KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Deszczowe kwalifikacje F2

Po rundzie na Silverstone przyszła pora na Węgry. Od południa na Hungaroringu pojawiały się chmury, z których popadało podczas treningów F1. Podczas kwalifikacji F2 nie było inaczej..

Już na samym początku pojawiła się czerwona flaga spowodowana zatrzymaniem się na torze Nikity Mazepina. Jak przyznał na gorąco powodem było złe mapowanie silnika. Gdy pojawiła się zielona flaga zawodnicy bez wahania wyjechali na swoje pomiarowe okrążenia.

Nyck de Vries na samym początku ustanowił czas 1:50.820 co dawało mu prowizoryczne pierwsze miejsce przez prawie połowę kwalifikacji. Luca Ghiotto miał szansę na pobicie rezultatu zawodnika ekipy ART jednak błąd w ostatnim zakręcie zadecydował o braku poprawy czasu.

Na 13 minut do zakończenia kwalifikacji Nicholas Latifi pobija rezultat de Vriesa.. 1:50.578 tyle wynosił aktualny najszybszy wynik.

Pod koniec sesji Mick Schumacher zameldował się na 2. miejscu. Nie trwało to zbyt długo, ponieważ Ghiotto zdołał poskładać bardzo dobre okrążenie. W międzyczasie Nyck de Vries ustanawia najlepszy rezultat, który dał mu pierwsze pole startowe do sobotniego wyścigu F2. Drugi był Luca Ghiotto, trzeci Nicholas Latifi.

W sobotę pierwszy wyścig o godzinie 10:10, w niedziele drugi, który rozpocznie się o 11:25.

blank

Jakub Andrusiewicz

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi