Williams przeciwny powiększeniu kalendarza

Claire Williams przyznaje, że jest przeciwna rozszerzaniu kalendarza wyścigów Formuły 1 z obecnych 21 rund. Ku przypomnieniu – na przyszły rok potwierdzone są 22 wyścigi, po tym jak Meksyk podpisał umowę na kolejne trzy lata.

Liberty Media przy okazji ogłaszania przyszłorocznych wyścigów w Holandii i Wietnamie nieustannie wspominało o chęci rozszerzenia kalendarza. Jednak szefowa Roberta Kubicy uważa, że kalendarz już jest w punkcie krytycznym i zastanawia się czy dodanie kolejnych rund jest rozsądne. Wskazała także na zależność ekonomiczną – im mniej wyścigów tym mniejsza podaż, a zarazem większy popyt. Następnie skupiła się na kwestiach personelu i zwiększonej presji jaka byłaby na tych ludziach oraz zmniejszeniu się czasu jaki mogliby oni poświęcać bliskim.

Szefowa Williamsa dała na koniec pstryczek w kierunku Liberty Media, bo wyraziła zainteresowanie czy pieniądze, które dodatkowe wyścigi wygenerowałyby, zostałyby dodane do puli dla zespołów.

Szymon Klimas

Źródło: gptoday.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 22 sierpnia

Urodził się Ian Scheckter (18 startów).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii i zapewnia sobie drugi tytuł mistrzowski w F1. Jedyne podium w F1 zgarnia Hans Herrmann.

Bruno Senna zastępuje Nicka Heidfelda w bolidzie Lotus Renautl. Niemiec nie wróci już do F1.