Robert Verva wypowiedzi

„Zdziwiłem się, że ten tekst wyszedł przed taką imprezą” – Najważniejsze wypowiedzi Kubicy z Verva Street Racing

Robert Kubica podczas rozmów z dziennikarzami na Verva Street Racing odniósł się do swojej przyszłości oraz skarg George Russella na hejt ze strony polskich kibiców. Nie zabrakło również pytań o porównania z George Russellem czy Formule E.

O hejcie

 

W rozmowie z Super Expressem, Robert został zapytany, czy George Russell robi błąd, czytając opinie na swój temat w internecie.

„Nie wiem czy robi błąd, ale akurat widziałem tekst, o który chodzi. Trochę się zdziwiłem, że wypuszczono ten artykuł przed taką imprezą. Szczególnie, że byłem osobiście na scenie, kiedy polscy kibice skandowali jego imię, tak samo jak to z reguły robią ze mną. Naprawdę przyjęli go z otwartymi rękami. Widocznie czyta wpisy pod swoimi mediami społecznościowymi. Ja tego nie robię i nie mam takich problemów. Ja nauczyłem się, żeby nie czytać opinii i kłopot mam z głowy. Ja robię swoje, a ludzie mają prawo wygłaszać opinie” – powiedział Kubica.

O przyszłości

 

Podczas Verva Street Racing nie zabrakło również pytań o przyszłość Roberta Kubicy. Polak nie udzielał oczywiście konkretnych odpowiedzi.

„Zaczynam myśleć o swojej przyszłości. Jestem w takim wieku, w którym dochodzenie do grudnia bez znajomości swojej przyszłości jest mało komfortowe. Jedno wiem na pewno – podejmę decyzję, która będzie mi dawała najwięcej radości. Na razie jednak nie ma konkretów, choć są plany, ale nie wszystko w nich zależy ode mnie. Sytuacja jest jak co roku czyli trzeba uzbroić się w cierpliwość” – mówił Robert.

O oponach

 

Dziwił się natomiast Robert na pytanie o brak radzenia sobie z oponami Pirelli. Został zapytany, czy to może być przyczyną jego straty do George Russella.

O porównaniu z Russellem

 

„Oczywiście, żeby wygrywać w F1, najpierw trzeba pokonać partnera z zespołu. Każdy na torze jest rywalem. Są pewne niepisane reguły, które powinny być zachowywane między partnerami zespołowymi. Praca poza bolidem musi musi iść w tym samym kierunku i powinna być jak najbardziej przejrzysta, bo tylko wtedy jesteś w stanie pracować razem ze swoim partnerem dla zespołu. Szczególnie dla nas jest to bardzo ważne” – stwierdził Robert.

O Formule E

 

Robert został również zapytany o to, co sądzi o Formule E i czy są możliwe jego starty w tej serii. Polak nie wykluczył oczywiście takiej opcji, ale powiedział, że musiałby to być „bardzo odległy plan” i obecnie nie jest to jeszcze w sferze rozważań.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

baner-RK2020

Najnowsze wpisy

Archiwum

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Francji

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

ELMS Runda 4 - Monza

Dni
Godzin
Minut
Sekund

4 – 6 maja:

10:30 – FP1 F1
13:00 – FP1 ELMS
14:00 – FP2 F1

09:00 – FP2 ELMS
11:00 – FP3 F1
13:40 – Kwalifikacje ELMS
14:00 – Kwalifikacje F1

11:00 – Wyścig ELMS
14:00 – Wyścig F1

Bądź na bieżąco

Popularne tagi