Ocona” – powiedział Prost w rozmowie ze Sky Italia.

„On (Ocon) jest bardzo zmotywowany po tym, jak nie było go przez rok w F1. Nico jest dość negatywny, ale potrafi też trafnie ocenić pewne rzeczy. Musimy patrzeć jednak w przyszłość, a negatywne nastawienie kierowcy nie motywuje nas odpowiednio, szczególnie w tak trudnym sezonie”.
Prost zgadza się z Hulkenbergiem, twierdząc że podwozie Renault wymaga ulepszenia, ale uważa, że silnik zespołu na sezon 2019 jest „doskonały”.

Przyznaje jednak, że rok 2020 może być kolejnym trudnym rokiem dla Renault.

„Będę szczery, ze względu na zmianę przepisów w 2021 roku, nie ma sensu, byśmy nadal rozwijali obecny projekt. Mamy nadzieję, że w 2021 roku osiągniemy wysoki poziom” – powiedział Prost.
„Będziemy musieli dużo zainwestować w rozwój naszego samochodu, aby znów być z przodu” – dodał.

Piotr Ciesielski

Źródło: http://www.onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 16 października

Urodził się Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku, drugi zawodnik sezonów 2003 i 2005 oraz trzeci w latach 2008, 2012 i 2018 (309 startów, 21 wygranych, 18 pole positions, 46 najszybszych okrążeń i 103 podia).

Alan Jones wygrywa GP Las Vegas. Było to jego 12. i ostatnie zwycięstwo w karierze oraz 24. i ostatnie podium. Ostatni raz z pole position startuje Carlos Reutemann, a jedyny raz na podium gości Bruno Giacomelli. Mistrzostwo świata zapewnia sobie w tym wyścigu Nelson Piquet – to jego pierwszy z trzech tytułów.

Eddie Irvine triumfuje w GP Malezji. To jego 4. i ostatnie zwycięstwo w F1.

Robert Kubica testuje na torze Hungaroring bolid Williamsa z 2014 roku.