Raikkonen: Powiedziałem, że jak zaczną narzekać na mój styl życia, to odchodzę

Kimi Raikkonen – 39 – letni Fin znany nie tylko jako jeden z czołowych kierowców Formuły 1 ale również miłośnik rajdów samochodowych, motocrossu czy ostatnio…skakania z budynku do basenu. Przez niektórych Kimi jest postrzegany również jako miłośnik „dobrej zabawy” czego dowód dał podczas gali FIA w 2018 roku w Petersburgu.

Sam Raikkonen twierdzi, że jego życie poza Formułą 1 należy do niego i to się nie zmieni tylko dlatego, że jest jednym z reprezentantów Królowej Motorsportu.

Podczas GP Węgier – zapytany przez dziennikarza o to, czy jego kontrakt reguluje kwestie związane z „życiem prywatnym”, odpowiedział: „Nie czytałem mojego kontraktu, ponieważ moim zdaniem nie jest on wiele wart”.

„Kiedy rozpoczynałem rozmowy z Alfa Romeo – powiedziałem im, że jeśli coś im przeszkadza i mają marudzić, to mnie tutaj nie będzie” – dodał Raikkonen.

„W życiu zdarza się wiele niebezpiecznych sytuacji (…) Oczywiście staram się być ostrożny, ale myślę, że wystarczy porozmawiać o takich sytuacjach” – podkreślał mistrz świata z 2007 roku.

Z kolei zapytany o swoją przyszłość Raikkonen powiedział, że nie jest zainteresowany zaangażowaniem się w zarządzanie sportem po przejściu na emeryturę.

„To nie dla mnie (…) W Liberty jest więcej polityki niż w niejednym kraju” – podkreślił ze śmiechem.

Przypomnijmy, że aktualny kontrakt Kimiego obowiązuje do końca sezonu 2020.

Kris

Żródło: grandpx.news

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.