Claire Williams Silverstone

Williams chce pozostać z Mercedesem, nie myśli o zastąpieniu Kubicy i Russella

Wielu ciekawych wypowiedzi udzieliła dziś Claire Williams, szefowa ekipy. Według niej bolidy Roberta Kubicy i George`a Russella są identyczne i Williams obecnie nie myśli o zmianie składu – również na przyszły rok.

O przedłużeniu umowy z ROKiT:

„Jestem bardzo zadowolona ze ROKIT zdecydował sim przedłużyć z nami umowę. Byliśmy bardzo szczęśliwi że nas wybrali pomimo ze zakończyliśmy zmagania na 10 miejscu w tamtym roku. Pracujemy bardzo ciężko, aby odwdzięczyć się za wiarę jaką w nas pokładają”.

O Franku Williamsie:

„50 lat jako szef temu to wyjątkowe osiągnięcie i – jak przeczytałam wczoraj – to coś czego prawdopodobnie nikt nie osiągnie, to tak duża część czyjegoś życia. Jesteśmy dumni z tego co osiągnął i dał F1, to dla nas inspiracja, pracujemy ciężej by wrócić tam, gdzie chciałby abyśmy byli. Filozofia teamu przez lata nie zmieniła się i tego nie zrobi. Ścigamy się bo to kochamy i jesteśmy tu by wygrywać mistrzostwa. Frank zaczynał pracę z około 17 pracownikami a teraz mamy ich 650. Ambicje pozostają takie same jak w erze Franka”.

O kierowcach:

„Spekulacje są frustrujące, ludzie nie wiedzą co się dzieje w środku teamu. Nasze relacje z Robertem są tak silne, jak wcześniej. Robi to czego potrzebujemy, a my staramy się ulepszać jego auto, by mógł ścigać się na takim poziomie, na jakim by chciał. Nasza frustracja jest oczywista, ale rozumiem też jego, bo nie ma sprzętu jaki chciałby mieć w tym momencie. Mamy prawie połowę sezonu i jest za wcześnie by myśleć o 2020 i składzie. Co prawda zaczęliśmy, ale nie podejmiemy żadnych konkretnych decyzji do momentu ¾ sezonu. Nie ma też żadnych przemyśleń na temat tego, aby zastąpić Roberta w trakcie tego sezonu. Nie mieliśmy rozmów dotyczących opuszczenia George’a w najbliższym czasie bo ma z nami wieloletni kontrakt. Wierzę, że to materiał na przyszłego mistrza świata i zrobię wszystko co w mojej mocy, aby utrzymać go w Williamsie Chcemy, żeby był częścią naszej podróży.

O samochodach:

„Nie ma absolutnie żadnej różnicy pomiędzy samochodami. Te spekulacje są szalone. Robimy wszystko aby obaj kierowcy otrzymywali taki sam sprzęt i te same części testowe w każdy weekend. Przywozimy poprawki na każdy wyścig. Teraz mamy części aero i mechaniczne, które będą testowane w piątek i jeśli dadzą poprawę, używać ich będziemy w trakcie całego weekendu” – mówiła zniecierpliwiona Claire Williams.

O Silverstone:

„Ten tor będzie dla nas dość trudny. Zobaczymy co przyniosą nam części testowe, ale będzie to raczej trudny weekend i twarde opony prawdopodobnie nie pomogą” – dodała.

O Mercedesie

„Widziałam te spekulacje, ale nie rozmawiamy z Renault. Rozmawiamy z Mercedesem, jak możecie oczekiwać i te rozmowy idą dobrze. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie sfinalizować nowe partnerstwo z nimi na 2021 rok. Są dla nas fantastycznym partnerem. Bardzo nas wspierali i wszyscy wiedzą, że Toto zaczynał swoją karierę w F1 w Williamsem. Mieliśmy wspaniałą historię z Renault, ale nasza przyszłość to Mercedes” – powiedziała Claire Williams.

Z Silverstone: Agata Bednarczuk

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 lipca

Alberto Ascari wygrywa GP Wielkiej Brytanii. To jego 12. zwycięstwo w F1. 10. raz na podium stanął Juan Manuel Fangio.

Jack Brabham wygrywa po raz drugi w F1. W GP Wielkiej Brytanii wywalczy też pierwsze pole position. Pierwszy raz na podium staje Bruce McLaren.

Jim Clark triumfuje w GP Holandii. Popisuje się również 20. w swojej karierze najszybszym okrążeniem w wyścigu.

Jochen Rindt wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii. Po raz 31. i ostatni na podium w swojej karierze staje Jack Brabham. W F1 debiutuje Emerson Fittipaldi. 86. i ostatni raz w F1 jedzie Dan Gurney.

Niki Lauda triumfuje w GP Wielkiej Brytanii. 50. GP w historii zalicza zespół Shadow.

John Watson wygrywa GP Wielkiej Brytanii. 100. wyścig w F1 zalicza Jean-Pierre Jarier, a 200. Ford Cosworth jako producent silników.

Po raz 19. w F1 wygrywa Niki Lauda. W GP Wielkiej Brytanii swoje pierwsze pole position wywalczy Keke Rosberg. Pierwszy raz na podium staje Patrick Tambay.

„Koniec lata Kubica rozpocznie końcową fazę rehabilitacji, a po jej zakończeniu będzie możliwe przeprowadzenie testów, prawdopodobnie z użyciem bolidu Renault z 2009 roku” – mówi Eric Boullier.

Diario Motorsport pisze, że Robert Kubica rozmawia z Haasem. W ciągu kilku kolejnych dni doniesienia te zdementują zarówno szef tej ekipy Gunther Steiner, jak i sam Robert Kubica.

Najnowsze wpisy