Mini Drivers tym razem z Kubicą, Polak dziś odpoczywa aktywnie

Ciekawy wyścig, to i ciekawe podsumowanie. Mini Drivers – popularny kanał przedstawiający w rysunkowej formie wyścigi Formuły 1, opublikował podsumowanie Grand Prix Wielkiej Brytanii. Jest w nim – wyjątkowo – fragmencik z Robertem Kubicą. Polak dziś – już w rzeczywistości – jeździ na rowerze, a jego partner z zespołu testuje na Silverstone.

Mini Drivers

 

Poniżej zobaczycie podsumowanie Grand Prix Wielkiej Brytanii. Przypomnę, że poprzednie dotychczasowe odcinki tej serii możecie oglądać w zakładce „Oglądaj”.

Przejażdżka

 

Dziś na Silverstone trwają testy opon Pirelli na sezon 2020. Biorą w nich udział zespoły Williamsa i Red Bulla. Wtorek to dzień jazd George Russella, jutro do bolidu wsiądzie Robert Kubica. Testy te służą wyłącznie Pirelli, ekipa nie może testować na nich nowych części, nie decyduje też w większości o ustawieniach bolidu. Testy są tajne, nikt nie ma na nie wstępu, nie są też znane czasy. Pirelli opublikowało tylko krótką informację o nich na swoim Twitterze.

Robert Kubica wykorzystał okazję pojeżdżenia po Anglii na rowerze czym pochwalił się na swoim profilu na Instagramie.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 30 marca

Podczas testów przed 24h Le Mans ginie Lucien Bianchi (17 startów, 1 podium w F1).

Umiera Yves Giraud – Cabantous (13 startów).

Carlos Reutemann odnosi pierwsze zwycięstwo w F1, wygrywając GP Afryki Południowej. Po raz pierwszy w karierze z pole position startował Niki Lauda. Po raz 2. i ostatni na podium stał Mike Hailwood, a po raz 8. i również ostatni Jean – Pierre Beltoise. W F1 zadebiutował Vittorio Brambilla oraz zespół Hesketh, 50. start zaliczył Ronnie Peterson, a 100. Denny Hulme.

Pierwsze zwycięstwo w F1 odnosi Nelson Piquet, wygrywając GP USA. Startował z pierwszego w życiu pole position. Po raz 35. i ostatni na podium w F1 stanął Emerson Fittipaldi. 100. start zaliczył Mario Andretti, a z F1 po 132 wyścigach pożegnał się Clay Regazzoni.

Jacques Villeneuve odnosi 5. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz 50. w F1 startował Heinz – Harald Frentzen. Po raz pierwszy na podium melduje się ekipa Prost.

Lewis Hamilton wygrywa GP Malezji, odnosząc 23. zwycięstwo w karierze.

Najnowsze wpisy