Kubica: Wspaniała historia nie da nam przewagi [+ testy na Silverstone – Aktualizacja 2]

Robert Kubica testuje dziś opony Pirelli na sezon 2020 na torze Silverstone. Pojawiły się już pierwsze zdjęcia z tego wydarzenia. Podczas weekendu wyścigowego natomiast mówił on o pracy, jaka jest obecnie wykonywana w Williamsie oraz podkreślał, co powinno być obecnie priorytetem zespołu.

Praca trwa

 

„Nie chcę wchodzić w szczegóły, jednak zdecydowanie była i nadal odbywa się praca nad restrukturyzacją fabryki. Ludzie tam podejmują decyzje o przenoszeniu ludzi i poprawie działalności, ale to wymaga czasu. Na pewno sytuacje, gdy ludzie odchodzą, zostawiają pewne pustki, które wymagają czasu by je zapełnić. Musimy to jednak robić i to robimy, pracując jako zespół i ufamy ludziom, którzy pracując nad samochodem. Trzeba poczekać i zobaczymy” – powiedział Robert Kubica, cytowany przez motorsportmagazine.

„Na pewno sporo się dzieje, co jest normalne w Formule 1. Nikt w padoku nie odpoczywa i wszyscy próbują wyciągnąć maksimum z samochodów i również z fabryk i ludzi. Jesteśmy w trudnej sytuacji musimy więc mocno pracować i naciskać. Jedyną formą poprawy jest wykonywanie zadań jak najlepiej. Nie możemy jednak oczekiwać cudów z dnia na dzień i musimy pracować” – dodał Polak.

Polak zwraca uwagę na to, że Williams nie może popadać w zachwyt nad swoją historią i sukcesami, bo nie przyniesie to korzyści w przyszłości.

„Mam wiele szacunku do tego, co osiągnął Williams w przeszłości, ale myślę, że musimy myśleć o przyszłości i nie skupiać się na tym co było i jest to priorytet. Nic nie zyskamy z powodu historii i musimy zasłużyć na to, co chcemy osiągnąć własną ciężką pracą” – stwierdził Kubica.

Kubica testuje

 

Wczoraj George Russell pokonał podczas testów opon Pirelli 98 okrążeń. Dziś FW42 przejął Robert Kubica, który od godz. 10 polskiego czasu jeździ na Silverstone. Testy są zamknięte, nie znamy czasów i przebiegu jazd, ale pojawiły się już pierwsze zdjęcia i filmy z przejazdów Roberta, co wychwycił borewicz9.

fot. Paul Clayton

Aktualizacja

Testy opon Pirelli zakończyły się dziś przedwcześnie po tym jak testujący opony Pirelli w Red Bullu Sebastien Buemi rozbił auto. Robert pojeździł mniej niż planował. Czekamy na podsumowanie od Pirelli.

Aktualizacja 2

Pirelli podsumowało dzisiejsze testy. Z wyliczenia firmy wynika, że Kubica i Buemi przejechali dziś łącznie 158 okrążeń, a zatem o 50 okrążeń mniej niż wczoraj Russell i Gasly.

Galeria z wczorajszych i dzisiejszych jazd:

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 1 kwietnia

Urodził się Shinji Nakano (33 starty).

David Coulthard triumfuje po raz 10. w karierze, wygrywając GP Brazylii. Po raz pierwszy na podium stanął Nick Heidfeld.

„Ten rok jest po to, żeby sprawdzić, czy jestem w stanie jeździć i na jakim poziomie w wyścigach długodystansowych. Nie chodzi o czasy okrążeń, bo o jazdę jestem spokojny, ale o też o to, że będę musiał przejechać wyścig 24-godzinny czy zmieniać się wielokrotnie za kierownicą. Do tej pory byłem przygotowany do maksymalnej koncentracji, ale tylko raz” – mówi Robert Kubica.

Najnowsze wpisy