KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank

Między Monako a Węgrami

Choć zdają sobie sprawę z wielkości wyzwania, jakim jest jazda w Singapurze, to kierowcy Williamsa nie mogą doczekać się na Marina Bay Circuit. Co mówią w oficjalnej zapowiedzi przed Grand Prix Singapuru?

„To kompletny kontrast w porównaniu do dwóch ostatnich wyścigów. W Singapurze mamy niskie prędkości, kręty i wyboisty tor uliczny. Siła docisku jest tu bardzo ważna i można powiedzieć, że Marina Bay leży gdzieś pomiędzy Monako i Węgrami jeżeli chodzi o ustawienie samochodu. Robert ścigał się tu wcześniej w Formule 1 więc dobrze rozumie wyzwania i kompromisy wymagane na tym unikalnym torze. Dla George`a będzie to pierwszy raz, kiedy będzie ścigał się w Singapurze, ale nie zajmie mu dużo czasu docenienie jak wspaniałym, ale i wymagającym jest ten tor. Wracamy do najbardziej miękkich mieszanek Pirelli na ten weekend, których nie używaliśmy od Grand Prix Kanady w czerwcu. Powinny one dobrze pasować Singapurowi, ale wymagają jednocześnie ostrożnego zarządzania podczas wyścigu, szczególnie jeżeli kierowcy chcą uniknąć drugiego pit-stopu” – mówi Dave Robson, starszy inżynier wyścigowy Williamsa.

Robert Kubica startował w Singapurze trzykrotnie, ale żaden z tych startów nie był szczęśliwy. Na tym ulicznym torze Robert zawsze pokazywał jednak świetne tempo. Historię jego startów możecie przeczytać tutaj.

„Singapur to typowy tor uliczny i to samo w sobie jest podchwytliwe. Upał i duża wilgotność to duże wyzwania, a tor wymaga wiele od samochodu i kierowcy. Singapur to również wspaniała atmosfera nocnego wyścigu i dlatego to unikalne Grand Prix” – mówi Robert Kubica.

George Russell będzie debiutował na torze w Singapurze.

„Nie mogę doczekać się Singapuru po pierwsze dlatego, że to wspaniały tor, a po drugie, że to nowe doświadczenie dla mnie a ja uwielbiam jazdę na nowych torach. Jazda w nocy to świetne doświadczenie, a do tego nie mogę doczekać się fizycznego doświadczenia w upale i przy dużej wilgotności. Koniec końców, bardzo wyczekuję tego grand prix” – powiedział George Russell.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Monako

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 24 maja
godz. 13:30 – FP1
godz. 17:00 – FP2

Sobota, 25 maja
godz. 12:30 – FP3
godz. 16:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 26 maja
godz. 15:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

24h Le Mans

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi