McLaren nie zmienia składu na 2020 rok

Podobnie jak w ubiegłym roku, również i teraz ekipa McLarena potwierdziła swój skład na sezon 2020. Kierowcami ekipy nadal będą Carlos Sainz i Lando Norris.

„Dzisiejsze ogłoszenie to kontynuacja strategii naciskania, przyjętej w zespole. Forma zarówno Carlosa jak i Lando odegrała kluczową rolę w postępie zespołu. Ich feedback pomógł naszym inżynierom rozwinąć MCL34 i przygotowywać MCL35. Carlos odegrał kluczową rolę w rozwoju samochodu, używając swojego doświadczenia a Lando dostosował się do wymagań Formuły 1 nieprawdopodobnie szybko i buduje swoją pewność siebie w każdy weekend” – powiedział w ogłoszeniu przedłużenia umów z kierowcami Andreas Seidl, szef McLarena.

„Zarówno Carlos jak i Lando udowodnili, że są racerami i integralnymi częściami naszej walki o powrót. Dołożyli realny wkład w pozytywny pęd i podniesienie morale zespołu zarówno na torze, jak i w fabryce. Ich odbiór przez naszych fanów był niesamowity i okazali się znakomitymi ambasadorami marki McLarena” – dodał Zak Brown.

Sami zainteresowani skomentowali to w zabawny sposób na Twitterze.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 16 września

Urodził się Karl Kling (11 startów, 2 podia, 1 najszybsze okrążenie).

Alberto Ascari wygrywa swój drugi wyścig w F1. Po raz pierwszy na podium staje Felice Bonetto, a 5. i ostatni najszybszy czas okrążenia wykręca w F1 Giuseppe Farina.

Graham Hill triumfuje w GP Włoch.

Juan Pablo Montoya wygrywa swoje pierwsze GP w F1, triumfując w GP Włoch.

Robert Kubica zajmuje 9. miejsce w GP Belgii. Wyścig wygrywa Kimi Raikkonen, a drugie miejsce zajmuje Felipe Massa. To sprawia, że Ferrari zapewnia sobie tytuł mistrzowski w tym sezonie. 100. start w F1 zalicza Mark Webber, a 50. start ekipa Red Bulla.

Pojawia się pierwsze, nie robione z ukrycia zdjęcie Roberta Kubicy.

Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Singapuru. Pierwsze najszybsze okrążenie w wyścigu wykręca Kevin Magnussen (jednocześnie pierwsze dla Haasa), a 150. start w F1 zalicza Nico Hulkenberg.