Grosjean w Jaguarze w Formule E?

Przyszłość Romaina Grosjeana w Formule 1 jest niepewna, a francusko-szwajcarski kierowca łączony jest z zespołem Jaguar Racing, który startuje w Formule E, choć na tym etapie są to tylko spekulacje.

Rok 2019 to dziesiąty sezon Grosjeana w F1, który debiutował w GP Europy w 2009 roku w Renault, zastępując Nelsona Piquet Jr.

Dziesięć lat później może ponownie zastąpić Brazylijczyka Nelsinho w zespole FE Jaguara, któremu kilka miesięcy temu podziękowano za współpracę w środku sezonu.

Alex Lynn z Wielkiej Brytanii jest przymierzany jako partner Mitcha Evansa z Nowej Zelandii, ale dyrektor sportowy James Barclay wciąż zwleka z jego potwierdzeniem na sezon 6, który rozpocznie się w listopadzie.

Inny angielski kierowca, James Calado (protegowany Nicolasa Todta), został niedawno przetestowany przez Jaguara, ale podobnie jak Lynn startuje równolegle w mistrzostwach świata w wyścigach wytrzymałościowych, których harmonogram koliduje z kalendarzem Formuły E.

Barclay zasugerował, że będzie czekał najdłużej jak to możliwe, szczególnie w z powodu okna transferowego w Formule 1, aby zatrudnić drugiego kierowcę. Jeśli Grosjean odejdzie z zespołu Haas F1 Team będzie idealnym kandydatem na to miejsce, ponieważ jest już ambasadorem marki.

Robert Kulczycki

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 16 września

Urodził się Karl Kling (11 startów, 2 podia, 1 najszybsze okrążenie).

Alberto Ascari wygrywa swój drugi wyścig w F1. Po raz pierwszy na podium staje Felice Bonetto, a 5. i ostatni najszybszy czas okrążenia wykręca w F1 Giuseppe Farina.

Graham Hill triumfuje w GP Włoch.

Juan Pablo Montoya wygrywa swoje pierwsze GP w F1, triumfując w GP Włoch.

Robert Kubica zajmuje 9. miejsce w GP Belgii. Wyścig wygrywa Kimi Raikkonen, a drugie miejsce zajmuje Felipe Massa. To sprawia, że Ferrari zapewnia sobie tytuł mistrzowski w tym sezonie. 100. start w F1 zalicza Mark Webber, a 50. start ekipa Red Bulla.

Pojawia się pierwsze, nie robione z ukrycia zdjęcie Roberta Kubicy.

Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Singapuru. Pierwsze najszybsze okrążenie w wyścigu wykręca Kevin Magnussen (jednocześnie pierwsze dla Haasa), a 150. start w F1 zalicza Nico Hulkenberg.