Rally Elektrenai na Litwie: Komplet punktów dla Marczyka

Mikołaj „Miko” Marczyk i Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5) wygrali Rally Elektrenai na Litwie, czwartą rundę mistrzostw Polski. Było to czwarte zwycięstwo Marczyka w RSMP, drugie w tym sezonie oraz drugie z rzędu w tym rajdzie, w którym przed rokiem triumfował po raz pierwszy w karierze w krajowej rywalizacji.

Łodzianin prowadził od startu do mety szutrowego rajdu wygrywając 10 spośród 16 odcinków specjalnych, w tym także kończący rywalizację oes Power Stage. Marczyk zdobył dzięki temu komplet punktów (30) i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji narodowego czempionatu.

Zaciętą walkę z reprezentantem Skoda Polska Motorsport toczył Tomasz Kasperczyk pilotowany przez Damiana Sytego (Ford Fiesta R5). Kierowca Tiger Energy Dring Rally Team odnotował najlepsze czasy na pięciu próbach sportowych, wywiózł z Litwy 20 punktów i jest nadal wiceliderem mistrzostw Polski.

Podium uzupełnili Jarosław Kołtun i Ireneusz Pleskot (Ford Fiesta R5), którzy również wygrali jeden odcinek i podczas litewskiej rundy RSMP wzbogacili swój dorobek o 18 punktów.

Najlepsze miejsce (czwarte) w historii swoich startów w RSMP zajęli bracia Tomasz i Łukasz Kotarba (Citroen C3 R5), którzy dopiero w trzecim rajdzie rywalizowali w samochodzie klasy R5. Piąta pozycja przypadła duetowi Łukasz Byśkiniewicz – Zbigniew Cieślar (Hyundai i20 R5), którzy powiększyli swoją zdobycz o 4 punkty dzięki drugiej pozycji na odcinku Power Stage. Ostatni oes w rajdzie – i tym samym RMF Maxxx Trophy – po raz drugi w tym sezonie padł łupem Marczyka.

Rajdu nie ukończyli między innymi Kacper Wróblewski (dachował na OS4) oraz Tomasz Zbroja, który zakończył rywalizację na OS10. Z krajowej czołówki na stracie w Elektrenach zabrakło Marcina Słobodziana i Jakuba Brzezińskiego.

Następna, piąta runda RSMP 2019 – Rajd Rzeszowski w dniach 8 – 10 sierpnia.
Wyniki Rally Elektrenai – 4. rundy RSMP:
1. Mikołaj Marczyk / Szymon Gospodarczyk (Skoda Fabia R5) 55:31,0 s
2. Tomasz Kasperczyk / Damian Syty (Ford Fiesta R5) +15,0 s
3. Jarosław Kołtun / Ireneusz Pleskot (Ford Fiesta R5) +38,4 s
4. Łukasz Kotarba / Tomasz Kotarba (Citroen C3 R5) +1:47,8 s
5. Łukasz Byśkiniewicz / Zbigniew Cieślar (Hyundai i20 R5) +2:02,0 s

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 13 października

Zmarł Fred Agabashian (8 startów, 1 pole position).

Damon Hill wygrywa GP Japonii i zapewnia sobie jedyne mistrzostwo świata. Tym samym po raz pierwszy w historii F1 mistrzami świata zostali ojciec i syn. Powtórzy się to w 2016 roku z Nico Rosbergiem. Było to jego 21. zwycięstwo i 40. podium oraz 95. triumf Williamsa. Po raz ostatni w F1 pojechał zespół Ligier.

Michael Schumacher wygrywa GP Japonii, startując po raz 50. w karierze z pole position. Po raz 50. w F1 startuje Nick Heidfeld, a po raz 100. Ralf Schumacher. Swoją przygodę z F1 kończy po tym wyścigu Eddie Irvine.

Sebastian Vettel wygrywa GP Japonii.

„To frustrujące, że zespół próbuje iść w kierunku, który może być dla niego znacznie gorszy niż zatrzymanie obu kierowców” – mówi Felipe Massa.

Archiwum