Grosjean w Jaguarze w Formule E?

Przyszłość Romaina Grosjeana w Formule 1 jest niepewna, a francusko-szwajcarski kierowca łączony jest z zespołem Jaguar Racing, który startuje w Formule E, choć na tym etapie są to tylko spekulacje.

Rok 2019 to dziesiąty sezon Grosjeana w F1, który debiutował w GP Europy w 2009 roku w Renault, zastępując Nelsona Piquet Jr.

Dziesięć lat później może ponownie zastąpić Brazylijczyka Nelsinho w zespole FE Jaguara, któremu kilka miesięcy temu podziękowano za współpracę w środku sezonu.

Alex Lynn z Wielkiej Brytanii jest przymierzany jako partner Mitcha Evansa z Nowej Zelandii, ale dyrektor sportowy James Barclay wciąż zwleka z jego potwierdzeniem na sezon 6, który rozpocznie się w listopadzie.

Inny angielski kierowca, James Calado (protegowany Nicolasa Todta), został niedawno przetestowany przez Jaguara, ale podobnie jak Lynn startuje równolegle w mistrzostwach świata w wyścigach wytrzymałościowych, których harmonogram koliduje z kalendarzem Formuły E.

Barclay zasugerował, że będzie czekał najdłużej jak to możliwe, szczególnie w z powodu okna transferowego w Formule 1, aby zatrudnić drugiego kierowcę. Jeśli Grosjean odejdzie z zespołu Haas F1 Team będzie idealnym kandydatem na to miejsce, ponieważ jest już ambasadorem marki.

Robert Kulczycki

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 19 stycznia

Stirling Moss wygrywa GP Argentyny, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze. To jednocześnie pierwsza wygrana zespołu Cooper. Po raz 29 i ostatni z pole oosition startował Juan Manuel Fangio, zdobywając 23. i ostatni najlepszy czas okrążenia w karierze. Był to też jego 50. start w F1.

Urodził się Torso Marques (24 starty w latach 1996, 1997).

Urodził się Jenson Button, mistrz świata z 2009 roku. Zaliczył 306 startów w latach 2000 – 2017, wygrywając 15. wyścigów, zdobywając po 8 pole positions i najszybszych czasów okrążenia. 50 razy stawał na podium.

Urodził się Christian Fittipaldi (40 startów).

Polak testuje samochód Eurocup Renault Megane Trophy na torze San Martino del Lago we Włoszech. „Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego co robił. Gnał jak szalony” – mówi po teście Jerry Canevisio.

W wieku 97 lat umiera Robert Manzon (28 startów w latach 1950 – 1956, 2 podia).