Bottas ma „plan B” na sezon 2020

Valtteri Bottas ujawnił, że ma „plan B” na wypadek, gdyby w sezonie 2020 miało zabraknąć dla niego miejsca za kierownicą Mercedesa.

Szef zespołu z Brackley – Toto Wolff – nie ukrywa, że na 2020 rok dokona wyboru pomiędzy dwoma opcjami. Jedną z nich jest utrzymanie współpracy z Finem, a drugą – „wypromowanie” aktualnego kierowcy rezerwowego – Estebana Ocona.

Sytuację Valtteriego Bottasa skomplikowały ostatnie wyścigi – o ściganiu na Hockenheim oraz na Węgrzech Fin z pewnością chciałby jak najszybciej zapomnieć.

Były kierowca Formuły 1 i jednocześnie rodak Bottasa – JJ Lehto odnosząc się do aktualnej sytuacji Valtteriego – użył dość dosadnego określenia: „W Formule 1 jesteś tak dobry, jak podczas ostatniego wyścigu”.

Z kolei Toto Wolff zapewnia, że ostateczna decyzja co do obsady drugiego fotela nie będzie uwarunkowana „słabszym dniem” Fina: „Musimy spojrzeć na jego pracę z szerszej perspektywy, wziąć pod uwagę szerg czynników przemawiających za lub przeciw niemu”.

Szef Mercedeca doskonale zdaje sobie sprawę z potencjalnego ryzyka związanego z zakontraktowaniem młodego Ocona: „Młody zawodnik, taki jak Esteban zasługuje na szansę, jednak trzema mieć przy tym świadomość, że presja związana z porównywaniem do Lewisa będzie bardzo duża”.

Toto Wolff decyzję o składzie kierowców na przyszłoroczny sezon chciałby podjąć jeszcze podczas przerwy wakacyjnej. Zaznaczył jednak, że podjęcie decyzji nie jest równoznaczne z jej ogłoszeniem.

Sam Bottas potwierdził, że to fakt iż nie jest pewny kontraktu na przyszły sezon przeszkada mu w relizowaniu swoich aktualnych obowiązków: „Niektórzy uważają, że kierowcy lepiej sobie radzą „pod presją”, ale w moim przypadku tak nie jest. (…) Chciałbym już usłyszeć decyzję zespołu”.

Uspokoił przy tym dodając: „W Formule 1 zawsze musisz mieć plan B i plan C”…

Kris

Źródło: onestoptrategy.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 22 sierpnia

Urodził się Ian Scheckter (18 startów).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii i zapewnia sobie drugi tytuł mistrzowski w F1. Jedyne podium w F1 zgarnia Hans Herrmann.

Bruno Senna zastępuje Nicka Heidfelda w bolidzie Lotus Renautl. Niemiec nie wróci już do F1.