Verva Street Racing – sobota [Relacja live]

Emocje związane z Verva Street Racing czas zacząć. Czekają nas dwa dni świetnych pokazów aut i motocykli wyścigowych i rajdowych oraz łodzi i samolotów. Zapraszam na relację live z tego wydarzenia!

Informacyjnie

 

W Verva Street Racing nie weźmie udziału George Russell – oficjalnie z powodu choroby. Nie będzie również bolidu Williamsa, ale za to kibice będą mogli usłyszeć silnik V8 w bolidzie Lotusa z 2013 roku.

Harmonogram

 

12:00 – 19:00 – Pit Party
13:00 – Otwarcie stref kibica przy torach dynamicznych
14:00 – 15:00 – Pokazy na torze F1 (Skwer Kościuszki)
15:00 – 15:30 – Pokazy na torze Action (Skwer Arki Gdynia)
15:30 – 16:15 – Pokazy na torze Dakar (Plaża miejska)
16:15 – 17:00 – Pokazy lotnicze i na wodzie
17:00 – 18:00 – Pokazy na torze F1 (Skwer Kościuszki)
18:00 – 18:30 – Pokazy na torze Action (Skwer Arki Gdynia)
18:30 – 19:00 – Pokazy na torze Dakar (Plaża miejska)
19:00 – 22:30 – Koncerty:
19:00 – 19:45 – Lipali
20:00 – 21:00 – The Cassino
21:15 – 22:30 – Sylwia Grzeszczak

Spotkania

 

Harmonogram Verva Street Racing będzie bardzo napięty. Aby nie przegapić niczego ważnego, proponuję spotkanie pomiędzy torem F1 a torem Action przy Stop Cafe – zapewne około godziny 15:45 w sobotę. Na pewno jednak będzie wiele możliwości spotkania przy okazji, szukajcie mnie – będę miał upominki w postaci wlepek blogowych i od PKN Orlen.

Propozycję godziny i miejsca spotkania niedzielnego podam w niedzielę rano, gdy będziemy wszyscy już bardziej zorientowani w sytuacji. Nie wykluczam, że w relacji live pojawią się też inne propozycje spotkań ad hoc.

Relacja

 

Z racji tego, że będę na miejscu, nie będzie ona tak pełna, jak zazwyczaj, ale będę starał się na bieżąco dodawać aktualizacje. Prowadzone będą również wejścia live na blogowym kanale na YouTube. Oczywiście będę skupiać się przede wszystkim na Robercie Kubicy.

Iwona Hołod

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 21 stycznia

Urodził się Yuji Ide. Japończyk zaliczył 4 starty w Formule 1 w sezonie 2006 zanim FIA odebrała mu superlicencję z powodu zbyt niebezpiecznej jazdy.

Jacques Laffite wygrywa GP Argentyny, odnosząc 2. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Elio De Angelis.

Robert Kubica po raz ostatni bierze udział w Rajdzie Monte Carlo. Polak tym razem występuje współpracując z BRC. Pierwszego dnia Robert zajął dwa ósme miejsca. Niestety, już na 6. kilometrze trzeciego OS-u Robert ześlizgnął się z drogi. Auto Roberta, szczególnie po uderzeniu Elfyna Evansa, było zbyt uszkodzone i Kubica musiał wycofać się z rajdu. Był to przedostatni start rajdowy Kubicy.

„Musieliśmy dać Robertowi Kubicy więcej czasu za kółkiem. W jego przypadku sytuacja była szczególna. Konieczna była ocena jego możliwości prowadzenia bolidu Formuły 1 po wypadku, jakiego doznał w 2011 roku. Dlatego zorganizowaliśmy poważny program testowy, podczas którego powiedziałbym, że obie strony poznawały możliwości drugiej. Będziemy kontynuować ten proces nauki. Robert został naszym kierowcą rezerwowym i będzie uczestniczył w niektórych testach. Zobaczymy, gdzie nas to zaprowadzi. Kubica może stać się kandydatem do walki o miejsce w Williamsie w 2019 roku. Robert jest w podróży do pełnego powrotu do F1 z traumy, którą doświadczyło jego ramię po wypadku rajdowym. Należą mu się za to słowa uznania, bo wymagało to olbrzymiego poświęcenia, odwagi i mnóstwo pracy. Tę podróż kontynuuje w tym roku z nami jako kierowca rozwojowy i rezerwowy. Nie zawsze ostatecznie chodzi o brak czegoś. To bardzo konkurencyjny rynek, a rywalizacja o miejsce wyścigowe jest bardzo duża. Jest bardzo bardzo wielu utalentowanych kierowców, a mniej miejsc w zespołach. Dla Roberta nie będzie tu wyjątku. Musi wywalczyć sobie prawo do fotela pierwszego kierowcy, gdziekolwiek będzie on dostępny w 2019 roku” – mówi Paddy Lowe.

Najnowsze wpisy