Tego dnia w F1 – 3 lipca

1960 – Jack Brabham wygrywa GP Francji. To było jego 5. zwycięstwo w F1. Po raz drugi i ostatni na podium staje Oliver Gendebien. Był to ostatni wyścig zespołu Vawall.
1966 – Triumf Jacka Brabhama w GP Francji. Pierwszy i jedyny raz z pole position wystartował w tym wyścigu Lorenzo Bandini. Na podium po raz 150. w F1 zameldował się zespół Ferrari.
1977 – Mario Andretti triumfuje we Francji. Swój 50. udział w grand prix F1 zaliczył Vittorio Brambilla.
1982 – Grand Prix Holandii wygrywa Didier Pironi. Po raz 50. w F1 wystartowali Patrick Tambay i Elio De Angelis.
1987 – Urodził się Sebastian Vettel, 4-krotny mistrz świata F1 (228 wyścigów, 52 zwycięstwa, 56 pole positions i 115 podiów)
1988 – Alain Prost triumfuje w GP Francji. Drugi jest Ayrton Senna, a trzeci Michele Arboreto.
1994 – Michael Schumacher wygrywa po raz 8. w F1 będąc najlepszym w GP Francji.
2005 – Fernando Alonso triumfuje w GP Francji. Po raz 150. w F1 startuje Giancarlo Fisichella. 60. raz podium zalicza Renault.
2016 – Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Austrii.
2017 – Robert Kubica bierze udział w Goodwood Festival of Speed, spotykając wielu byłych kolegów z F1, w tym Nico Rosberga. To tam panowie pierwszy raz rozmawiają o współpracy. „Kiedy wsiadasz do bolidu F1 po tak długiej przerwie i już na jednym okrążeniu widzisz, że tempo jest tam, gdzie było, to specjalne emocje i bardzo mi ich brakowało. Moim największym problemem było prawdopodobnie, że miałem wiele dobrych ofert w ostatnich latach, ale czekałem na tę jedyną. Cieszę się z tego, jak sprawy się potoczyły, bo wierzcie mi, przechodziłem przez ciężkie dni. Muszę cieszyć się tym, bo cztery czy pięć miesięcy temu nie wierzyłem, że mogę być w tej pozycji. To wspaniałe dla mnie” – mówi Polak.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 23 stycznia

Jackie Stewart wygrywa GP Argentyny, odnosząc 19. zwyciętwo w karierze. W F1 debiutuje, startując od razu z pierwszego miejsca, Carlos Reutemann.

Carlos Reutemann triumfuje w GP Brazylii. Po raz 10. z pole position rusza James Hunt, a 50. start w karierze zalicza Mario Andretti.

Alain Prost wygrywa GP Południowej Afryki. Było to jego 4. zwycięstwo w karierze. Po raz ostatni na podium staje Carlos Reutemann, a 50. start w karierze zalicza Nelson Piquet. Było to 250. gp dla zespołu Brabham.

Archiwum