KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

Wtorek i środa – kwalifikacje do naszej ligi F1 2019

We wtorek i środę 16 i 17 lipca odbędą się kwalifikacje do naszej ligi w F1 2019. Zmieniona zostanie nieco ich formuła.

Zaproszenia do ligi rozsyłane są poprzez platformę Steam. Wiem, że trwa to powoli, ale mam nadzieję, że do końca poniedziałku wszyscy je dostaną. Zmieniamy nieco format kwalifikacji, które ostatecznie będą polegały na zrobieniu próby czasowej na torze Silverstone (warunki sucho). Po jej zakończeniu i wyświetleniu wyniku, należy zrobić screen (F12) i przesłać go za pomocą platformy Steam w odpowiedzi na zaproszenie.

Na podstawie przesłanych screenów ustalone zostaną składy 3 grup – w zależności od używanych asyst. Wybierzcie swoją grupę i dostosujcie swoje ustawienia do poniższych wymogów:

Grupa 1: Bez jakichkolwiek asyst (również linii), skrzynia manualna
Grupa 2: Dozwolone maksymalnie: Trakcja Średnia, ABS, Linia wyścigowa: zakręty. Skrzynia jest tu dowolna – można jechać na manualu lub automacie.
Grupa 3: Maksymalnie: trakcja Pełna, ABS, Linia wyścigowa: zakręty lub cały tor. Skrzynia biegów automatyczna.

Zdaję sobie sprawę, że nie wszystko przebiega gładko, ale mam nadzieję, że uda nam się przeprowadzić sprawnie kwalifikacje i liga wystartuje bez większych przeszkód.

Pierwsza liga będzie pilotażową, dlatego rozegramy ją na dystansie 8 wyścigów, które z założenia mają odbywać się co tydzień – od połowy lipca do połowy sierpnia. Z racji tego, że liga będzie odbywać się w wakacje, do klasyfikacji generalnej na koniec sezonu liczonych będzie 6 najlepszych rund każdego zawodnika. Nie będziecie dzięki temu musieli odwoływać urlopu by zagrać w lidze ?

Pierwsza liga rozgrywana będzie na komputery, potem – około września – wprowadzimy również ligę na Xbox. Podzielona zostanie na 2 kategorie – dla amatorów z asystami oraz dla średnio-zaawansowanych – bez asyst luz ograniczonymi asystami. W każdej z nich będzie limit 20 graczy. Jeżeli zgłoszeń będzie więcej, wówczas zrobimy kwalifikacje na torze Monza w suchych warunkach i wyłonimy uczestników lig oraz kierowców rezerwowych.

Postawiliśmy na klasyczne tory, dlatego ścigać będziemy się w grand prix Australii, Kanady, Wielkiej Brytanii, Węgier, Belgii, Włoch, Japonii i Brazylii. Jeździć będziemy prawdopodobnie na 50% dystansu wyścigowego.

Liga jest organizowana wspólnie RSL – rFactor Strategy League.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

GP Chin

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

6h Imoli WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

Piątek, 19 kwietnia
godz. 05:30 FP1
godz. 09:30 Kwalifikacje do Sprintu

Sobota, 20 kwietnia
godz. 05:00 – Sprint
godz. 09:00 –  Kwalifikacje

Niedziela, 21 kwietnia
godz. 09:00 – Wyścig

Popularne tagi

Archiwum