tego dnia w F1

Tego dnia w F1 – 14 lipca

1951 – Jose Froilan Gonzalez wygrywa swój pierwszy wyścig w F1, triumfując w GP Wielkiej Brytanii. Startował pierwszy raz w karierze z pole position i była to pierwsza wygrana Ferrari w F1. W F1 debiutuje zespół BRM.

1956 – Juan Manuel Fangio triumfuje w GP Wielkiej Brytanii. Pierwsze i jedyne podium w karierze zalicza Alfonso de Portago. W F1 debiutuje Tony Brooks.

1973 – Peter Revson wygrywa swój pierwszy wyścig w F1. W Formule 1 debiutują John Watson i Jochen Mass.

1979 – Ostatni raz w F1 wygrywa Clay Regazzoni, dając zespołowi Williamsa pierwsze zwycięstwo w historii w ich 50. wyścigu. Pierwszy raz z pole position ruszał Alan Jones, a ostatnie podium zaliczył Jean – Pierre Jarier.

1991 – Nigel Mansell triumfuje w GP Wielkiej Brytanii. 50. start w F1 zaliczają Stefano Modena i Mauricio Gugelmin, 100. zespół Minardi, a 150. Michele Alboreto.

1996 – Jacques Villeneuve triumfuje w GP Wielkiej Brytanii. Po raz 10. na podium staje Mika Hakkinen.

2015 – „Mamy kilka propozycji, które musimy rozważyć na przyszły rok. Są tu również bardzo interesujące propozycje dotyczące powrotu do wyścigów. Robert ma rację, że musimy podjąć szybką decyzję dotyczącą tego, co robić w przyszłym roku. Myślę, że czas mamy do końca sierpnia” – mówi Marcin Czachorski, polski koordynator Roberta Kubicy.

2018 – „Przede wszystkim szukam możliwości do jazdy. Na pewno, nie jestem w najłatwiejszej pozycji w padoku ponieważ nie było mnie tak długo w tym sporcie. Jeżeli postawić się w roli szefa czy menadżera, decyzja o zatrudnieniu mnie nie jest łatwa ponieważ mam pewne ograniczenia i często te osoby mogą woleć wybranie bezpieczniejszej opcji. Nadal jednak uważam, że mam pewne szanse by ścigać się w przyszłym roku i to mój priorytet” – mówi Robert Kubica.

2019 – Robert Kubica zajmuje 15. miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Wyścig wygrywa Lewis Hamilton.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 21 stycznia

Urodził się Yuji Ide. Japończyk zaliczył 4 starty w Formule 1 w sezonie 2006 zanim FIA odebrała mu superlicencję z powodu zbyt niebezpiecznej jazdy.

Jacques Laffite wygrywa GP Argentyny, odnosząc 2. zwycięstwo w karierze. W F1 debiutuje Elio De Angelis.

Robert Kubica po raz ostatni bierze udział w Rajdzie Monte Carlo. Polak tym razem występuje współpracując z BRC. Pierwszego dnia Robert zajął dwa ósme miejsca. Niestety, już na 6. kilometrze trzeciego OS-u Robert ześlizgnął się z drogi. Auto Roberta, szczególnie po uderzeniu Elfyna Evansa, było zbyt uszkodzone i Kubica musiał wycofać się z rajdu. Był to przedostatni start rajdowy Kubicy.

„Musieliśmy dać Robertowi Kubicy więcej czasu za kółkiem. W jego przypadku sytuacja była szczególna. Konieczna była ocena jego możliwości prowadzenia bolidu Formuły 1 po wypadku, jakiego doznał w 2011 roku. Dlatego zorganizowaliśmy poważny program testowy, podczas którego powiedziałbym, że obie strony poznawały możliwości drugiej. Będziemy kontynuować ten proces nauki. Robert został naszym kierowcą rezerwowym i będzie uczestniczył w niektórych testach. Zobaczymy, gdzie nas to zaprowadzi. Kubica może stać się kandydatem do walki o miejsce w Williamsie w 2019 roku. Robert jest w podróży do pełnego powrotu do F1 z traumy, którą doświadczyło jego ramię po wypadku rajdowym. Należą mu się za to słowa uznania, bo wymagało to olbrzymiego poświęcenia, odwagi i mnóstwo pracy. Tę podróż kontynuuje w tym roku z nami jako kierowca rozwojowy i rezerwowy. Nie zawsze ostatecznie chodzi o brak czegoś. To bardzo konkurencyjny rynek, a rywalizacja o miejsce wyścigowe jest bardzo duża. Jest bardzo bardzo wielu utalentowanych kierowców, a mniej miejsc w zespołach. Dla Roberta nie będzie tu wyjątku. Musi wywalczyć sobie prawo do fotela pierwszego kierowcy, gdziekolwiek będzie on dostępny w 2019 roku” – mówi Paddy Lowe.

Archiwum