Liga F1 2019 powrotroberta.pl przed kwalifikacjami

Ponownie czuję się zaskoczony Waszą aktywnością! Do blogowej ligi w F1 2019 na komputery zgłosiło się – i to bez żadnej promocji w social mediach – 117 osób. 

Zapisy są już zamknięte, teraz czas na wyłonienie tych, którzy zakwalifikują się do poszczególnych dwóch grup. W najbliższy poniedziałek i wtorek odbędą się kwalifikacje na torze Silverstone.

Z tymi, którzy wysłali zgłoszenia, skontaktowaliśmy się w celu zapytania o dogodne godziny ich rozegrania – sprawdźcie proszę poczty i komunikatory.

Spośród zgłoszonych osób wyłonimy 40 lub 60, które będą rywalizowały w 2 lub 3 grupach.

Pierwsza liga będzie pilotażową, dlatego rozegramy ją na dystansie 8 wyścigów, które z założenia mają odbywać się co tydzień – od połowy lipca do połowy sierpnia. Z racji tego, że liga będzie odbywać się w wakacje, do klasyfikacji generalnej na koniec sezonu liczonych będzie 6 najlepszych rund każdego zawodnika. Nie będziecie dzięki temu musieli odwoływać urlopu by zagrać w lidze 😉

Pierwsza liga rozgrywana będzie na komputery, potem – około września – wprowadzimy również ligę na Xbox. Podzielona zostanie na 2 kategorie – dla amatorów z asystami oraz dla średnio-zaawansowanych – bez asyst luz ograniczonymi asystami. W każdej z nich będzie limit 20 graczy. Jeżeli zgłoszeń będzie więcej, wówczas zrobimy kwalifikacje na torze Monza w suchych warunkach i wyłonimy uczestników lig oraz kierowców rezerwowych.

Postawiliśmy na klasyczne tory, dlatego ścigać będziemy się w grand prix Australii, Kanady, Wielkiej Brytanii, Węgier, Belgii, Włoch, Japonii i Brazylii. Jeździć będziemy prawdopodobnie na 50% dystansu wyścigowego.

Liga jest organizowana wspólnie RSL – rFactor Strategy League.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 lipca

Alberto Ascari wygrywa GP Wielkiej Brytanii. To jego 12. zwycięstwo w F1. 10. raz na podium stanął Juan Manuel Fangio.

Jack Brabham wygrywa po raz drugi w F1. W GP Wielkiej Brytanii wywalczy też pierwsze pole position. Pierwszy raz na podium staje Bruce McLaren.

Jim Clark triumfuje w GP Holandii. Popisuje się również 20. w swojej karierze najszybszym okrążeniem w wyścigu.

Jochen Rindt wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii. Po raz 31. i ostatni na podium w swojej karierze staje Jack Brabham. W F1 debiutuje Emerson Fittipaldi. 86. i ostatni raz w F1 jedzie Dan Gurney.

Niki Lauda triumfuje w GP Wielkiej Brytanii. 50. GP w historii zalicza zespół Shadow.

John Watson wygrywa GP Wielkiej Brytanii. 100. wyścig w F1 zalicza Jean-Pierre Jarier, a 200. Ford Cosworth jako producent silników.

Po raz 19. w F1 wygrywa Niki Lauda. W GP Wielkiej Brytanii swoje pierwsze pole position wywalczy Keke Rosberg. Pierwszy raz na podium staje Patrick Tambay.

„Koniec lata Kubica rozpocznie końcową fazę rehabilitacji, a po jej zakończeniu będzie możliwe przeprowadzenie testów, prawdopodobnie z użyciem bolidu Renault z 2009 roku” – mówi Eric Boullier.

Diario Motorsport pisze, że Robert Kubica rozmawia z Haasem. W ciągu kilku kolejnych dni doniesienia te zdementują zarówno szef tej ekipy Gunther Steiner, jak i sam Robert Kubica.

Archiwum