11. miejsce Waliłko, szczęście Ten Voorde

Półmetek sezonu Porsche SuperCup za nami . Wyścig na Hockenheim był jednym z najciekawszych w sezonie 2019.

Bardzo słaby start zaliczył Larry Ten Voorde który wczoraj wywalczył pierwsze pole startowe. Na prowadzenie wskoczył Dylan Pereira. Igor Waliłko stracił na starcie 2. pozycje spadając na 14. miejsce.

Na 5. okrążeniu pojawił się samochód bezpieczeństwa po tym jak Pedersen uderzył w Ammermuellera na dohamowaniu do prawego zakrętu. Chciał wyprzedzić Ten Voorde co mu się udało jednak nie przewidział konsekwencji jakie go spotkały. W międzyczasie Polak awansował na 11. miejsce.
Pod koniec 7. okrążenia nastąpiło wznowienie wyścigu. Nad torem już na starcie pojawiły się chmury. Zaczęło lekko padać i w tym czasie Dylan Pereira popełnia błąd na dohamowaniu i przestrzelił zakręt tracąc tym samym pozycje lidera. W drugiej połowie stawki doszło do zamieszania i kilku kierowców spowodowało kolizję.

Po raz drugi na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa. Pereira spada na 6. miejsce a liderem zostaje Larry Ten Voorde.

Deszcz padał coraz mocniej i na 12. kółku wywieszono czerwoną flagę kończąc rywalizacje na 4. okrążenia przed czasem.

Na pierwszym stopniu podium stanął Larry Ten Voorde, drugi był Tio Ellinas, trzeci Julien Andlauer. Igor Waliłko kończy na dobrej 11. pozycji po kłopotach ze swoim samochodem w kwalifikacjach.

Jakub Andrusiewicz

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 16 września

Urodził się Karl Kling (11 startów, 2 podia, 1 najszybsze okrążenie).

Alberto Ascari wygrywa swój drugi wyścig w F1. Po raz pierwszy na podium staje Felice Bonetto, a 5. i ostatni najszybszy czas okrążenia wykręca w F1 Giuseppe Farina.

Graham Hill triumfuje w GP Włoch.

Juan Pablo Montoya wygrywa swoje pierwsze GP w F1, triumfując w GP Włoch.

Robert Kubica zajmuje 9. miejsce w GP Belgii. Wyścig wygrywa Kimi Raikkonen, a drugie miejsce zajmuje Felipe Massa. To sprawia, że Ferrari zapewnia sobie tytuł mistrzowski w tym sezonie. 100. start w F1 zalicza Mark Webber, a 50. start ekipa Red Bulla.

Pojawia się pierwsze, nie robione z ukrycia zdjęcie Roberta Kubicy.

Lewis Hamilton wygrywa Grand Prix Singapuru. Pierwsze najszybsze okrążenie w wyścigu wykręca Kevin Magnussen (jednocześnie pierwsze dla Haasa), a 150. start w F1 zalicza Nico Hulkenberg.

Archiwum