U kierowców (po)wiązanych z Williamsem: Spot, czapeczka, odejście i uwolnienie

W ostatnich dniach sporo pisało się i mówiło o kierowcach związanych lub tych wiązanych z zespołem Williamsa. Co zatem słychać u Roberta Kubicy, George Russella, Siergeya Sirotkina i Estebana Ocona? Zapraszam na telegraficzny skrót.

Kubica

 

Po wczorajszym maratonie rowerowym w Dolomitach, Robert wraca teraz do innego ścigania. Wczoraj w wywiadzie dla RAI2 po zakończeniu jazdy Kubica przyznał, że ma ostatnio drobny problem, który nieco przeszkadza mu zwłaszcza przy jeździe rowerem. Nie jest to jednak nic poważnego.

O wsparciu Roberta mówił prezes PKN Orlen, Daniel Obajtek, który w rozmowie z RMF FM: „Są dwa podejścia do tego tematu. Po pierwsze jest podejście biznesowe, a po drugie jest podejście CSR-owe i sportowe. Widzimy wzrosty, jeżeli chodzi o detal. W związku z tym widzimy, że to biznesowo się nam opłaca. Sportowo i społecznie to również się nam opłaca. Robert Kubica nigdy mi nie obiecał: będę pierwszy, drugi, trzeci. Robert Kubica chciał wejść do Formuły 1 i wszedł. Jest to człowiek, który jest pewnym symbolem w Polsce i na świecie, że się nigdy nie pooddaje, że powstał jak feniks z popiołów. Ten symbol, który jest pokazuje jego siłę – powiedział Daniel Obajtek, prezes PKN Orlen. Całą rozmowę przeczytacie tutaj.

Dziś PKN Orlen opublikował nowy spot promujący swoją loterię, której twarzą jest Robert Kubica. Są pewne zmiany w jej zasadach – korzystne dla klientów.

Russell

 

George pojawił się wczoraj na Goodwood Festival of Speed i uczestniczył w sesji autografów swojego zespołu. Okazję do spotkania z nim mieli również polscy kibice.

Ostatnio pojawiły się – całkiem prawdopodobne pogłoski, że to właśnie Russell może stać się głównym rezerwowym kierowcą Mercedesa i zająć pierwsze miejsce w kolejce do objęcia fotela w 2021 po Bottasie (bo odejście Hamiltona jest mało prawdopodobne). Bottas ma kontrakt na rok i przedłuża go rokrocznie właśnie o 12 miesięcy, co jak zapewnia Toto Wolff Finowi zupełnie nie przeszkadza.

Anglik wyrabia sobie obecnie markę w Williamsie, osiągając lepsze rezultaty od Roberta Kubicy, co podkreślał ostatnio Toto Wolff, mówiąc, że George to wielki „talent, co pokazuje na tle dobrego kierowcy jakim jest Robert Kubica”.

Co ciekawe, na Grand Prix Wielkiej Brytanii, które będzie domowym dla zespołu i George Russella, Williams przygotował specjalną edycję czapeczek tego kierowcy. To dość zaskakujący ruch bowiem Williams ma od dawna problemy nie tylko z częściami, ale również produkcją gadżetów i podczas rund F1 jako jedyny zespół nie ma swojego stoiska.

Ocon

 

Kilkanaście dni temu pojawiły się plotki, że Esteban może być kandydatem do zespołu Renault na sezon 2020. Francuzi będą chcieli mieć swojego rodaka w zespole. Problemem ma być jednak kontrakt Ocona z Mercedesem.

Ostatnio Toto Wolff stwierdził jednak, że jest gotów zwolnić Francuza ze zobowiązań wobec Mercedesa jeżeli to ułatwi mu angaż w Formule 1.

Jest bardzo prawdopodobne, że właśnie tak się stanie – o ile Ocon będzie miał propozycję z innej ekipy. Jeżeli nie to jest mało prawdopodobne aby znalazł miejsce w F1. Opcją może być zostanie flagowym kierowcą Mercedesa w zespole Formuły E.

„Odbiór jest taki, że jest kierowcą Mercedesa więc może musimy wyprostować pewne rzeczy i umożliwić mu podążanie w swojej karierze w sposób, który szanuje inwestycję i wsparcie, które otrzymał od Mercedesa. On to bardzo szanuje i nie chcemy zamykać przed nim drzwi. Jeżeli będzie jeździł dla innego zespołu, to i tak przestanie być kierowcą Mercedesa” – mówi Toto Wolff dla motorsport.com

Sirotkin

 

Sergey ma problem bowiem SMP Racing potwierdziło dziś wycofanie się z supersezonu WEC 2019-2020. Oznacza to, że w LMP1 będzie jeździło tylko 6 aut od nowego roku.

Sergey był kierowcą tej ekipy po straceniu miejsca w Williamsie, teraz zapewne będzie musiał poszukać sobie nowego miejsca.

Niedawno udzielił on wypowiedzi odnoszącej się do Roberta Kubicy, w której stwierdził: „Widząc, jakie trudności ma Robert i biorąc pod uwagę to, że zajął moje miejsce, chciałbym aby jego pięknie rozpoczęta przygoda z Williamsem przebiegała w inny sposób. Jest mi go po ludzku szkoda” – powiedział Sirotkin dla motorsport.com

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Najnowsze wpisy