Pole position dla Lundgaarda

Późnym popołudniem, na torze Monza, odbyły się kwalifikacje do sobotniego wyścigu Formuły 3. Jest to 7, przedostatnia runda F3 w tym sezonie. Tor nie był już mokry, ale ciągle przesychał i był bardzo zdradliwy i śliski. Od początku sesji na torze panował duży tłok. Wszyscy kierowcy, niepewni warunków pogodowych, chcieli zanotować okrążenie możliwie jak najszybciej.

Po pierwszej serii okrążeń najszybszy był Devlyn DeFrancessco z teamu Trident. Zaraz jego okrążenie przebili Niko Kari, Robert Schwartzman czy Leonardo Pulcini. Tor, wbrew oczekiwaniom, jednak przesychał i osiągane czasy były coraz lepsze. Na czoło awansowali mi. Jake Hughes i Marcus Armstrong. Po chwili „przebił ich” Christian Lundgaard.
Z toru wypadł Keyvan Andres z HWA Racelab. Sesję przerwała żółta flaga.

Gdy kwalifikacje wznawiano, kierowcy ustawiali się blisko za poprzedzającym przeciwnikiem, aby złapać się za nim w strugę powietrza. Spowodowało to tłok w 3 sektorze. Wielu kierowców nie mogło przez to poprawić czasu. Ostatecznie sędziowie zdecydowali się wkroczyć i przerwać sesje kwalifikacyjna czerwoną flagą. Kwalifikacji już nie wznowiono. Pole position zdobył Duńczyk Christian Lundgaard z teamu ART.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 16 września

Urodził się Karl Kling (11 startów, 2 podia, 1 najszybsze okrążenie).

Alberto Ascari wygrywa swój drugi wyścig w F1. Po raz pierwszy na podium staje Felice Bonetto, a 5. i ostatni najszybszy czas okrążenia wykręca w F1 Giuseppe Farina.

Graham Hill triumfuje w GP Włoch.

Juan Pablo Montoya wygrywa swoje pierwsze GP w F1, triumfując w GP Włoch.

Robert Kubica zajmuje 9. miejsce w GP Belgii. Wyścig wygrywa Kimi Raikkonen, a drugie miejsce zajmuje Felipe Massa. To sprawia, że Ferrari zapewnia sobie tytuł mistrzowski w tym sezonie. 100. start w F1 zalicza Mark Webber, a 50. start ekipa Red Bulla.

Pojawia się pierwsze, nie robione z ukrycia zdjęcie Roberta Kubicy.

Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Singapuru. Pierwsze najszybsze okrążenie w wyścigu wykręca Kevin Magnussen (jednocześnie pierwsze dla Haasa), a 150. start w F1 zalicza Nico Hulkenberg.

Archiwum