Webber: Ten świat jest brutalny i wszyscy patrzą tylko na Russella

Bardzo ciekawej wypowiedzi udzielił Tonemu Dodginsowi z motorsportmagazine Mark Webber. Chwalił on Roberta Kubicę, zwracając jednak uwagę na brutalność świata F1.

„Wiesz, to, co robi ten gość tu jest, szczególnie biorąc pod uwagę kontuzję, którą miał, niesamowite. To naprawdę inspirujące. Ale ten świat jest brutalny i jedyną rzeczą, na którego wszyscy patrzą, jest Russell” – powiedział Webber.

Dziennikarz pokusił się o krótki komentarz jego słów: „To więcej niż racja. Williams jest tak daleko jeżeli chodzi o tempo, że trudno ocenić formę kierowców. Claire Williams uważa, że Russell może być mistrzem świata. Co do Kubicy, to jego średnia strata w kwalifikacjach do rywala nie jest najwyższą w stawce. To 0,59 sekundy – mniej niż w przypadku par Verstappen/Gasly i Raikkonen/Giovinazzi.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 lipca

Alberto Ascari wygrywa GP Wielkiej Brytanii. To jego 12. zwycięstwo w F1. 10. raz na podium stanął Juan Manuel Fangio.

Jack Brabham wygrywa po raz drugi w F1. W GP Wielkiej Brytanii wywalczy też pierwsze pole position. Pierwszy raz na podium staje Bruce McLaren.

Jim Clark triumfuje w GP Holandii. Popisuje się również 20. w swojej karierze najszybszym okrążeniem w wyścigu.

Jochen Rindt wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii. Po raz 31. i ostatni na podium w swojej karierze staje Jack Brabham. W F1 debiutuje Emerson Fittipaldi. 86. i ostatni raz w F1 jedzie Dan Gurney.

Niki Lauda triumfuje w GP Wielkiej Brytanii. 50. GP w historii zalicza zespół Shadow.

John Watson wygrywa GP Wielkiej Brytanii. 100. wyścig w F1 zalicza Jean-Pierre Jarier, a 200. Ford Cosworth jako producent silników.

Po raz 19. w F1 wygrywa Niki Lauda. W GP Wielkiej Brytanii swoje pierwsze pole position wywalczy Keke Rosberg. Pierwszy raz na podium staje Patrick Tambay.

„Koniec lata Kubica rozpocznie końcową fazę rehabilitacji, a po jej zakończeniu będzie możliwe przeprowadzenie testów, prawdopodobnie z użyciem bolidu Renault z 2009 roku” – mówi Eric Boullier.

Diario Motorsport pisze, że Robert Kubica rozmawia z Haasem. W ciągu kilku kolejnych dni doniesienia te zdementują zarówno szef tej ekipy Gunther Steiner, jak i sam Robert Kubica.

Najnowsze wpisy