Pirelli opony Bahrajn 2019 wybory f1

Znamy opony na Grand Prix Węgier

Pirelli podało wybory opon poszczególnych kierowców na Grand Prix Węgier 2019. Williams tradycyjnie rozdzielił strategię swoich kierowców, a najbardziej radykalnie poszedł ze swoimi wyborami… Mercedes.

Na Grand Prix Węgier Pirelli wybrało pośredni zestaw swoich opon, a zatem od C2 (twarde), przez C3 (pośrednie) po C4 (miękkie).

12 kierowców będzie miało do dyspozycji po 9 kompletów opon miękkich. 6 zgłosiło się po 10 kompletów, a tylko kierowcy Mercedesa będą mieli do dyspozycji 8 kompletów.

Najwięcej opon pośrednich weźmie Valtteri Bottas – aż cztery. Po trzy będą mieli Charles Leclerc, Max Verstappen, Pierre Gasly, Romain Grosjean, Carlos, Sainz, Lando Norris oraz George Russell. Tylko jeden komplet tej mieszanki będą mieli do dyspozycji Daniel Ricciardo, Kimi Raikkonen i Alex Albon. Jeżeli chodzi o opony twarde, to 9 kierowców będzie miało ich po 2 komplety, a 11 po jednym.

Robert Kubica i George Russell będą mieli po 9 kompletów opon miękkich. Russell będzie miał trzy komplety pośrednich oraz 1 twardych, a Kubica dwa twarde i dwa pośrednie.

Na weekend wyścigowy na Hungaroring zapowiadane są duże upały, sięgające nawet 30 stopni Celsjusza.

Wybory opon Hungaroring 2019

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 1 kwietnia

Urodził się Shinji Nakano (33 starty).

David Coulthard triumfuje po raz 10. w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz pierwszy na podium stanął Nick Heidfeld.

„Ten rok jest po to, żeby sprawdzić, czy jestem w stanie jeździć i na jakim poziomie w wyścigach długodystansowych. Nie chodzi o czasy okrążeń, bo o jazdę jestem spokojny, ale o też o to, że będę musiał przejechać wyścig 24-godzinny czy zmieniać się wielokrotnie za kierownicą. Do tej pory byłem przygotowany do maksymalnej koncentracji, ale tylko raz” – mówi Robert Kubica.

Najnowsze wpisy