Pirelli opony Bahrajn 2019 wybory f1

Wybory opon na GP Wielkiej Brytanii 2019

Pirelli podało wybory opon poszczególnych kierowców na Grand Prix Wielkiej Brytanii, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Kierowcy Williamsa znów obrali inną strategię, a George Russell zdecydował się na najwięcej opon pośrednich ze wszystkich zawodników, a jednocześnie kierowcy Williamsa będą mieli najmniej opon miękkich.

Na rywalizację na Silverstone Pirelli wybrało najtwardszy zestaw swoich mieszanek, a zatem od C1 (twarda) przez C2 (pośrednia) po C3 (miękka). Patrząc na przygotowaną przez Pirelli tabelę od razu widać, że tym razem Williams zdecydował się na inną strategię opon niż wszyscy.

Standardowym wyborem jest 9 kompletów miękkich opon. Na taki wariant zdecydowało się 6 z 10 ekip F1. Po osiem kompletów najbardziej miękkiej mieszanki wezmą Mercedes i McLaren. Aż 10 będą ich mieli kierowcy Renault. Williams natomiast… bierze po 7 kompletów miękkiej mieszanki dla swoich kierowców.

Jednocześnie George Russell będzie miał aż 5 kompletów pośredniej mieszanki i to największa jej alokacja dla kierowcy na Silverstone. Będący na drugim biegunie Daniel Ricciardo weźmie tylko 1 komplet tych opon.

Robert Kubica będzie natomiast jednym z czterech kierowców obok Ricciardo, Preza i Strolla, którzy będą mieli dwa komplety twardej mieszanki.

Poniżej pełne zestawienie:

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 22 maja

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Maurice Trintignant, wygrywając GP Monako. Pierwszy raz na podium stają Cesare Perdisa i Eugenio Castellotti. Po raz ostatni w F1 jedzie Alberto Ascari. Pierwsze i jedyne podium w Formule 1 zgarnęła w tym wyścigu Lancia.

Wolfgang von Trips odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Holandii.

Drugie zwycięstwo w F1 odnosi Jackie Stewart, triumfując w GP Monako. Po raz pierwszy best lapa wyścigu uzyskuje Lorenzo Bandini, a John Surtees zalicza 50. start w F1.

Urodził się Pedro Diniz (98 startów).

Jody Scheckter odnosi 6. triumf w F1, wygrywając GP Monako. Pierwszy raz z pole position startował John Watson, a w F1 zadebiutował Riccardo Patrese.

Alain Prost wygrywa po raz 7. w F1, triumfując w GP Belgii. Jedyne najszybsze kółko wyścigu w karierze wykręca Andrea De Cesaris. W F1 debiutuje Thierry Boutsen.

Kimi Raikkonen triumfuje w GP Monako, odnosząc 4. zwycięstwo w karierze. Pierwszy raz na podium staje Mark Webber.

Sebastian Vettel wygrywa GP Hiszpanii, odnosząc 14. zwycięstwo w karierze.

Na torze Monza odbywają się testy zespołu SMP Racing, startującego w kategorii LMP2 w WEC. Nie może brać w nich udziału Sergey Sirotkin, dlatego zastępuje go… Robert Kubica. Władze ekipy są bardzo zadowolone z jazdy Kubicy Dallarą P217 Gibson. „To będzie dla mnie przyjemność pomagać SMP Racing do tak wymagającego wyścigu jak 24H Le Mans. Mamy wiele pracy podczas tych dwóch dni testów, ale jestem przekonany, że wspólnie z Maurizio i Viktorem zbierzemy przydatne informacje aby optymalnie ustawić samochód” – komentuje test Kubica.

„Uwielbiam ich. Są nadzwyczajni. Pojawili się na testach, gdy było jasne, że mamy poważne problemy. Ich widok wraz z wielką flagą wspierającą Roberta był wzruszający. To samo działo się w Australii. Wokół naszego zaplecza było mnóstwo zagorzałych polskich fanów dopingujących Roberta i cały zespół. Myślę, że to nieocenione wsparcie, zwłaszcza gdy nie idzie zbyt dobrze. Jesteśmy bardzo wdzięczni polskim fanom w tej chwili i mamy nadzieję, że zdołamy nieco odwrócić sytuację, by Robert mógł pokazać trochę swojego talentu, który bez wątpienia ma. To dla nas główny cel – wynagrodzić wsparcie i wiarę polskich kibiców nie tylko w Roberta, ale i cały zespół” – mówi Claire Williams o polskich kibicach dla Autosportu.

Najnowsze wpisy