Tego dnia w F1 – 3 lipca

1960 – Jack Brabham wygrywa GP Francji. To było jego 5. zwycięstwo w F1. Po raz drugi i ostatni na podium staje Oliver Gendebien. Był to ostatni wyścig zespołu Vawall.
1966 – Triumf Jacka Brabhama w GP Francji. Pierwszy i jedyny raz z pole position wystartował w tym wyścigu Lorenzo Bandini. Na podium po raz 150. w F1 zameldował się zespół Ferrari.
1977 – Mario Andretti triumfuje we Francji. Swój 50. udział w grand prix F1 zaliczył Vittorio Brambilla.
1982 – Grand Prix Holandii wygrywa Didier Pironi. Po raz 50. w F1 wystartowali Patrick Tambay i Elio De Angelis.
1987 – Urodził się Sebastian Vettel, 4-krotny mistrz świata F1 (228 wyścigów, 52 zwycięstwa, 56 pole positions i 115 podiów)
1988 – Alain Prost triumfuje w GP Francji. Drugi jest Ayrton Senna, a trzeci Michele Arboreto.
1994 – Michael Schumacher wygrywa po raz 8. w F1 będąc najlepszym w GP Francji.
2005 – Fernando Alonso triumfuje w GP Francji. Po raz 150. w F1 startuje Giancarlo Fisichella. 60. raz podium zalicza Renault.
2016 – Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Austrii.
2017 – Robert Kubica bierze udział w Goodwood Festival of Speed, spotykając wielu byłych kolegów z F1, w tym Nico Rosberga. To tam panowie pierwszy raz rozmawiają o współpracy. „Kiedy wsiadasz do bolidu F1 po tak długiej przerwie i już na jednym okrążeniu widzisz, że tempo jest tam, gdzie było, to specjalne emocje i bardzo mi ich brakowało. Moim największym problemem było prawdopodobnie, że miałem wiele dobrych ofert w ostatnich latach, ale czekałem na tę jedyną. Cieszę się z tego, jak sprawy się potoczyły, bo wierzcie mi, przechodziłem przez ciężkie dni. Muszę cieszyć się tym, bo cztery czy pięć miesięcy temu nie wierzyłem, że mogę być w tej pozycji. To wspaniałe dla mnie” – mówi Polak.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 22 sierpnia

Urodził się Ian Scheckter (18 startów).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii i zapewnia sobie drugi tytuł mistrzowski w F1. Jedyne podium w F1 zgarnia Hans Herrmann.

Bruno Senna zastępuje Nicka Heidfelda w bolidzie Lotus Renautl. Niemiec nie wróci już do F1.

Archiwum