Pirelli opony Bahrajn 2019 wybory f1

Wybory opon na GP Wielkiej Brytanii 2019

Pirelli podało wybory opon poszczególnych kierowców na Grand Prix Wielkiej Brytanii, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Kierowcy Williamsa znów obrali inną strategię, a George Russell zdecydował się na najwięcej opon pośrednich ze wszystkich zawodników, a jednocześnie kierowcy Williamsa będą mieli najmniej opon miękkich.

Na rywalizację na Silverstone Pirelli wybrało najtwardszy zestaw swoich mieszanek, a zatem od C1 (twarda) przez C2 (pośrednia) po C3 (miękka). Patrząc na przygotowaną przez Pirelli tabelę od razu widać, że tym razem Williams zdecydował się na inną strategię opon niż wszyscy.

Standardowym wyborem jest 9 kompletów miękkich opon. Na taki wariant zdecydowało się 6 z 10 ekip F1. Po osiem kompletów najbardziej miękkiej mieszanki wezmą Mercedes i McLaren. Aż 10 będą ich mieli kierowcy Renault. Williams natomiast… bierze po 7 kompletów miękkiej mieszanki dla swoich kierowców.

Jednocześnie George Russell będzie miał aż 5 kompletów pośredniej mieszanki i to największa jej alokacja dla kierowcy na Silverstone. Będący na drugim biegunie Daniel Ricciardo weźmie tylko 1 komplet tych opon.

Robert Kubica będzie natomiast jednym z czterech kierowców obok Ricciardo, Preza i Strolla, którzy będą mieli dwa komplety twardej mieszanki.

Poniżej pełne zestawienie:

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 lipca

Alberto Ascari wygrywa GP Wielkiej Brytanii. To jego 12. zwycięstwo w F1. 10. raz na podium stanął Juan Manuel Fangio.

Jack Brabham wygrywa po raz drugi w F1. W GP Wielkiej Brytanii wywalczy też pierwsze pole position. Pierwszy raz na podium staje Bruce McLaren.

Jim Clark triumfuje w GP Holandii. Popisuje się również 20. w swojej karierze najszybszym okrążeniem w wyścigu.

Jochen Rindt wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii. Po raz 31. i ostatni na podium w swojej karierze staje Jack Brabham. W F1 debiutuje Emerson Fittipaldi. 86. i ostatni raz w F1 jedzie Dan Gurney.

Niki Lauda triumfuje w GP Wielkiej Brytanii. 50. GP w historii zalicza zespół Shadow.

John Watson wygrywa GP Wielkiej Brytanii. 100. wyścig w F1 zalicza Jean-Pierre Jarier, a 200. Ford Cosworth jako producent silników.

Po raz 19. w F1 wygrywa Niki Lauda. W GP Wielkiej Brytanii swoje pierwsze pole position wywalczy Keke Rosberg. Pierwszy raz na podium staje Patrick Tambay.

„Koniec lata Kubica rozpocznie końcową fazę rehabilitacji, a po jej zakończeniu będzie możliwe przeprowadzenie testów, prawdopodobnie z użyciem bolidu Renault z 2009 roku” – mówi Eric Boullier.

Diario Motorsport pisze, że Robert Kubica rozmawia z Haasem. W ciągu kilku kolejnych dni doniesienia te zdementują zarówno szef tej ekipy Gunther Steiner, jak i sam Robert Kubica.

Najnowsze wpisy