Deszczowe kwalifikacje F2

Po rundzie na Silverstone przyszła pora na Węgry. Od południa na Hungaroringu pojawiały się chmury, z których popadało podczas treningów F1. Podczas kwalifikacji F2 nie było inaczej..

Już na samym początku pojawiła się czerwona flaga spowodowana zatrzymaniem się na torze Nikity Mazepina. Jak przyznał na gorąco powodem było złe mapowanie silnika. Gdy pojawiła się zielona flaga zawodnicy bez wahania wyjechali na swoje pomiarowe okrążenia.

Nyck de Vries na samym początku ustanowił czas 1:50.820 co dawało mu prowizoryczne pierwsze miejsce przez prawie połowę kwalifikacji. Luca Ghiotto miał szansę na pobicie rezultatu zawodnika ekipy ART jednak błąd w ostatnim zakręcie zadecydował o braku poprawy czasu.

Na 13 minut do zakończenia kwalifikacji Nicholas Latifi pobija rezultat de Vriesa.. 1:50.578 tyle wynosił aktualny najszybszy wynik.

Pod koniec sesji Mick Schumacher zameldował się na 2. miejscu. Nie trwało to zbyt długo, ponieważ Ghiotto zdołał poskładać bardzo dobre okrążenie. W międzyczasie Nyck de Vries ustanawia najlepszy rezultat, który dał mu pierwsze pole startowe do sobotniego wyścigu F2. Drugi był Luca Ghiotto, trzeci Nicholas Latifi.

W sobotę pierwszy wyścig o godzinie 10:10, w niedziele drugi, który rozpocznie się o 11:25.

Jakub Andrusiewicz

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 16 września

Urodził się Karl Kling (11 startów, 2 podia, 1 najszybsze okrążenie).

Alberto Ascari wygrywa swój drugi wyścig w F1. Po raz pierwszy na podium staje Felice Bonetto, a 5. i ostatni najszybszy czas okrążenia wykręca w F1 Giuseppe Farina.

Graham Hill triumfuje w GP Włoch.

Juan Pablo Montoya wygrywa swoje pierwsze GP w F1, triumfując w GP Włoch.

Robert Kubica zajmuje 9. miejsce w GP Belgii. Wyścig wygrywa Kimi Raikkonen, a drugie miejsce zajmuje Felipe Massa. To sprawia, że Ferrari zapewnia sobie tytuł mistrzowski w tym sezonie. 100. start w F1 zalicza Mark Webber, a 50. start ekipa Red Bulla.

Pojawia się pierwsze, nie robione z ukrycia zdjęcie Roberta Kubicy.

Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Singapuru. Pierwsze najszybsze okrążenie w wyścigu wykręca Kevin Magnussen (jednocześnie pierwsze dla Haasa), a 150. start w F1 zalicza Nico Hulkenberg.

Archiwum