KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, tomek_z_lasu, Tomek81, krzysiek, ThrudCK, DeaconFrost, Kardynał, Dastan, Piotrek

Harmonogramy

blank

Jak Kubica ruszał do wyścigów w środkowej części sezonu?

Po pięciu kolejnych wyścigach sezonu 2019, czas uaktualnić zestawienie startów do wyścigów Roberta Kubicy. Pierwszy mokry start, drugi z alei serwisowej i kolejne świetne reakcje na światła. Tak można przedstawić je w skrócie. A szczegółowo?

W Grand Prix Wielkiej Brytanii Robert startował z ostatniego miejsca. Na pierwszym okrążeniu wyprzedził kierowców Haasa, którzy zderzyli się ze sobą. Skończył je zatem pozycje wyżej niż zaczął, podobnie jak George Russell.

Do GP Węgier Robert Kubica startował przed mającym karę Danielem Ricciardo. Polak szybko stracił swoje miejsce po tym jak doszło do kontaktu z Antonio Giovinazzim i na mecie okrążenia był 0,9 sekundy za Australijczykiem – na ostatnim miejscu.

GP Niemiec to fatalne warunki na torze – bardzo dużo wody i mała widoczność. Na pierwszym okrążeniu Robert trzymał się z dala od kłopotów, a jeszcze na prostej startowej został wyprzedzony przez dwóch startujących za nim kierowców – Lando Norrisa i Sebastiana Vettela.

W GP Belgii Robert startował z alei serwisowej po awarii silnika Mercedesa w kwalifikacjach. Nie mógł zatem zyskać pozycji w czystej walce – bo nikt przed nim z alei nie startował – i nie mógł też siłą rzeczy stracić miejsca. Robertowi udało się awansować po problemach innych kierowców – Maxa Verstappena, Carlosa Sainza i Kimiego Raikkonena. Z tym ostatnim Robert ładnie powalczy, nawet biorąc pod uwagę to, że Kimi jechał z uszkodzoną podłogą. Przed końcem 1. okrążenia do boksów zjedzie jeszcze Ricciardo, a zatem Kubica znajdzie się na 16. miejscu, tuż za Russellem, który swój start bardzo zepsuł. Anglik startował z 14. miejsca i dał się wyprzedzić Strollowi, Albonowi, Giovinazziemu i Kvyatowi. Dzięki problemom innych ukończył pierwsze kółko na 5. miejscu.

Włochy: Robert startuje z rekordowo wysokiego miejsca w tym sezonie – 15. Wydawałoby się zatem, że nie ma dużych możliwości zyskania pozycji. Mimo to jednak awansuje o 2 miejsca, wyprzedzając błyskawicznie George Russella, a potem jeszcze jednego z zawodników, który przejechał 1. zakręt na wprost. Tę pozycję Robert utrzymuje do końca 1. okrążenia.

W tych 5 wyścigach Robert zyskał w porównaniu z pozycją startową 8 miejsc, a stracił 3. Jego bilans zatem to +5, przy czym w ostatnich 2 wyścigach +6.

Cały sezon

 

Pozycje zyskane w 1. zakręcie: 1 + 2 + 0 + 0 + 0 + 2 + 3 + 1 + 1 + 0 + (-2) + (-1) + 1 + 2 = 10
Pozycje zyskane na koniec 1. kółka: 1 + 3 + 3 + 0 + 0 + 2 + 3 + 1 + 1 + 2 + (-2) + (-1) + 4 + 1 = 18
Pojedynki z Russellem (pod uwagę biorę jedynie sytuacje, gdy dany kierowca mimo że startował za drugim, wyprzedził go na pierwszym okrążeniu):
RK: 4 (9 startów za Russellem – nie liczę startów z pit-lane)
GR: 0 (2 starty za Kubicą – nie liczę startów z pit-lane)

Bilans Russella

 

Oto przedstawienie pozycji George Russella na końcu 1 okrążenia oraz (w nawiasie) pozycji startowej. Łączny bilans Anglika to 9.

Australia: 17 (19) +2
Bahrajn: 18 (19) +1
Chiny: 15 (18) +3
Azerbejdżan: 18 (16) -2
Hiszpania: 19 (19) 0
Monako: 20 (20) 0
Kanada: 15 (19) +4
Francja: 19 (20) +1
Austria: 20 (20) 0
Wielka Brytania 17 (19) +2
Niemcy 18 (17) -1
Węgry 14 (15) +1
Belgia 15 (14) -1
Włochy 15 (14) -1

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Miami

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 3 maja
godz. 18:30 FP1
godz. 22:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 4 maja
godz. 18:00 – Sprint
godz. 22:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 5 maja
godz. 22:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

4h Le Castellet (ELMS)

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi