KONTAKT     Promocja Mubi – zwrot 150 zł!      Wyścigi OBSTAWIAJ NA EFORTUNA.PL     Kup F1 TV PRO   Wsparcie    Bilety na GP Węgier

logo-powrot-roberta

MENU:

Hiszpania jednak zostaje?

Tor Circuit Barcelona – Catalunya to jeden z obiektów które jest na wylocie z przyszłorocznego kalendarza F1. Jak poinformował Motorsport.com promotorzy wyścigu prowadzą jednak zaawansowane rozmowy z Liberty Media.

Zagrożone było 5 Grand Prix: Silverstone, Hockenheim, Monza, Meksyk i Hiszpania. Jak wiemy Wielka Brytania podpisała kontrakt na 5 kolejnych lat. Najmniej szans na pozostanie dawano Grand Prix Hiszpanii co powodem były m.in. mało atrakcyjne wyścigi. Tor nie sprzyja wyprzedzaniu i rzedko możemy obserwować manewry wyprzedzania.

Pojawiła się jednak szansa dla GP Hiszpanii. Doniesienia mówią o tym, że organizatorzy są bliscy przedłużenia umowy o rok. Daje to szefostwu toru czas na próby wynegocjowania dłuższego kontraktu i lepszych warunków. Pomoc w postaci gwarancji finansowaj miał nawet zaoferować hiszpański rząd.

Pozostaje kwestia terminu Grand Prix Hiszpanii bo wcześniej zaplanowano, że to nowo wprowadzony wyścig w Holandii rozpocznie europejską cześc rywalizacji.

Na torze Zandvoort trwają prace remontowe. Jeżęli miałoby dojść do porozumienia z Hiszpanią władze Formuły 1 mogłyby dać więcej czasu na modernizacje holenderskiego obiektu. W ten sposób Catalunya zachowałaby swój dotychczasowy termin.

Jakub Andrusiewicz

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Najnowsze wpisy

Tego dnia w F1 - 8 czerwca

Podczas testów Porsche ginie Ludovico Scarfiotti (10 startów, 1 zwycięstwo, 1 najszybsze okrążenie, 1 podium).

Niki Lauda odnosi swoje 5. zwycięstwo w F1, wygrywając GP Szwecji. Jedyny raz z pole position startował Vittorio Brambilla.

Robert Kubica wygrywa Grand Prix Kanady, odnosząc swoje pierwsze zwycięstwo w F1. Jest to też pierwszy dublet zespołu BMW Sauber. Po raz 62. i ostatni na podium stanął David Coulthard. Więcej o tym można przeczytać tutaj i tutaj.

Ukazuje się niezwykle szczery i emocjonalny wywiad Roberta Kubicy z BBC. „Problemem w F1 jest miejsce. Może kiedyś, jak FIA powie, że samochód musi być 10-15 cm szerszy, będą mógł prowadzić, ale to nie jest tak, że rajdy są wyjściem awaryjnym. To, co jest dla mnie ważne, to to, że widzę postęp. W życiu codziennym zmagam się z ograniczeniami, ale jeżdżąc widzę postęp – czy to w samochodzie rajdowym czy symulatorze. Pytanie brzmi, jak dużą sprawność uda mi się odzyskać i ile mi to zajmie, ale jeżeli mam być szczery, to nie ma to dla mnie znaczenia czy zajmie miesiąc czy 10 lat, może kiedyś znów będę miał szansę jeździć w F1” – mówi Polak.

Dobry Rajd Sardynii w wykonaniu Roberta Kubicy i Macieja Szczepaniaka. Na dwóch OS-ach byli w stanie przebić się do pierwszej trójki, a całość kończą na 8. pozycji.

Daniel Ricciardo odnosi swoje pierwsze zwycięstwo w F1, triumfując w GP Kanady. Po raz 15. i ostatni najszybsze okrążenie wyścigu wykręca Felipe Massa. Po raz 200. w F1 startuje Kimi Raikkonen.

„Syn mówi, że samochód Williamsa prowadzi się bardzo ciężko. Jest tak trudny w prowadzeniu, że trzeba dodatkowego treningu na siłowni, żeby za kierownicą było OK. Pod koniec lata zobaczymy, gdzie będzie. Celem jest otrzymanie posady w F1, ale nie ma pewności. Im lepiej jednak spisze się w F2, tym więcej drzwi może sobie otworzyć. Niektórzy kierowcy są obecnie zagrożeni, łącznie z Robertem Kubicą czy Antonio Giovinazzim” – mówi Michael Latifi o karierze swojego syna.

Najbliższe Grand Prix F1

Testy przedsezonowe

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Najbliższy start Kubicy

8h Kataru WEC

Dni
Godzin
Minut
Sekund

Bądź na bieżąco

F1: 3 marca (Bahrajn)
WEC: 2 marca (Katar)
ELMS: 14 kwietnia (Barcelona)
F3: 2 marca (Bahrajn)

Popularne tagi

Archiwum