De Vries w Mercedesie… w Formule E

Już niemal pewny mistrzostwa Formuły 2, Holender Nyck de Vries został przed chwilą ogłoszony kierowcą zespołu Mercedesa w Formule E. Jego partnerem z ekipy będzie były kierowca McLarena, Stoffel Vandoorne.

De Vries to bardzo zdolny młody zawodnik, który jednak nie ma wystarczającego wsparcia sponsorskiego (sieć sklepów Jumbo) i nie załapał się w odpowiednim czasie do żadnego programu juniorskiego. Teraz ma 59 punktów przewagi nad drugim w klasyfikacji generalnej Nicholasem Latifim. W przeciwieństwie do Kanadyjczyka dysponuje również stabilną formą. W 2010 i 2011 roku De Vries został kartingowym mistrzem świata, a w 2014 roku wygrał Formula Renault 2.0 Alps oraz Formula Renault Eurocup 2.0. Do maja 2019 roku był w programie młodych kieroców McLarena.

Vandoorne jeździł już w minionym sezonie w Formule E, a teraz będzie kierowcą nowego zespołu pod egidą Mercedesa.

Ogłoszenie to jest o tyle ważne, że De Vries był wymieniany w gronie kandydatów do miejsca w Formule 1 w przyszłym sezonie.

Ogłoszenie nastąpiło dziś o godz. 16:00. Zaprezentowano również malowanie bolidu.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 16 września

Urodził się Karl Kling (11 startów, 2 podia, 1 najszybsze okrążenie).

Alberto Ascari wygrywa swój drugi wyścig w F1. Po raz pierwszy na podium staje Felice Bonetto, a 5. i ostatni najszybszy czas okrążenia wykręca w F1 Giuseppe Farina.

Graham Hill triumfuje w GP Włoch.

Juan Pablo Montoya wygrywa swoje pierwsze GP w F1, triumfując w GP Włoch.

Robert Kubica zajmuje 9. miejsce w GP Belgii. Wyścig wygrywa Kimi Raikkonen, a drugie miejsce zajmuje Felipe Massa. To sprawia, że Ferrari zapewnia sobie tytuł mistrzowski w tym sezonie. 100. start w F1 zalicza Mark Webber, a 50. start ekipa Red Bulla.

Pojawia się pierwsze, nie robione z ukrycia zdjęcie Roberta Kubicy.

Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Singapuru. Pierwsze najszybsze okrążenie w wyścigu wykręca Kevin Magnussen (jednocześnie pierwsze dla Haasa), a 150. start w F1 zalicza Nico Hulkenberg.

Najnowsze wpisy