Motor Racing - Williams Racing Livery Unveil - Grove, England

Finanse Williamsa na 2020 rok wyglądają nieźle

Claire Williams mówi, że jej ekipa nie powinna doświadczyć problemów finansowych w najbliższych latach.

„Mamy zdrowy budżet wyścigowym na wiele lat. Myślę, że ludzie lubią mieć przynajmniej jeden zespół w tym sporcie, który mogą uznać za przykład problemów w Formule 1 i na jego podstawie wskazywać negatywy. Takim zespołem jest niestety obecnie Williams. Jesteśmy jednak publicznie notowaną spółką, wszyscy mogą zobaczyć, jak sobie radzimy. Mieliśmy kilka naprawdę dobrych lat, w których notowaliśmy zysk. Na rok 2020 i lata późniejsze wyglądamy OK” – mówi Claire Williams.

„Nie jest to łatwe środowisko do funkcjonowania, trzeba szukać ogromnych pieniędzy sponsorskich by zespół funkcjonował więc zawsze musieliśmy być nieco bardziej kreatywni jeżeli chodzi o generowanie przychodów. W 2021 roku, kiedy mamy perspektywę limitów budżetowych oraz nowej dystrybucji nagród, może być bardzo pozytywnie” – mówi Williams.

„Mamy szczęście z partnerami, których mamy obecnie. Bardzo nas wspierają. Żaden z nich nie narzekał na naszą tegoroczną dyspozycję i to chyba świadczy wiele o naszym dziedzictwie oraz pracy naszej grupy marketingu, która dostarcza tę wartość innymi kanałami niż tylko na torze. Na przykład ROKiT dołączył do nas ostatniej zimy i wiedzieli, że byliśmy ostatni w mistrzostwach, a mimo to związali się z nami. A nie jest to przecież mało znaczące partnerstwo tylko bardzo duże i niedawno przedłużyliśmy je o kolejne dwa lata” – zakończyła Williams.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 7 grudnia

Urodził się John Love (9 startów, 1 podium).

Urodził się Robert Kubica (97 startów, 1 zwycięstwo, 1 pole position, 12 podiów).

Węgierski motorsport pisze, że Robert Kubica „podpisał dziś prawdopodobnie kontrakt z Williamsem na starty w 2018 roku”. Roberto Chinchero pisze natomiast, że Robert Kubica nadal jest faworytem do fotela w Williamsie, a decyzja ma zostać podjęta w ciągu tygodnia. „To nie są łatwe dni dla Williamsa. […] Każdy z kierowców, który nie ma miejsca rozgrywa swoje karty by zasiąść za kółkiem na starcie sezonu w marcu w Melbourne. Kandydatura Roberta Kubicy nadal jest ważna i nadal jest on faworytem z technicznego punktu widzenia. Test w Abu Zabi potwierdził, że Polak jest w stanie jeździć autami F1 nowej generacji. Długie przejazdy satysfakcjonowały zespół, podczas gdy tempo kwalifikacyjne nie dorównało zamierzonym celom” – pisze Włoch.

Najnowsze wpisy