leclerc 1

Leclerc miał nadzieję, że Ferrari przywróci mu pierwsze miejsce

Charles Leclerc, który ruszał z Pole Position do GP Singapuru wylądował na drugim miejscu po zjeździe do boksu. Zmiana taka wywołana była tym, że Ferrari chciało ugrać dublet w tym wyścigu. Monakijczyk miał nadzieję, że miejsce zostanie mu oddane dobrowolnie poprzez team orders. Co więcej, przyznał, że podczas rozmowy przez radio odniósł wrażenie, że właśnie taki jest plan zespołu.

Leclerc skończył jednak wyścig na drugim miejscu i było widać, że jest tym faktem mocno rozczarowany. Powiedział po wyścigu, że spodziewa się wyjaśnień od zespołu, dlaczego to nie on zjechał jako pierwszy do boksu. W sposób pokazujący irytację i sfrustrowanie wypowiedział się po wyścigu: ”Jedyną rzeczą, której potrzebuję jest potwierdzenie, że naprawdę nie dało się inaczej wywalczyć dubletu. Zapewne nie mogłem zjechać wcześniej, bo gdyby tak było, to tak by się stało. Nie podcina się przecież kolegi z zespołu. Jestem więc pewny, że wydarzyło się tak w związku z pragnieniem osiągnięcia podwójnego zwycięstwa przez zespół. Chcę jednak, aby mi to ktoś potwierdził.”

Na koniec dodał, już nieco bardziej spolegliwie i politycznie, że jest w porządku, bo zespół osiągnął dwa najwyższe stopnie podium i to jest najważniejsze.

Szymon Klimas

Źródło: racefans.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1- 25 lutego

Urodził się Tony Brooks, wicemistrz świata z 1959 roku i 3. zawodnik sezonu 1958. Zaliczył 38 startów w F1, wygrał 6 razy, 3 razy startował z pole position, zaliczył 3 najszybsze okrążenia i 10 razy stanął na podium.

Urodził się Francois Cevert, trzeci zawodnik sezonu 1971. Zaliczył 46 startów, 1 zwycięstwo, 2 najszybsze okrążenia i 13 podiów.