„Chciałbym osiągnąć to, co nie udało mi się przez wypadek” Julki wywiad z Robertem – część 2.

PKN Orlen opublikował drugą część rozmowy niewidomej Julki, podopiecznej Fundacji Orlen Dar Serca, z Robertem Kubicą. Została ona przeprowadzona podczas Grand Prix Francji. Nie zabrakło wzruszających odpowiedzi z obu stron.

Robert zapytany o trening kierowców F1, Robert odpowiedział: „Nie możemy trenować w bolidzie, bo poza wyznaczonymi dniami testy są zabronione, dlatego musimy dbać o naszą formę poza naszym naturalnym środowiskiem czyli siłownia, na której są bardziej treningi wytrzymałościowe. Ponieważ waga jest bardzo ważna, to nie możemy być bardzo napakowani”.

Został on również zapytany o swoje marzenie:

„Chciałbym osiągnąć rzeczy, których nie udało mi się osiągnąć przez wypadek i to jest bardziej mój cel niż marzenie” – odpowiedział. Gdy zapytał Julkę, jakie jest jej marzenie, usłyszał: „Żeby widzieć i żeby być masażystą zwierząt”.

Ciekawym pytaniem było to, który wyścig był w karierze Roberta Kubicy najważniejszy.

„Odpowiedziałbym, że jeszcze takiego nie było, ale takim, który najbardziej mam w pamięci to np. w kartingu gdy miałem 13 lat – moje pierwsze międzynarodowe we Włoszech. No i oczywiście pierwszy wyścig w Formule 1 na Węgrzech, pierwsze podium na Monzy oraz pierwsza wygrana w Kanadzie.

Pierwszą część rozmowy zobaczycie tutaj.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 28 stycznia

Urodził się Jimmy Bryan (9 startów, 1 zwycięstwo, 3 podia).

Emerson Fittipaldi wygrywa GP Argentyny. Było to jego 7. zwycięstwo w karierze, podczas któego wykręcił swoje pierwsze najszybsze kółko w karierze.

Urodził się Takuma Sato (90 startów, 1 podium).

Najnowsze wpisy