11. miejsce Waliłko, szczęście Ten Voorde

Półmetek sezonu Porsche SuperCup za nami . Wyścig na Hockenheim był jednym z najciekawszych w sezonie 2019.

Bardzo słaby start zaliczył Larry Ten Voorde który wczoraj wywalczył pierwsze pole startowe. Na prowadzenie wskoczył Dylan Pereira. Igor Waliłko stracił na starcie 2. pozycje spadając na 14. miejsce.

Na 5. okrążeniu pojawił się samochód bezpieczeństwa po tym jak Pedersen uderzył w Ammermuellera na dohamowaniu do prawego zakrętu. Chciał wyprzedzić Ten Voorde co mu się udało jednak nie przewidział konsekwencji jakie go spotkały. W międzyczasie Polak awansował na 11. miejsce.
Pod koniec 7. okrążenia nastąpiło wznowienie wyścigu. Nad torem już na starcie pojawiły się chmury. Zaczęło lekko padać i w tym czasie Dylan Pereira popełnia błąd na dohamowaniu i przestrzelił zakręt tracąc tym samym pozycje lidera. W drugiej połowie stawki doszło do zamieszania i kilku kierowców spowodowało kolizję.

Po raz drugi na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa. Pereira spada na 6. miejsce a liderem zostaje Larry Ten Voorde.

Deszcz padał coraz mocniej i na 12. kółku wywieszono czerwoną flagę kończąc rywalizacje na 4. okrążenia przed czasem.

Na pierwszym stopniu podium stanął Larry Ten Voorde, drugi był Tio Ellinas, trzeci Julien Andlauer. Igor Waliłko kończy na dobrej 11. pozycji po kłopotach ze swoim samochodem w kwalifikacjach.

Jakub Andrusiewicz

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 19 stycznia

Stirling Moss wygrywa GP Argentyny, odnosząc 7. zwycięstwo w karierze. To jednocześnie pierwsza wygrana zespołu Cooper. Po raz 29 i ostatni z pole oosition startował Juan Manuel Fangio, zdobywając 23. i ostatni najlepszy czas okrążenia w karierze. Był to też jego 50. start w F1.

Urodził się Torso Marques (24 starty w latach 1996, 1997).

Urodził się Jenson Button, mistrz świata z 2009 roku. Zaliczył 306 startów w latach 2000 – 2017, wygrywając 15. wyścigów, zdobywając po 8 pole positions i najszybszych czasów okrążenia. 50 razy stawał na podium.

Urodził się Christian Fittipaldi (40 startów).

Polak testuje samochód Eurocup Renault Megane Trophy na torze San Martino del Lago we Włoszech. „Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego co robił. Gnał jak szalony” – mówi po teście Jerry Canevisio.

W wieku 97 lat umiera Robert Manzon (28 startów w latach 1950 – 1956, 2 podia).

Archiwum