Igor Waliłko w Porsche SuperCup

Polski kierowca kolejny raz weżmie udział w serii towarzyszącej F1. Będzie to drugi występ po starcie w Austrii.

W piątek na torze Hockenheim odbyła się sesja treningowa na której czele stanął Larry Ten Voorde, drugi był Toni Wolf, trzeci Dylan Pereira. Polski zawodnik uplasował się na pozycji numer 14. z czasem 1:43.434. Strata wynosiła nieco ponad sekundę do lidera.

Dzisiaj o godzinie 13:55 odbyły się kwalifikacje do niedzielnego wyścigu. Kierowcy mieli do swojej dyspozycji 30 minut na ustanowienie najlepszego rezultatu.

Z pole position wystartuje Larry Ten Voorde. Jego czas wynosił 1:41.245 co stanowiło poprawę na poziomie 1.166 sekundy względem treningu. Z drugiego pola wystartuje Dylan Pereira który stracił zaledwie 0.013 sekundy do lidera. Trzeci rezultat wykręcił Michael Ammermueller z ekipy BWT Lechner Racing.

Igor Waliłko uplasował sie na 12. pozycji ze stratą 0.712 do lidera. Jest to drugi gościnny występ naszego kierowcy w Porsche SuperCup. W Spilbergu na torze Red Bull Ring po świetnych kwalifikacjach w których zajął 5. miesjce ostatecznie sklasyfikowany został na 27. miejscu.

Już w niedziele o godzinie 11:20 rozpocznie się piąty wyścig w kalendarzu.

Jakub Andrusiewicz

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 16 września

Urodził się Karl Kling (11 startów, 2 podia, 1 najszybsze okrążenie).

Alberto Ascari wygrywa swój drugi wyścig w F1. Po raz pierwszy na podium staje Felice Bonetto, a 5. i ostatni najszybszy czas okrążenia wykręca w F1 Giuseppe Farina.

Graham Hill triumfuje w GP Włoch.

Juan Pablo Montoya wygrywa swoje pierwsze GP w F1, triumfując w GP Włoch.

Robert Kubica zajmuje 9. miejsce w GP Belgii. Wyścig wygrywa Kimi Raikkonen, a drugie miejsce zajmuje Felipe Massa. To sprawia, że Ferrari zapewnia sobie tytuł mistrzowski w tym sezonie. 100. start w F1 zalicza Mark Webber, a 50. start ekipa Red Bulla.

Pojawia się pierwsze, nie robione z ukrycia zdjęcie Roberta Kubicy.

Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Singapuru. Pierwsze najszybsze okrążenie w wyścigu wykręca Kevin Magnussen (jednocześnie pierwsze dla Haasa), a 150. start w F1 zalicza Nico Hulkenberg.

Archiwum