tego dnia w F1

Tego dnia w F1 – 14 lipca

1951 – Jose Froilan Gonzalez wygrywa swój pierwszy wyścig w F1, triumfując w GP Wielkiej Brytanii. Startował pierwszy raz w karierze z pole position i była to pierwsza wygrana Ferrari w F1. W F1 debiutuje zespół BRM.

1956 – Juan Manuel Fangio triumfuje w GP Wielkiej Brytanii. Pierwsze i jedyne podium w karierze zalicza Alfonso de Portago. W F1 debiutuje Tony Brooks.

1973 – Peter Revson wygrywa swój pierwszy wyścig w F1. W Formule 1 debiutują John Watson i Jochen Mass.

1979 – Ostatni raz w F1 wygrywa Clay Regazzoni, dając zespołowi Williamsa pierwsze zwycięstwo w historii w ich 50. wyścigu. Pierwszy raz z pole position ruszał Alan Jones, a ostatnie podium zaliczył Jean – Pierre Jarier.

1991 – Nigel Mansell triumfuje w GP Wielkiej Brytanii. 50. start w F1 zaliczają Stefano Modena i Mauricio Gugelmin, 100. zespół Minardi, a 150. Michele Alboreto.

1996 – Jacques Villeneuve triumfuje w GP Wielkiej Brytanii. Po raz 10. na podium staje Mika Hakkinen.

2015 – „Mamy kilka propozycji, które musimy rozważyć na przyszły rok. Są tu również bardzo interesujące propozycje dotyczące powrotu do wyścigów. Robert ma rację, że musimy podjąć szybką decyzję dotyczącą tego, co robić w przyszłym roku. Myślę, że czas mamy do końca sierpnia” – mówi Marcin Czachorski, polski koordynator Roberta Kubicy.

2018 – „Przede wszystkim szukam możliwości do jazdy. Na pewno, nie jestem w najłatwiejszej pozycji w padoku ponieważ nie było mnie tak długo w tym sporcie. Jeżeli postawić się w roli szefa czy menadżera, decyzja o zatrudnieniu mnie nie jest łatwa ponieważ mam pewne ograniczenia i często te osoby mogą woleć wybranie bezpieczniejszej opcji. Nadal jednak uważam, że mam pewne szanse by ścigać się w przyszłym roku i to mój priorytet” – mówi Robert Kubica.

2019 – Robert Kubica zajmuje 15. miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii. Wyścig wygrywa Lewis Hamilton.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 22 sierpnia

Urodził się Ian Scheckter (18 startów).

Juan Manuel Fangio wygrywa GP Szwajcarii i zapewnia sobie drugi tytuł mistrzowski w F1. Jedyne podium w F1 zgarnia Hans Herrmann.

Bruno Senna zastępuje Nicka Heidfelda w bolidzie Lotus Renautl. Niemiec nie wróci już do F1.

Archiwum