KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

blank

„Robert Kubica. Wyścig życia” – Agnieszka Skórzewska-Skowron, Marcin Słoński

Kubicomania trwa w najlepsze – to już druga pozycja dla małych czytelników, jaka pojawiła się w tym roku na naszym rynku wydawniczym. I dobrze 🙂 Niech fascynująca historia Roberta Kubicy niesie się wśród młodych, zwłaszcza, że dzięki zdobyczy punktowej z ostatniego wyścigu Robert po raz kolejny trafia na języki. Wróćmy jednak do początków jego historii…

Książka – a zarazem historia Roberta – podzielona została na 21 rozdziałów, zwanych tutaj wyścigami. Dlaczego tyle? To proste – właśnie tyle rund liczy sobie obecny sezon Formuły 1! Co więcej, na początku każdego rozdziału znajdziemy grafikę przedstawiającą układ kolejnego toru w kalendarzu wyścigowym – począwszy od GP Australii, na GP Abu Zabi skończywszy. Tuż po nich następują już jednak szczegóły nie dotyczące konkretnego wyścigu lub miejsca, ale po prostu ciąg dalszy opowieści o wyścigu życia, jaki obył już (i odbywa nadal) Robert Kubica.

Młodsi czytelnicy na pewno zadowoleni będą z faktu, że książka została napisana językiem dla nich zrozumiałym: proste słowa, wiele wyjaśnień – także specjalnie oznaczone paragrafy, tłumaczące np. czym się różnią rajdy od wyścigów (czyli coś, czego połowa dorosłych nie jest w stanie pojąć), do tego wiele cytatów m.in. z wypowiedzi Roberta Kubicy w różnych okresach jego kariery. Całość bogato ilustrowana zdjęciami, dzięki czemu książka jest nie tylko przyjemna w lekturze, ale i miła dla oka – i to nie tylko dla najmłodszych. Dorośli, którzy sięgną po ten tytuł, czy to dla własnej satysfakcji, czy wspólnie z dzieckiem, także powinni pozytywnie odebrać układ graficzny oraz prostotę treści.

To wszystko zaś sprawia, że „Robert Kubica. Wyścig życia” to pozycja zdecydowanie obowiązkowa dla tych, którzy pragną swoim (lub cudzym) dzieciom przybliżyć sylwetkę Roberta Kubicy i jego liczne dokonania, a przy okazji sami chcieliby odkryć kilka ciekawostek bądź utrwalić swoją wiedzę.

Gorąco polecam 🙂

Przemysław Garczyński

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

GP Arabii Saudyjskiej

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

4h Barcelony - ELMS

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi