McLaren nie zmienia składu na 2020 rok

Podobnie jak w ubiegłym roku, również i teraz ekipa McLarena potwierdziła swój skład na sezon 2020. Kierowcami ekipy nadal będą Carlos Sainz i Lando Norris.

„Dzisiejsze ogłoszenie to kontynuacja strategii naciskania, przyjętej w zespole. Forma zarówno Carlosa jak i Lando odegrała kluczową rolę w postępie zespołu. Ich feedback pomógł naszym inżynierom rozwinąć MCL34 i przygotowywać MCL35. Carlos odegrał kluczową rolę w rozwoju samochodu, używając swojego doświadczenia a Lando dostosował się do wymagań Formuły 1 nieprawdopodobnie szybko i buduje swoją pewność siebie w każdy weekend” – powiedział w ogłoszeniu przedłużenia umów z kierowcami Andreas Seidl, szef McLarena.

„Zarówno Carlos jak i Lando udowodnili, że są racerami i integralnymi częściami naszej walki o powrót. Dołożyli realny wkład w pozytywny pęd i podniesienie morale zespołu zarówno na torze, jak i w fabryce. Ich odbiór przez naszych fanów był niesamowity i okazali się znakomitymi ambasadorami marki McLarena” – dodał Zak Brown.

Sami zainteresowani skomentowali to w zabawny sposób na Twitterze.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 lipca

Alberto Ascari wygrywa GP Wielkiej Brytanii. To jego 12. zwycięstwo w F1. 10. raz na podium stanął Juan Manuel Fangio.

Jack Brabham wygrywa po raz drugi w F1. W GP Wielkiej Brytanii wywalczy też pierwsze pole position. Pierwszy raz na podium staje Bruce McLaren.

Jim Clark triumfuje w GP Holandii. Popisuje się również 20. w swojej karierze najszybszym okrążeniem w wyścigu.

Jochen Rindt wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii. Po raz 31. i ostatni na podium w swojej karierze staje Jack Brabham. W F1 debiutuje Emerson Fittipaldi. 86. i ostatni raz w F1 jedzie Dan Gurney.

Niki Lauda triumfuje w GP Wielkiej Brytanii. 50. GP w historii zalicza zespół Shadow.

John Watson wygrywa GP Wielkiej Brytanii. 100. wyścig w F1 zalicza Jean-Pierre Jarier, a 200. Ford Cosworth jako producent silników.

Po raz 19. w F1 wygrywa Niki Lauda. W GP Wielkiej Brytanii swoje pierwsze pole position wywalczy Keke Rosberg. Pierwszy raz na podium staje Patrick Tambay.

„Koniec lata Kubica rozpocznie końcową fazę rehabilitacji, a po jej zakończeniu będzie możliwe przeprowadzenie testów, prawdopodobnie z użyciem bolidu Renault z 2009 roku” – mówi Eric Boullier.

Diario Motorsport pisze, że Robert Kubica rozmawia z Haasem. W ciągu kilku kolejnych dni doniesienia te zdementują zarówno szef tej ekipy Gunther Steiner, jak i sam Robert Kubica.

Archiwum