F1 zajmie się wygraną Kubicy

Robert Kubica wygrał wczoraj głosowanie fanów na Kierowcę dnia. Stało się tak albo wskutek celowego i złośliwego działania „kibiców F1” jednego z portali albo błędu technicznego. Tej drugiej opcji przygląda się F1.

Wyniki tradycyjnego głosowania fanów na kierowcę dnia nie zostały wczoraj podane w transmisji jak to się zazwyczaj robi, a jedynie można było je przez chwilę zobaczyć na stronie f1.com. Dodatkowo nie podane zostały różnice w głosowaniu między kierowcami.

Portal Racefans rozmawiał z rzecznikiem F1, który powiedział, że głosowanie doświadczyło „technicznego problemu, który jest obecnie badany”.

W komentarzach na blogu pojawiły się osoby, które zgłaszały, że możemy mieć do czynienia właśnie z błędem technicznym, bowiem głosowały na Maxa Verstappena, a ich głos był zaliczany właśnie Robertowi Kubicy.

W historii F1 zdarzało się już tak, że głosowanie wygrywali kierowcy, którzy z przebiegu wyścigu raczej nie powinni byli dostąpić tego zaszczytu. Niekiedy działo się to za sprawą celowego działania kibiców – będącego przejawem albo sympatii albo złośliwości.

Jeżeli miejsce miało celowe i złośliwe działanie, to tak zasłużony kierowca jak Robert Kubica, który 14 lat temu wszedł do F1 wyłącznie dzięki swojej ciężkiej pracy i talentowi, a potem przeszedł wielki życiowy dramat, został potraktowany bez szacunku dla jego osoby i dokonań.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 2 lipca

Urodził się Reg Parnell (6 GP, 1 podium).

Juan Manuel Fangio odnosi zwycięstwo w GP Francji. Pierwsze i jedyne podium w karierze zgarnia Peter Whitehead.

Jedyne zwycięstwo – i to w swoim debiucie w F1 – odnosi Giancarlo Baghetti. Pierwsze podium zalicza Porsche.

Jack Brabham wygrywa GP Francji. Było to 100. GP Maseratti zako producenta silników i 50. GP dla BRM jako dostawcy jednostek napędowych.

Jackie Steward wygrywa GP Francji. Było to jego 20. zwycięstwo w F1. Po raz 5. i ostatni w karierze na podium staje Chris Amon. W F1 debiutuje Patrick Depailler, a 50. start zalicza Jean Pierre Beltoise.

Urodził się Matteo Bobbi, były tester Minardi, przyjaciel Roberta Kubicy.

Mario Andretti wygrywa po raz 10. w F1 – tym razem we Francji. Po raz drugi i ostatni z pole position startuje John Watson, a 23. i ostatnie podium w karierze zalicza James Hunt.

Michael Schumacher triumfuje w GP Francji. Było to 300. GP dla Ligiera.

David Coulthard wygrywa w F1 po raz 9, triumfując we Francji.

Michael Schumacher odnosi 87 zwycięstwo w F1, triumfując w GP USA. Był to ostatni występ F1 Juana Pablo Montoy. Robert Kubica uczestniczył w 1. i 2. treningu, zajmując w nich 3. i 2. miejsce.

Najnowsze wpisy