opony Pirelli Williams

Znamy wybory opon na GP Austrii

Po raz pierwszy w tym sezonie będziemy mieli Grand Prix Formuły 1 tydzień po tygodniu, dlatego już teraz Pirelli podało wybory opon na rywalizację na Red Bull Ring. Kierowcy Williamsa ponownie wybrali nieco inaczej.

Na Red Bull Ring używany będzie pośredni zestaw opon Pirelli, a zatem od C2 (twarde), przez C3 (pośrednie) po C4 (miękkie).

Na Grand Prix Austrii kierowcy zabiorą od 1 do 2 kompletów opon twardych, od 2 do 5 kompletów pośrednich opon oraz od 7 do 9 kompletów opon miękkich.

Robert Kubica będzie dysponował tylko jednym kompletem twardych opon, a George Russell będzie miał je dwa. W zamian Kubica będzie miał 1 komplet pośrednich więcej. Obaj zabiorą po 9 kompletów opon miękkich.

Najmniej opon miękkich będą mieli kierowcy Ferrari i Racing Point – po 7. Zdecydowanie najwięcej opon pośrednich weźmie Charles Leclerc – aż 5. Po 4 wezmą Sebastian Vettel, Max Verstappen, Sergio Perez i Lance Stroll.

Poniżej wybory opon wszystkich zawodników:

Wybory opon Grand Prix Austrii 2019 F1

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 22 lutego

Urodził się Niki Lauda, trzykrotny mistrz świata (1975, 1977, 1984) i wicemistrz świata 1976 (171 startów, 25 zwycięstw, 24 pole positions, 24 najszybsze okrążenia, 54 podia).

„Sytuacja była trudna. Kubica miał liczne urazy, nie tylko ramienia i nadgarstka, ale też poważne złamania nogi. Zdecydowaliśmy się zająć złamaniami przedramienia, ścięgnami i nerwami. Całą rękę od ramienia do palców trzeba było poskładać. Proces rehabilitacji będzie długi i potrwa przynajmniej rok” – mówi w komunikacie prasowym Emanuele Pamelin, lekarz opiekujący się Robertem. „Za pomocą specjalnych metod chcę skrócić czas rehabilitacji i wrócić w tym sezonie. Ten wypadek sprawi, że będę jeszcze silniejszy, tak jak było ostatnim razem” – taki komunikat od Roberta przekazuje jego menadżer, Daniele Morelli. Robert zostaje przeniesiony na oddział rehabilitacji po 16 dniach pobytu na oddziale intensywnej terapii.

Media podają, że Robert Kubica będzie w 2013 roku startował w serii ERC Citroenem DS3. Polak będzie jeździł ze zmodyfikowaną manetką skrzyni biegów: „Nie wiem dokładnie, jaka jest szybkość zmiany biegów w samochodzie zaproponowanym dla Roberta, ale jest pewne, że będzie ona wolniejsza niż normalna. Od rozmowy z FIA nie miałem jeszcze czasu porozmawiać z Robertem, ale będzie ku temu okazja teraz”.

Robert Kubica coraz częściej pojawia się na torach kartingowych. Znane staje się jedno z jego zdjęć na torze w Lonato ze szlifierką.

Najnowsze wpisy