Tsunoda

Premierowe zwycięstwo Tsunody

Niedzielne zmagania na torze Monza zapoczątkował poranny wyścig Formuły 3. W nocy spadł deszcz, od rana świeciło słońce – tor był przesychający. Kierowcy przystępowali do rywalizacji na dystansie 22 okrążeń. Na starcie pojawiło się 29 kierowców. Zabrakło Alexa Perroniego, który po wczorajszym, strasznie wyglądającym wypadku, narzekał na lekki uraz kręgosłupa. Wliczając kary po wczorajszym wyścigu, z pole position startował dziś Fabio Scherer z teamu Sauber Junior. Za plecami miał Liama Lawsona i Jake’a Hughes’a.

Młody Szwajcar nie wystartował jednak rewelacyjnie i jeszcze przed pierwszą szykaną stracił swoje prowadzenie na rzecz Jake’a Hughes’a. Brytyjczyk bardzo długo jechał na czele wyścigu. Pod koniec zawodów, ewidentnie „kończyły mu się opony”. Pozycję, kosztem kierowcy HWA Racelab zyskali, jadący znakomitym tempem, Japończyk Yuki Tsunoda z zespołu Jenzer Motorsport, oraz Liam Lawson z MP Motorsport. Scherer, który także zmagał się z oponami, naciskany m. in. przez Roberta Schwartzmana, zajął dopiero 6 miejsce.

Ostatecznie, pierwszy raz w karierze w F3, triumfował Yuki Tsunoda. Podium uzupełnili Liam Lawson i Jake Hughes.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 16 września

Urodził się Karl Kling (11 startów, 2 podia, 1 najszybsze okrążenie).

Alberto Ascari wygrywa swój drugi wyścig w F1. Po raz pierwszy na podium staje Felice Bonetto, a 5. i ostatni najszybszy czas okrążenia wykręca w F1 Giuseppe Farina.

Graham Hill triumfuje w GP Włoch.

Juan Pablo Montoya wygrywa swoje pierwsze GP w F1, triumfując w GP Włoch.

Robert Kubica zajmuje 9. miejsce w GP Belgii. Wyścig wygrywa Kimi Raikkonen, a drugie miejsce zajmuje Felipe Massa. To sprawia, że Ferrari zapewnia sobie tytuł mistrzowski w tym sezonie. 100. start w F1 zalicza Mark Webber, a 50. start ekipa Red Bulla.

Pojawia się pierwsze, nie robione z ukrycia zdjęcie Roberta Kubicy.

Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Singapuru. Pierwsze najszybsze okrążenie w wyścigu wykręca Kevin Magnussen (jednocześnie pierwsze dla Haasa), a 150. start w F1 zalicza Nico Hulkenberg.

Archiwum