Audi potwierdza rozmowę z menagerami Kubicy. DTM opcją rezerwową?

Dieter Gass, szef Audi w DTM potwierdził, że management Roberta Kubicy kontaktował się w sprawie startów w tej ekipie w przyszłym sezonie.

Jak informuje Autosport, rozmowy były prowadzone przed niedawną rundą DTM na torze Nurburgring.

Zapytany o plotki Gass mówi: „Kubica jest na pewno interesującym kierowcą – dla DTM i ogólnie. Nie rozmawiałem z nim, ale rozmawiałem z jego managementem. Jest jednak nieco za wcześnie by komentować i wchodzić w detale sytuacji naszych fabrycznych kierowców. Jeżeli jednak spojrzymy w przeszłość, to jedną z różnic, które sprawiały, że wygrywaliśmy, był bardzo mocny skład kierowców, który był jednocześnie dobrze wyważony. Każdy kierowca był w stanie stanąć na podium i zdobyć dużo punktów więc nie jest łatwo zakończyć współpracę z jednym z nich”.

„Widzimy, że zainteresowanie DTM jest coraz większe, nawet z kategorii, które powinny być nad nią więc to bardzo dobrze” – dodaje.

O możliwość występów Kubicy w DTM, ale w zespole BMW zapytany został również Jens Marquardt, szef tej ekipy.

„Ludzie tacy jak Robert, oczywiście mają historię z BMW. Minęły lata, ale niektórzy ludzie od nas cały czas mają z nim kontakt. Ale myślę, że to normalne sprawdzanie opcji po latach. Nie zawsze rozmowa dotyczy tego, czy będzie u nas jeździł” – mówi.

Autosport ustalił także, że Kubica nie kontaktował się z zespołem Aston Martin. Wszyscy trzej producenci z DTM deklarują, że decyzje o składach będą podejmować po zakończeniu obecnego sezonu (6 października).

Źródło: autosport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 16 października

Urodził się Kimi Raikkonen, mistrz świata z 2007 roku, drugi zawodnik sezonów 2003 i 2005 oraz trzeci w latach 2008, 2012 i 2018 (309 startów, 21 wygranych, 18 pole positions, 46 najszybszych okrążeń i 103 podia).

Alan Jones wygrywa GP Las Vegas. Było to jego 12. i ostatnie zwycięstwo w karierze oraz 24. i ostatnie podium. Ostatni raz z pole position startuje Carlos Reutemann, a jedyny raz na podium gości Bruno Giacomelli. Mistrzostwo świata zapewnia sobie w tym wyścigu Nelson Piquet – to jego pierwszy z trzech tytułów.

Eddie Irvine triumfuje w GP Malezji. To jego 4. i ostatnie zwycięstwo w F1.

Robert Kubica testuje na torze Hungaroring bolid Williamsa z 2014 roku.

Najnowsze wpisy