Pirelli opony Bahrajn 2019 wybory f1

Wybory opon na GP Wielkiej Brytanii 2019

Pirelli podało wybory opon poszczególnych kierowców na Grand Prix Wielkiej Brytanii, które odbędzie się w przyszłym tygodniu. Kierowcy Williamsa znów obrali inną strategię, a George Russell zdecydował się na najwięcej opon pośrednich ze wszystkich zawodników, a jednocześnie kierowcy Williamsa będą mieli najmniej opon miękkich.

Na rywalizację na Silverstone Pirelli wybrało najtwardszy zestaw swoich mieszanek, a zatem od C1 (twarda) przez C2 (pośrednia) po C3 (miękka). Patrząc na przygotowaną przez Pirelli tabelę od razu widać, że tym razem Williams zdecydował się na inną strategię opon niż wszyscy.

Standardowym wyborem jest 9 kompletów miękkich opon. Na taki wariant zdecydowało się 6 z 10 ekip F1. Po osiem kompletów najbardziej miękkiej mieszanki wezmą Mercedes i McLaren. Aż 10 będą ich mieli kierowcy Renault. Williams natomiast… bierze po 7 kompletów miękkiej mieszanki dla swoich kierowców.

Jednocześnie George Russell będzie miał aż 5 kompletów pośredniej mieszanki i to największa jej alokacja dla kierowcy na Silverstone. Będący na drugim biegunie Daniel Ricciardo weźmie tylko 1 komplet tych opon.

Robert Kubica będzie natomiast jednym z czterech kierowców obok Ricciardo, Preza i Strolla, którzy będą mieli dwa komplety twardej mieszanki.

Poniżej pełne zestawienie:

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 16 września

Urodził się Karl Kling (11 startów, 2 podia, 1 najszybsze okrążenie).

Alberto Ascari wygrywa swój drugi wyścig w F1. Po raz pierwszy na podium staje Felice Bonetto, a 5. i ostatni najszybszy czas okrążenia wykręca w F1 Giuseppe Farina.

Graham Hill triumfuje w GP Włoch.

Juan Pablo Montoya wygrywa swoje pierwsze GP w F1, triumfując w GP Włoch.

Robert Kubica zajmuje 9. miejsce w GP Belgii. Wyścig wygrywa Kimi Raikkonen, a drugie miejsce zajmuje Felipe Massa. To sprawia, że Ferrari zapewnia sobie tytuł mistrzowski w tym sezonie. 100. start w F1 zalicza Mark Webber, a 50. start ekipa Red Bulla.

Pojawia się pierwsze, nie robione z ukrycia zdjęcie Roberta Kubicy.

Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Singapuru. Pierwsze najszybsze okrążenie w wyścigu wykręca Kevin Magnussen (jednocześnie pierwsze dla Haasa), a 150. start w F1 zalicza Nico Hulkenberg.

Najnowsze wpisy