Ceccon: Nauczyłem się wiele od Kubicy

Kilka ciekawych wypowiedzi o Robercie Kubicy ukazało się w ostatnich dniach w prasie. Pozytywnie o Polaku mówili jego przyjaciel Kevin Ceccon oraz Jan Lammers. Mniej przychylne były opinie dwóch holenderskich kierowców.

Ceccon docenia

 

Kierowca WTCR, Kevin Ceccon został zapytany, z kim chciałby spotkać się na jednym podium.

„Z pewnością byłby to Robert Kubica, który jest jednym z moich najlepszych przyjaciół. Znam go bardzo dobrze i nauczyłem się wiele od niego. Zawsze dużo rozmawiamy o wyścigach. Jestem 9 lat młodszy od niego więc nigdy nie rywalizowaliśmy ze sobą. Jeżeli miałbym wybrać kogoś z przeszłości to wybrałbym Nikiego Laudę, który jest legendą” – stwierdził Włoch.

Holendrzy oceniają

 

Artykuł z opiniami na temat Roberta opublikował holenderski portal racingnews365.nl. Wyrażają je byli kierowcy z tego kraju. W bardzo przyjemnych słowach o Polaku wypowiada się Jan Lammers.

„Jeżeli chodzi o osiągi, nie możemy nic z tym zrobić, ale Robert Kubica według mnie powinien dostawać tytuł kierowcy wyścigu co grand prix. Jeżeli spojrzy się na to, czego doświadczył i mimo tego nadal jest w stanie być blisko Russella od czasu to czasu, to jest to fantastyczne. Robert pokazał wielki charakter i myślę, że to wspaniale że Williams dał mu szansę, na którą zasłużył” – powiedział Lammers.

Mniej pozytywne opinie mieli pozostali zawodnicy. Jeroen Bleekemolen również cieszył się z powrotu Roberta Kubicy do F1, ale ma pewne obiekcje: „Otrzymał szanse od Williamsa, więc to oczywiste, że ją wykorzystał. Ale nie sądzę, że Kubica to ten san kierowca co 10 lat temu. Wówczas był tak samo dobrym kierowcą jak Lewis Hamilton. Nie jest już topowym kierowcą i to wielka szkoda.”

Według Giedo Van der Garde, widać, że Kubica ma problem ze swoim ramieniem i ręką i brakuje mu rytmu. „Kubica nie radzi sobie i to jedyna konkluzja”.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 16 września

Urodził się Karl Kling (11 startów, 2 podia, 1 najszybsze okrążenie).

Alberto Ascari wygrywa swój drugi wyścig w F1. Po raz pierwszy na podium staje Felice Bonetto, a 5. i ostatni najszybszy czas okrążenia wykręca w F1 Giuseppe Farina.

Graham Hill triumfuje w GP Włoch.

Juan Pablo Montoya wygrywa swoje pierwsze GP w F1, triumfując w GP Włoch.

Robert Kubica zajmuje 9. miejsce w GP Belgii. Wyścig wygrywa Kimi Raikkonen, a drugie miejsce zajmuje Felipe Massa. To sprawia, że Ferrari zapewnia sobie tytuł mistrzowski w tym sezonie. 100. start w F1 zalicza Mark Webber, a 50. start ekipa Red Bulla.

Pojawia się pierwsze, nie robione z ukrycia zdjęcie Roberta Kubicy.

Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Singapuru. Pierwsze najszybsze okrążenie w wyścigu wykręca Kevin Magnussen (jednocześnie pierwsze dla Haasa), a 150. start w F1 zalicza Nico Hulkenberg.

Najnowsze wpisy