„Kubica i Haas? – być może

Chyba każdy słyszał już plotki o tym, że Robert Kubica miałby zastąpić jednego z kierowców Haasa jeszcze w tym sezonie. W tym artykule zmierzam rozważyć, którego kierowcę amerykańskiego zespołu mógłby zastąpić i jakie ma szanse na kontrakt ze stajnią z Kannapolis.

Moim typem kandydata, którego mógłby zastąpić Polak jest Romain Grosjean. Francuz już od zeszłego sezonu prezentuje słabą formę i „Nie pomaga” w rozwoju Haasa, a ekipa ostatnimi czasy zrobiła bardziej krok wstecz niż wprzód. Nie można również pominąć faktu, że kierowca z Francji prawie wcale nie jeździ po punkty i rozbija się już na wyjeździe z alei serwisowej w Wielkiej Brytanii, nie kończąc wyścigu w Bahrajnie przez wypadek, a nie przez usterki. Mimo tego szalę goryczy w zespole przelała sytuacja z GP Wielkiej Brytanii, gdy obaj kierowcy Haasa musieli przez incydent, jaki wydarzył się między nimi na pierwszym okrążeniu wycofać. Steiner był w Furii, ale nie ma się co dziwić. Z zespołu odszedł największy obecnie sponsor i toczy się z nim proces sądowy. Podczas, gdy jeden z kierowców nie potrafi regularnie zdobywać punktów, drugi zdobył ich 14 i widać, że spisuje się o wiele lepiej od swojego zespołowego kolegi, który drugi raz z rzędu przeżywa ten sam kryzys, tylko że trwa on dłużej niż w 2018 roku, a sam zespół w klasyfikacji generalnej na razie pokonał tylko Williamsa.

Dlatego dla Steinera pojawia się światełko w tunelu. Jest nim Robert Kubica, marnujący się jako drugi kierowca Williamsa, z gorszym od swojego zespołowego kolegi samochodem, z powodu słabej formy zmieniającej się kadry Williamsa niezbyt mający szanse zdziałania czegokolwiek na obecny moment, ale z wielką wiedzą techniczną i doświadczeniem.

Może jeszcze nie w tym sezonie, ale w następnym roku, gdy Grosjean nie będzie miał kontraktu na sezon 2020, Kubica będzie w stanie zmienić zespół, bo Amerykanie chcą uniknąć płacenia kar. Istnieją również pogłoski, że do Haasa, miały się dostać Esteban Ocon, ale fakt, że Ocon jest kierowcą z ramienia Mercedesa, a w bolidach amerykańskiego zespołu montowane są silniki Ferrari, może być przeszkodą nie do pokonania. Alexander Albon raczej nie chciałby zrezygnować z szansy na Red Bulla, więc poza Williamsem dla Kubicy, Haas to jedyna opcja. Moim zdaniem na obecnym etapie szansa Kubicy by tam się dostać to 70%, ale zobaczymy, co pokaże czas.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum

Najbliższe Grand Prix F1

Grand Prix Niemiec

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy wyścig DTM

Zolder

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

25-27 września:

godz. 10:00 – Pierwszy trening
godz. 14:00 – Drugi trening
godz. 11:00 – Trzeci trening
godz. 14:00 – Kwalifikacje
godz. 13:10 – Wyścig

godz. 13:00 – 1. trening
godz. 16:30 – 2. trening

godz. 10:40 – 1. Kwalifikacje
godz. 13:33 – 1. wyścig

godz. 10:30 – 2. kwalifikacje
godz. 13:33 – 2. wyścig

Popularne tagi