Singapur

Między Monako a Węgrami

Choć zdają sobie sprawę z wielkości wyzwania, jakim jest jazda w Singapurze, to kierowcy Williamsa nie mogą doczekać się na Marina Bay Circuit. Co mówią w oficjalnej zapowiedzi przed Grand Prix Singapuru?

„To kompletny kontrast w porównaniu do dwóch ostatnich wyścigów. W Singapurze mamy niskie prędkości, kręty i wyboisty tor uliczny. Siła docisku jest tu bardzo ważna i można powiedzieć, że Marina Bay leży gdzieś pomiędzy Monako i Węgrami jeżeli chodzi o ustawienie samochodu. Robert ścigał się tu wcześniej w Formule 1 więc dobrze rozumie wyzwania i kompromisy wymagane na tym unikalnym torze. Dla George`a będzie to pierwszy raz, kiedy będzie ścigał się w Singapurze, ale nie zajmie mu dużo czasu docenienie jak wspaniałym, ale i wymagającym jest ten tor. Wracamy do najbardziej miękkich mieszanek Pirelli na ten weekend, których nie używaliśmy od Grand Prix Kanady w czerwcu. Powinny one dobrze pasować Singapurowi, ale wymagają jednocześnie ostrożnego zarządzania podczas wyścigu, szczególnie jeżeli kierowcy chcą uniknąć drugiego pit-stopu” – mówi Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy Williamsa.

Robert Kubica startował w Singapurze trzykrotnie, ale żaden z tych startów nie był szczęśliwy. Na tym ulicznym torze Robert zawsze pokazywał jednak świetne tempo. Historię jego startów możecie przeczytać tutaj.

„Singapur to typowy tor uliczny i to samo w sobie jest podchwytliwe. Upał i duża wilgotność to duże wyzwania, a tor wymaga wiele od samochodu i kierowcy. Singapur to również wspaniała atmosfera nocnego wyścigu i dlatego to unikalne Grand Prix” – mówi Robert Kubica.

George Russell będzie debiutował na torze w Singapurze.

„Nie mogę doczekać się Singapuru po pierwsze dlatego, że to wspaniały tor, a po drugie, że to nowe doświadczenie dla mnie a ja uwielbiam jazdę na nowych torach. Jazda w nocy to świetne doświadczenie, a do tego nie mogę doczekać się fizycznego doświadczenia w upale i przy dużej wilgotności. Koniec końców, bardzo wyczekuję tego grand prix” – powiedział George Russell.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 16 października

Urodził się Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku, drugi zawodnik sezonów 2003 i 2005 oraz trzeci w latach 2008, 2012 i 2018 (309 startów, 21 wygranych, 18 pole positions, 46 najszybszych okrążeń i 103 podia).

Alan Jones wygrywa GP Las Vegas. Było to jego 12. i ostatnie zwycięstwo w karierze oraz 24. i ostatnie podium. Ostatni raz z pole position startuje Carlos Reutemann, a jedyny raz na podium gości Bruno Giacomelli. Mistrzostwo świata zapewnia sobie w tym wyścigu Nelson Piquet – to jego pierwszy z trzech tytułów.

Eddie Irvine triumfuje w GP Malezji. To jego 4. i ostatnie zwycięstwo w F1.

Robert Kubica testuje na torze Hungaroring bolid Williamsa z 2014 roku.

Najnowsze wpisy