Raikkonen jeździ bez instrukcji

Gdy Kimi zaczynał swoją karierę w zespole Sauber, kierownikiem tego zespołu był wówczas Beat Zehnder. Pracuje on dalej w tej ekipie i stwierdził, że z perspektywy czasu Fin jest niesamowitym zawodnikiem. „On jeździ bez instrukcji”, powiedział o Raikkonenie.

Rzeczywiście, takie zdarzenie miało miejsce, gdy Kimi występował w Lotusie i do swojego inżyniera powiedział: „Zostaw mnie w spokoju, wiem co robię”.

W tym sezonie Alfa to zespół jednego kierowcy, bo Giovinazzi nie potrafi doskoczyć poziomem do Raikkonena. Zehnder mówi, że rzeczywiście zawiedli na początku sezonu, ale liczy, że po przerwie letniej będzie się to
poprawiać.

Kończąc swoją wypowiedź o Kimim dodał, że on wszystko widzi i wszystko robi sam. „Czasem zdarza się sytuacja, że dyskutujemy z inżynierami na temat jakiejś zmiany w silniku, a Kimi robi tę zmianę sam z siebie w tym momencie.” – zakończył.

Szymon Klimas

Źródło: onestopstrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.