KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Patroni (dołącz tutaj!):
Mariusz Kupczyński, Tomasz Bartoszek, Adam Gach, Izabela Ch, Maciej Wiśniak, Przemyslaw Lowkiewicz, Maciej Dziubiński, Piotr Bijakowski, Lukas Hewner, Stalowy Jaro, RkamilC, Grzejnik, Mateusz Pabiańczyk, Tomasz Jakubiec, Tomasz Ignaczak, Marcin Starczewski, Jędrzej Otręba, Piotr czyli Czopas Dziewulski, Wojtek Zwolak, Robert Piórkowski, Sławek Kret, Rafal Lesny, Pawel Licznerski, Maciek Kowalczyk, Ilona Bykowska, Ba Ru, Tomasz Waszkiewicz, Maciej Stankiewicz, Grzegorz Pliś, szymon034, Marcin Rentflejsz, Marcin Bogutyn, Norbert Sz, Szczepan Jędrusik, Adrian Karwan, Maks Szmytkowski
Wsparli w ostatnich 7 dniach: Wesprzyj tutaj!
piobob, RK 88, Paweł Rosochacki, Esox33, nietuzin, Tomek, Wilkor, swój stary, Assetto corsa, Kryss, TUTUDUDU, Djdario8309, Kamil Tomczyk, Przemek M., Golden, jacek79100, zanet, BaRu, Rafał Przybylski, MarcinBB, Tomek81, Gnusma, MarcinBB, jacek79100, PUMA, haksik, Marcin, Kardynał, wr1004, gotrek, Galloper Tatodor

Harmonogramy

blank
Robert Kubica hymn for the winner

2 spełnione marzenia i Szczepaniak jako recenzent – jak powstał „Hymn for the winner”

Gdy pierwszy raz zobaczyłem ten film, pomyślałem sobie, że to fake. Przecież nikt nie napisałby muzyki, nie zorganizował orkiestry i nie zadał sobie takiego trudu. A jednak. Zrobił to kompozytor Sławomir Ruczkowski, a efekt wbija w fotel. Zapraszam na poznanie kulis powstawania tego utworu.

„Jestem fanem motoryzacji, rajdów, Formuły 1. Sam miałem Evo 9 coś tam sobie jeździłem amatorsko. Karierę Roberta śledzę od dawna, a jego historia po ludzku mnie pocieszyła. Chciałem przekazać to, co czuję, tym co potrafię. Napisałem muzykę obrazującą jego karierę sportową – od sukcesów w kartingu po Formułę Renault przez F1, a potem znowu dochodzenie na szczyt – poprzez rajdy i teraz Formułę. Wzloty i upadki – tak jak w tej muzyce” – wyjaśnia Sławomir Ruczkowski.

Muzykę napisał sam, a potem podejmował współpracę z kolejnymi świetnymi specami by stworzyć ostateczne dzieło. Wykonywała je The Budapest Scoring Symphonic Orchestra & Choir prowadzona przez Zoltana Pada i Petera Pejtsika. Dlaczego postanowił zorganizować to na aż tak wysokim poziomie?

„Robiłem bardzo dużo muzyki filmowej w mojej pracy zawodowej, ale nigdy mojej muzyki nie wykonała orkiestra symfoniczna, choć miałem to kilka razy obiecane. Zawsze wpadał jednak księgowy i mówił, że to niepotrzebne. Miałem więc marzenie, aby moją muzykę wykonała orkiestra i pomyślałem sobie, że sam sobie to zrobię. Jest na youtube wiele filmów tworzonych przez kibiców, ale ja postanowiłem pójść na grubo, zrobić to w całości od A do Z samodzielnie. Znałem tę orkiestrę z innych projektów, odpowiadała mi, a do tego mieli dostępne terminy oraz byli konkurencyjni cenowo, ale rozmawiałem też z Wiedniem czy Bratysławą. Nie było to łatwo, było trochę zachodu z mojej strony, nie stało się to szybko. Wszystko jednak chciałem mieć przy okazji tego projektu zrealizowane na najwyższym poziomie. Spełniłem tym samym 2 marzenia w jednym. Robert dokonał czegoś niesamowitego i zasługuje na takie rzeczy” – mówi autor.

Na gitarze elektrycznej w teledysku gra Grzegorz Gołkowski, Mix i Mastering dźwięku to Grzegorz Czachor, a film montował Daniel Zduńczyk. Do ilustracji Sławomir Ruczkowski postanowił zatrudnić Artura Gołębiowskiego – świetnie znanego w branży, który pracował m.in. przy Zimnej Wojnie.

„Przy realizacji jednego z filmów zobaczyłem tzw. storyboardy Artura i uparłem się, że to musi być on. Długo zajęło mi ustalenie kim jest i znalezienie kontaktu, ale udało się. W międzyczasie proponowano mi pomoc innych, ale nie zgodziłem się” – mówi o tym wyborze autor filmu.

Sama kompozycja powstała na przełomie listopada i grudnia, a zatem tuż po ogłoszeniu Roberta Kubicy jako kierowcy podstawowego na sezon 2019. Pierwotnym planem było pokazanie filmu na start sezonu 2019, jednak konieczność czekania na terminy orkiestry oraz poszczególnych specjalistów sprawiła, że film można było opublikować dopiero teraz.

„Orkiestra wykonała go dokładnie 31 marca. Przełożyłem zatem termin publikacji na GP Monako – moje ulubione w kalendarzu F1, na którym byłem 4 razy. To też niestety się nie udało” – zdradza Sławomir Ruczkowski.

Gdy film był już prawie gotowy, pojawili się pierwsi recenzenci.

„Całość była trzymana w dużej tajemnicy. Gdy pierwsze osoby oglądały film mówiły, że to zbyt dobre, aby tak to zostawić. Podobnie mówił Maciek Szczepaniak, z którym znam się od dłuższego czasu. Mieszkamy niedaleko siebie i puściłem mu pewnego razu ten film na projektorze z dobrymi głośnikami i też go to ujęło, pochwalił mnie, że pięknie ukazałem tę historię – dodaje Ruczkowski.

Czy Robert widział już film?

„Na pewno byłoby miło, gdyby Robert to obejrzał, ocenił, mam nadzieję, że już to się stało albo stanie szybko” – dodaje autor.

Dla przypomnienia, ponownie jego dzieło:

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Popularne tagi