Claire Williams Robert Kubica

Claire Williams: Idziemy w dobrym kierunku, czekamy na poprawki aero

Szefowa ekipy Roberta Kubicy i George Russella podczas Grand Prix Austrii powiedziała, że Williamsa czekają w lipcu poprawki aerodynamiczne, które mogą być kolejnym krokiem w dobrym kierunku. Jednocześnie Williams mówi o ewentualnych zmianach w zespole po odejściu Paddy`iego Lowe`a.

„Mamy bardzo zdolny zespół techniczny, który pracuje od urlopu Paddiego rozpoczętego w marcu. Nasi główni projektanci Doug McKiernan i Adam Carter pracują z naszymi designerami, a Dave Robson zarządza inżynierami na torze i pracują razem naprawdę dobrze” – mówi Claire Williams.

„Jak wszyscy widzieli w kilku ostatnich wyścigach, byliśmy w stanie przywozić nowe części na tor i większość z nich została zaadaptowana ponieważ sprawowały się lepiej i teraz powoli zmniejszamy tratę do innych” – stwierdza Williams.

Williams będzie miał poprawki na Silverstone, ale największy pakiet ulepszeń jest planowany na torze Hockenheim pod koniec lipca.

„Pakiet, który zaprezentujemy przed przerwą wakacyjną jest przede wszystkim nakierowany na elementy aerodynamiczne i czekamy na sprawdzenie, jak będzie się sprawdzać. Robimy zatem kroki we właściwym kierunku, co bardzo przyjemnie widzieć. Oczywiście ostatnie miesiące były niesamowicie trudne dla wszystkich w Williamsie i teraz wreszcie czujemy, że znów podążamy we właściwym kierunku.

Co ważne, Claire Williams potwierdziła, że dopóki Lowe nie odszedł definitywnie z zespołu, ekipa miała związane ręce w poszukiwaniu jego oficjalnego zastępcy. Teraz zespół rozważa kolejne opcje.

„Jesteśmy zadowoleni z pracy zespołu zarządzającego sprawami technicznymi i przyglądamy się dostępnym dla nas opcjom, które będą najlepsze dla naszej struktury. Jak tylko podejmiemy decyzję i będziemy mogli ją ogłosić, zrobimy to” – dodała Williams.

Plotki

 

W niektórych mediach możecie przeczytać informacje, że Williams rozważa przejście od sezonu 2020 na silniki Renault. Jest to jednak opcja na ten moment nierealna i nie przywiązywałbym się do tych doniesień. Williams ma umowę z Mercedesem do końca 2020 roku, podobnie jak z George Russellem.

Źródło: racefans.net

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 6 kwietnia

Giancarlo Fisichella odnosi 1. zwycięstwo w F1, triumfując w GP Brazylii. Było to jego 10. podium w karierze. Zespół Jordan wystartował w F1 po raz 200.

Felipe Massa triumfuje w GP Bahrajnu, odnosząc 6. zwycięstwo w karierze. Po raz jedyny z pole position ruszał Robert Kubica, który zajął 3. miejsce. Po raz 50. na podium stanął Kimi Raikkonen. Drugie i ostatnie najszybsze okrążenie wyścigu w swojej karierze wykręcił Heikki Kovalainen.

Lewis Hamilton odnosi 24. zwycięstwo w karierze, wygrywając GP Bahrajnu. Po raz 150. w F1 startował Nico Rosberg, a po raz 250. Jenson Button.

Najnowsze wpisy