Tsunoda

Premierowe zwycięstwo Tsunody

Niedzielne zmagania na torze Monza zapoczątkował poranny wyścig Formuły 3. W nocy spadł deszcz, od rana świeciło słońce – tor był przesychający. Kierowcy przystępowali do rywalizacji na dystansie 22 okrążeń. Na starcie pojawiło się 29 kierowców. Zabrakło Alexa Perroniego, który po wczorajszym, strasznie wyglądającym wypadku, narzekał na lekki uraz kręgosłupa. Wliczając kary po wczorajszym wyścigu, z pole position startował dziś Fabio Scherer z teamu Sauber Junior. Za plecami miał Liama Lawsona i Jake’a Hughes’a.

Młody Szwajcar nie wystartował jednak rewelacyjnie i jeszcze przed pierwszą szykaną stracił swoje prowadzenie na rzecz Jake’a Hughes’a. Brytyjczyk bardzo długo jechał na czele wyścigu. Pod koniec zawodów, ewidentnie „kończyły mu się opony”. Pozycję, kosztem kierowcy HWA Racelab zyskali, jadący znakomitym tempem, Japończyk Yuki Tsunoda z zespołu Jenzer Motorsport, oraz Liam Lawson z MP Motorsport. Scherer, który także zmagał się z oponami, naciskany m. in. przez Roberta Schwartzmana, zajął dopiero 6 miejsce.

Ostatecznie, pierwszy raz w karierze w F3, triumfował Yuki Tsunoda. Podium uzupełnili Liam Lawson i Jake Hughes.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 12 sierpnia

Po raz pierwszy w swojej karierze z pole position rusza Rene Arnous. Trzecie zwycięstwo odnosi jednak Alan Jones. To jednocześnie 3. zwycięstwo Williamsa w historii.

Podczas wyścigu 1000 km de Motorsport w Toronto ginie Manfred Winkelhock (47 startów w F1).

Trzecie i ostatnie zwycięstwo w karierze odnosi Thierry Boutsen.

Starszy inżynier wyścigowy Williamsa, Dave Robson, mówi, że problemem Roberta Kubicy w sezonie 2019 może być brak rozumienia opon. „Podejrzewam, że sprowadza się to do opon. Kiedy różnice są duże, samochody są identyczne więc myślę, że o to chodzi”.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Lausitrzing

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

godz. 11:00 – Pierwszy trening
godz. 15:00 – Drugi trening
godz. 12:00 – Trzeci trening
godz. 15:00 – Kwalifikacje
godz. 15:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:45 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:45 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi