Audi potwierdza rozmowę z menagerami Kubicy. DTM opcją rezerwową?

Dieter Gass, szef Audi w DTM potwierdził, że management Roberta Kubicy kontaktował się w sprawie startów w tej ekipie w przyszłym sezonie.

Jak informuje Autosport, rozmowy były prowadzone przed niedawną rundą DTM na torze Nurburgring.

Zapytany o plotki Gass mówi: „Kubica jest na pewno interesującym kierowcą – dla DTM i ogólnie. Nie rozmawiałem z nim, ale rozmawiałem z jego managementem. Jest jednak nieco za wcześnie by komentować i wchodzić w detale sytuacji naszych fabrycznych kierowców. Jeżeli jednak spojrzymy w przeszłość, to jedną z różnic, które sprawiały, że wygrywaliśmy, był bardzo mocny skład kierowców, który był jednocześnie dobrze wyważony. Każdy kierowca był w stanie stanąć na podium i zdobyć dużo punktów więc nie jest łatwo zakończyć współpracę z jednym z nich”.

„Widzimy, że zainteresowanie DTM jest coraz większe, nawet z kategorii, które powinny być nad nią więc to bardzo dobrze” – dodaje.

O możliwość występów Kubicy w DTM, ale w zespole BMW zapytany został również Jens Marquardt, szef tej ekipy.

„Ludzie tacy jak Robert, oczywiście mają historię z BMW. Minęły lata, ale niektórzy ludzie od nas cały czas mają z nim kontakt. Ale myślę, że to normalne sprawdzanie opcji po latach. Nie zawsze rozmowa dotyczy tego, czy będzie u nas jeździł” – mówi.

Autosport ustalił także, że Kubica nie kontaktował się z zespołem Aston Martin. Wszyscy trzej producenci z DTM deklarują, że decyzje o składach będą podejmować po zakończeniu obecnego sezonu (6 października).

Źródło: autosport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 27 maja

Urodził się Piers Courage (27 startów, 2 podia).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Piero Taruffi, a debiut w F1 zalicza Stirling Moss.

Jody Scheckter triumfuje w GP Monako, odnosząc 9. zwycięstwo w karierze. Po raz 3. i ostatni ruszał z pole position. Było to 92. i ostatnie GP dla Jamesa Hunta.

Ayrton Senna wygrywa GP Monako, odnosząc 22. zwycięstwo w karierze.

Michael Schumacher triumfuje w GP Monako, odnosząc 48. zwycięstwo w karierze. Po raz 12. i ostatni z pole position ruszał David Coulthard. Pierwsze miejsce na podium zaliczyła ekipa Jaguara.

Robert Kubica zajmuje 5. miejsce w Grand Prix Monako. Triumfuje, po raz 17. w F1, Fernando Alonso.

Mark Webber wygrywa po raz 8. w F1, triumfując w GP Monako. Pierwsze najszybsze okrążenie wyścigu wykręcił Sergio Perez.

„Teraz mój zespół jest pół na pół z M-Sportem. Moi mechanicy jadą do fabryki M-Sportu żeby pracować nad samochodem i to dobrze bo zbierają ważne doświadczenie i wiedzę i pomagają rozwijać nasz zespół. Może byłoby możliwe zrobienie tego wszystkiego samodzielnie, ale jestem zadowolony z tego, jak wszystko przebiega. Byłem w złej sytuacji jeszcze kilka tygodni temu, ale włożyliśmy dużo pracy i długim okresie zmierzamy w dobrym kierunku. Rajd Portugalii był udanym testem dla RK World Rally Team. To nie była wymarzona sytuacja aby pojechać nowym autem po 11 tygodniach bez jazdy. Oczywiście, auto nie różni się bardzo, ale to zawsze okres bez testów. Chcę przejechać więcej rajdów. W Polsce jest impreza tuż przed Rajdem Polski na podobnych drogach, będziemy chcieli też pojechać coś przed rajdem Niemiec, ale trudno jest coś znaleźć” – mówi Robert Kubica.

Daniel Ricciardo zwycięża w GP Monako, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy