Tego dnia w F1 – 14 sierpnia

1942 – Urodził się Jackie Oliver (49 startów, 2 podia, 1 najszybsze okrążenie).

1960 – Jack Brabham wygrywa GP Portugalii i zapewnia sobie drugi z rzędu tytuł mistrza świata. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował w tym wyścigu John Surtees, który zaliczył też pierwszy najlepszy czas okrążenia. Pierwszy raz na podium staje Jim Clark.

1967 – Podczas testów autem F1 na Silverstone ginie Bob Anderson (25 startów, 1 podium).

1977 – Alan Jones triumfuje w GP Austrii. To jego pierwsze zwycięstwo i pierwsze podium w karierze. Po raz 2. i ostatni na podium staje Hans Joachim Stuck, a po raz 30. Niki Lauda. Było to pierwsze i jedyne zwycięstwo dla zespołu Shadow.

1983 – Alain Prost odnosi swoje 9. zwycięstwo w karierze, triumfując w GP Austrii. Po raz 20. na podium staje Nelson Piquet, a 50. start w F1 zalicza Eddie Cheever. Po raz 100. z pole position startował zespół Ferrari.

1994 – Michael Schumacher wygrywa Grand Prix Węgier. To jego 9. zwycięstwo w karierze. Po raz pierwszy na podium staje Jos Verstappen.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 28 stycznia

Urodził się Jimmy Bryan (9 startów, 1 zwycięstwo, 3 podia).

Emerson Fittipaldi wygrywa GP Argentyny. Było to jego 7. zwycięstwo w karierze, podczas któego wykręcił swoje pierwsze najszybsze kółko w karierze.

Urodził się Takuma Sato (90 startów, 1 podium).

Archiwum