Obligatoryjne kary czasowe za niebezpieczne wypuszczenia z boksu

Zespoły nie będą mogły już ryzykować wypuszczeniem swojego zawodnika w sposób niebezpieczny, zagrażający innemu samochodowi. Taka sytuacja miała miejsce w GP Niemiec. Wówczas Ferrari wypuściło Leclerca prosto pod koła Grosjeana, za co otrzymało tylko karę finansową. Nie można jednak ukrywać, że dla takiego giganta parę tysięcy nie robi wielkiej różnicy.

W związku z tym zostało postanowione, że za wszelkie takie niedozwolone manewry, będzie nakładana kara czasowa na zawodnika. Co więcej nie będzie miało znaczenia czy rzeczywiście została uzyskana korzyść sportowa dzięki takiemu zabiegowi.

Postanowienie zostało przyjęte pozytywnie, o czym może świadczyć wypowiedź Otmara Szafnauera, szefa zespołu Racing Point: „Myślę, że takie zachowania zasługują na karę sportową. Niebezpieczeństwo jest w takiej sytuacji duże, a nie chcielibyśmy widzieć zespołów, które podejmują decyzję finansową obwarowaną ryzykiem zawodników.”

Szymon Klimas

Źródło: racefans.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 19 stycznia

Stirling Moss wygrywa GP Argentyny, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze. To jednocześnie pierwsza wygrana zespołu Cooper. Po raz 29 i ostatni z pole oosition startował Juan Manuel Fangio, zdobywając 23. i ostatni najlepszy czas okrążenia w karierze. Był to też jego 50. start w F1.

Urodził się Torso Marques (24 starty w latach 1996, 1997).

Urodził się Jenson Button, mistrz świata z 2009 roku. Zaliczył 306 startów w latach 2000 – 2017, wygrywając 15. wyścigów, zdobywając po 8 pole positions i najszybszych czasów okrążenia. 50 razy stawał na podium.

Urodził się Christian Fittipaldi (40 startów).

Polak testuje samochód Eurocup Renault Megane Trophy na torze San Martino del Lago we Włoszech. „Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego co robił. Gnał jak szalony” – mówi po teście Jerry Canevisio.

W wieku 97 lat umiera Robert Manzon (28 startów w latach 1950 – 1956, 2 podia).