Pierwsze zwycięstwo Micka Schumachera w F2

Po sobotnim wyścigu na Hungaroringu młody Schumacher uplasował się na 8. miejscu. Sezon 2019 nie układał się dobrze dla zawodnika ekipy Prema. Jednak na Węgrzech uzyskał najlepszy rezultat w swojej karierze w F2.

Niedzielny sprint przebiegał dość spokojnie. Na starcie Schumacher mądrze broni swojej pierwszej lokaty. Tuż za nim jest Nobuharu Matsushita. Słaby start zaliczyli Ghiotto i King.

Na 4. okrążeniu zmniejsza się przewaga lidera z 1.3 do 0.8 sekundy. 8.okrążenie i mamy żółtą flagę w sektorze 2. Tatiana Calderon odpada z rywalizacji po kontakcie z Arjunem Mainim. Doszlo do złamania zawieszenia w samochodzie Kolumbijki.

17. okrążenie wyścigu i mamy atak Sette Camary, który zbliżył się do Matsushity jednak nie doszło do zmiany pozycji.

Na 18. kółku Nikita Mazepin traci aż dwie pozycję na rzecz Ghiotto i Ilotta. To początek problemów zawodnika ekipy ART.

2 okrążenia do zakończenia wyścigu. Zmniejsza się różnica pomiędzy Lucą Ghiotto a Nicholasem Latifim. Duże problemy ma Mazepin, który traci kolejne pozycję. Ostatecznie kończy sprint na 15. pozycji.

Końcówka rywalizacji na Hungaroringu i Schumacher musi utrzymywać za sowimi plecami Matsushitę. Japończyk robi co może żeby dopaść rywala ale nie jest w stanie.

Historyczny moment, flaga w szachownicę Mick Schumacher wygrywa pierwszy wyścig w Formule 2, drugi na mecie jest Matsushita, podium dopełnia Sette Camara.

Czas na zasłużone wakacje. F2 powraca na torze Spa-Francorchamps 30 sierpnia.

Jakub Andrusiewicz

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 22 sierpnia

Urodził się Ian Scheckter (18 startów).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii i zapewnia sobie drugi tytuł mistrzowski w F1. Jedyne podium w F1 zgarnia Hans Herrmann.

Bruno Senna zastępuje Nicka Heidfelda w bolidzie Lotus Renautl. Niemiec nie wróci już do F1.

Archiwum