KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Pole position dla Lundgaarda

Późnym popołudniem, na torze Monza, odbyły się kwalifikacje do sobotniego wyścigu Formuły 3. Jest to 7, przedostatnia runda F3 w tym sezonie. Tor nie był już mokry, ale ciągle przesychał i był bardzo zdradliwy i śliski. Od początku sesji na torze panował duży tłok. Wszyscy kierowcy, niepewni warunków pogodowych, chcieli zanotować okrążenie możliwie jak najszybciej.

Po pierwszej serii okrążeń najszybszy był Devlyn DeFrancessco z teamu Trident. Zaraz jego okrążenie przebili Niko Kari, Robert Schwartzman czy Leonardo Pulcini. Tor, wbrew oczekiwaniom, jednak przesychał i osiągane czasy były coraz lepsze. Na czoło awansowali mi. Jake Hughes i Marcus Armstrong. Po chwili „przebił ich” Christian Lundgaard.
Z toru wypadł Keyvan Andres z HWA Racelab. Sesję przerwała żółta flaga.

Gdy kwalifikacje wznawiano, kierowcy ustawiali się blisko za poprzedzającym przeciwnikiem, aby złapać się za nim w strugę powietrza. Spowodowało to tłok w 3 sektorze. Wielu kierowców nie mogło przez to poprawić czasu. Ostatecznie sędziowie zdecydowali się wkroczyć i przerwać sesje kwalifikacyjna czerwoną flagą. Kwalifikacji już nie wznowiono. Pole position zdobył Duńczyk Christian Lundgaard z teamu ART.

blank

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Hiszpanii

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Sao Paulo

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 21 czerwca
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 22 czerwca
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 23 czerwca
godz. 15:00 – Wyścig

Popularne tagi