Claire Williams Silverstone

Williams chce pozostać z Mercedesem, nie myśli o zastąpieniu Kubicy i Russella

Wielu ciekawych wypowiedzi udzieliła dziś Claire Williams, szefowa ekipy. Według niej bolidy Roberta Kubicy i George`a Russella są identyczne i Williams obecnie nie myśli o zmianie składu – również na przyszły rok.

O przedłużeniu umowy z ROKiT:

„Jestem bardzo zadowolona ze ROKIT zdecydował sim przedłużyć z nami umowę. Byliśmy bardzo szczęśliwi że nas wybrali pomimo ze zakończyliśmy zmagania na 10 miejscu w tamtym roku. Pracujemy bardzo ciężko, aby odwdzięczyć się za wiarę jaką w nas pokładają”.

O Franku Williamsie:

„50 lat jako szef temu to wyjątkowe osiągnięcie i – jak przeczytałam wczoraj – to coś czego prawdopodobnie nikt nie osiągnie, to tak duża część czyjegoś życia. Jesteśmy dumni z tego co osiągnął i dał F1, to dla nas inspiracja, pracujemy ciężej by wrócić tam, gdzie chciałby abyśmy byli. Filozofia teamu przez lata nie zmieniła się i tego nie zrobi. Ścigamy się bo to kochamy i jesteśmy tu by wygrywać mistrzostwa. Frank zaczynał pracę z około 17 pracownikami a teraz mamy ich 650. Ambicje pozostają takie same jak w erze Franka”.

O kierowcach:

„Spekulacje są frustrujące, ludzie nie wiedzą co się dzieje w środku teamu. Nasze relacje z Robertem są tak silne, jak wcześniej. Robi to czego potrzebujemy, a my staramy się ulepszać jego auto, by mógł ścigać się na takim poziomie, na jakim by chciał. Nasza frustracja jest oczywista, ale rozumiem też jego, bo nie ma sprzętu jaki chciałby mieć w tym momencie. Mamy prawie połowę sezonu i jest za wcześnie by myśleć o 2020 i składzie. Co prawda zaczęliśmy, ale nie podejmiemy żadnych konkretnych decyzji do momentu ¾ sezonu. Nie ma też żadnych przemyśleń na temat tego, aby zastąpić Roberta w trakcie tego sezonu. Nie mieliśmy rozmów dotyczących opuszczenia George’a w najbliższym czasie bo ma z nami wieloletni kontrakt. Wierzę, że to materiał na przyszłego mistrza świata i zrobię wszystko co w mojej mocy, aby utrzymać go w Williamsie Chcemy, żeby był częścią naszej podróży.

O samochodach:

„Nie ma absolutnie żadnej różnicy pomiędzy samochodami. Te spekulacje są szalone. Robimy wszystko aby obaj kierowcy otrzymywali taki sam sprzęt i te same części testowe w każdy weekend. Przywozimy poprawki na każdy wyścig. Teraz mamy części aero i mechaniczne, które będą testowane w piątek i jeśli dadzą poprawę, używać ich będziemy w trakcie całego weekendu” – mówiła zniecierpliwiona Claire Williams.

O Silverstone:

„Ten tor będzie dla nas dość trudny. Zobaczymy co przyniosą nam części testowe, ale będzie to raczej trudny weekend i twarde opony prawdopodobnie nie pomogą” – dodała.

O Mercedesie

„Widziałam te spekulacje, ale nie rozmawiamy z Renault. Rozmawiamy z Mercedesem, jak możecie oczekiwać i te rozmowy idą dobrze. Mamy nadzieję, że będziemy w stanie sfinalizować nowe partnerstwo z nimi na 2021 rok. Są dla nas fantastycznym partnerem. Bardzo nas wspierali i wszyscy wiedzą, że Toto zaczynał swoją karierę w F1 w Williamsem. Mieliśmy wspaniałą historię z Renault, ale nasza przyszłość to Mercedes” – powiedziała Claire Williams.

Z Silverstone: Agata Bednarczuk

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 22 maja

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Maurice Trintignant, wygrywając GP Monako. Pierwszy raz na podium stają Cesare Perdisa i Eugenio Castellotti. Po raz ostatni w F1 jedzie Alberto Ascari. Pierwsze i jedyne podium w Formule 1 zgarnęła w tym wyścigu Lancia.

Wolfgang von Trips odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Holandii.

Drugie zwycięstwo w F1 odnosi Jackie Stewart, triumfując w GP Monako. Po raz pierwszy best lapa wyścigu uzyskuje Lorenzo Bandini, a John Surtees zalicza 50. start w F1.

Urodził się Pedro Diniz (98 startów).

Jody Scheckter odnosi 6. triumf w F1, wygrywając GP Monako. Pierwszy raz z pole position startował John Watson, a w F1 zadebiutował Riccardo Patrese.

Alain Prost wygrywa po raz 7. w F1, triumfując w GP Belgii. Jedyne najszybsze kółko wyścigu w karierze wykręca Andrea De Cesaris. W F1 debiutuje Thierry Boutsen.

Kimi Raikkonen triumfuje w GP Monako, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Pierwszy raz na podium staje Mark Webber.

Sebastian Vettel wygrywa GP Hiszpanii, odnosząc 14. zwycięstwo w karierze.

Na torze Monza odbywają się testy zespołu SMP Racing, startującego w kategorii LMP2 w WEC. Nie może brać w nich udziału Sergey Sirotkin, dlatego zastępuje go… Robert Kubica. Władze ekipy są bardzo zadowolone z jazdy Kubicy Dallarą P217 Gibson. „To będzie dla mnie przyjemność pomagać SMP Racing do tak wymagającego wyścigu jak 24H Le Mans. Mamy wiele pracy podczas tych dwóch dni testów, ale jestem przekonany, że wspólnie z Maurizio i Viktorem zbierzemy przydatne informacje aby optymalnie ustawić samochód” – komentuje test Kubica.

„Uwielbiam ich. Są nadzwyczajni. Pojawili się na testach, gdy było jasne, że mamy poważne problemy. Ich widok wraz z wielką flagą wspierającą Roberta był wzruszający. To samo działo się w Australii. Wokół naszego zaplecza było mnóstwo zagorzałych polskich fanów dopingujących Roberta i cały zespół. Myślę, że to nieocenione wsparcie, zwłaszcza gdy nie idzie zbyt dobrze. Jesteśmy bardzo wdzięczni polskim fanom w tej chwili i mamy nadzieję, że zdołamy nieco odwrócić sytuację, by Robert mógł pokazać trochę swojego talentu, który bez wątpienia ma. To dla nas główny cel – wynagrodzić wsparcie i wiarę polskich kibiców nie tylko w Roberta, ale i cały zespół” – mówi Claire Williams o polskich kibicach dla Autosportu.

Najnowsze wpisy