Webber: Ten świat jest brutalny i wszyscy patrzą tylko na Russella

Bardzo ciekawej wypowiedzi udzielił Tonemu Dodginsowi z motorsportmagazine Mark Webber. Chwalił on Roberta Kubicę, zwracając jednak uwagę na brutalność świata F1.

„Wiesz, to, co robi ten gość tu jest, szczególnie biorąc pod uwagę kontuzję, którą miał, niesamowite. To naprawdę inspirujące. Ale ten świat jest brutalny i jedyną rzeczą, na którego wszyscy patrzą, jest Russell” – powiedział Webber.

Dziennikarz pokusił się o krótki komentarz jego słów: „To więcej niż racja. Williams jest tak daleko jeżeli chodzi o tempo, że trudno ocenić formę kierowców. Claire Williams uważa, że Russell może być mistrzem świata. Co do Kubicy, to jego średnia strata w kwalifikacjach do rywala nie jest najwyższą w stawce. To 0,59 sekundy – mniej niż w przypadku par Verstappen/Gasly i Raikkonen/Giovinazzi.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 16 września

Urodził się Karl Kling (11 startów, 2 podia, 1 najszybsze okrążenie).

Alberto Ascari wygrywa swój drugi wyścig w F1. Po raz pierwszy na podium staje Felice Bonetto, a 5. i ostatni najszybszy czas okrążenia wykręca w F1 Giuseppe Farina.

Graham Hill triumfuje w GP Włoch.

Juan Pablo Montoya wygrywa swoje pierwsze GP w F1, triumfując w GP Włoch.

Robert Kubica zajmuje 9. miejsce w GP Belgii. Wyścig wygrywa Kimi Raikkonen, a drugie miejsce zajmuje Felipe Massa. To sprawia, że Ferrari zapewnia sobie tytuł mistrzowski w tym sezonie. 100. start w F1 zalicza Mark Webber, a 50. start ekipa Red Bulla.

Pojawia się pierwsze, nie robione z ukrycia zdjęcie Roberta Kubicy.

Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Singapuru. Pierwsze najszybsze okrążenie w wyścigu wykręca Kevin Magnussen (jednocześnie pierwsze dla Haasa), a 150. start w F1 zalicza Nico Hulkenberg.

Najnowsze wpisy