Wolff: Ferrari będzie mocne po wakacjach

Ferrari traci 150 punktów w klasyfikacji konstruktorów do prowadzącego Mercedesa. Mimo to nie rezygnują i wprowadzają poprawki.

Gazeta Marca informuje, że Ferrari, które zostało zdeklasowane przez Mercedesa i Red Bulla podczas wyścigu na Węgrzech, zaprezentuje trzecią specyfikację swojej jednostki napędowej na Spa-Francorchamps.

Według tych doniesień, silnik powinien dysponować mocą o 20 KM większą niż obecnie. Szef Mercedesa powiedział, bez zastanawiania się nad nowym silnikiem, że zespół z Maranello będzie mocny na szybkich torach, które będą bezpośrednio po przerwie wakacyjnej.

„Na Węgrzech było jasne, że Ferrari nie jest dobrze przystosowane do toru. Ale mają bardzo mocny silnik, dlatego powinniśmy zobaczyć bardzo mocne Ferrari na Spa i torze Monza. Będziemy musieli ciężko pracować, aby być konkurencyjni” – powiedział Toto Wolff.

Jakub Andrusiewicz

źródło: onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 7 grudnia

Urodził się John Love (9 startów, 1 podium).

Urodził się Robert Kubica (97 startów, 1 zwycięstwo, 1 pole position, 12 podiów).

Węgierski motorsport pisze, że Robert Kubica „podpisał dziś prawdopodobnie kontrakt z Williamsem na starty w 2018 roku”. Roberto Chinchero pisze natomiast, że Robert Kubica nadal jest faworytem do fotela w Williamsie, a decyzja ma zostać podjęta w ciągu tygodnia. „To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Włoch.