opony Pirelli Williams

Znamy wybory opon na GP Austrii

Po raz pierwszy w tym sezonie będziemy mieli Grand Prix Formuły 1 tydzień po tygodniu, dlatego już teraz Pirelli podało wybory opon na rywalizację na Red Bull Ring. Kierowcy Williamsa ponownie wybrali nieco inaczej.

Na Red Bull Ring używany będzie pośredni zestaw opon Pirelli, a zatem od C2 (twarde), przez C3 (pośrednie) po C4 (miękkie).

Na Grand Prix Austrii kierowcy zabiorą od 1 do 2 kompletów opon twardych, od 2 do 5 kompletów pośrednich opon oraz od 7 do 9 kompletów opon miękkich.

Robert Kubica będzie dysponował tylko jednym kompletem twardych opon, a George Russell będzie miał je dwa. W zamian Kubica będzie miał 1 komplet pośrednich więcej. Obaj zabiorą po 9 kompletów opon miękkich.

Najmniej opon miękkich będą mieli kierowcy Ferrari i Racing Point – po 7. Zdecydowanie najwięcej opon pośrednich weźmie Charles Leclerc – aż 5. Po 4 wezmą Sebastian Vettel, Max Verstappen, Sergio Perez i Lance Stroll.

Poniżej wybory opon wszystkich zawodników:

Wybory opon Grand Prix Austrii 2019 F1

 

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Archiwum

Tego dnia w F1 - 18 lipca

Alberto Ascari wygrywa GP Wielkiej Brytanii. To jego 12. zwycięstwo w F1. 10. raz na podium stanął Juan Manuel Fangio.

Jack Brabham wygrywa po raz drugi w F1. W GP Wielkiej Brytanii wywalczy też pierwsze pole position. Pierwszy raz na podium staje Bruce McLaren.

Jim Clark triumfuje w GP Holandii. Popisuje się również 20. w swojej karierze najszybszym okrążeniem w wyścigu.

Jochen Rindt wygrywa Grand Prix Wielkiej Brytanii. Po raz 31. i ostatni na podium w swojej karierze staje Jack Brabham. W F1 debiutuje Emerson Fittipaldi. 86. i ostatni raz w F1 jedzie Dan Gurney.

Niki Lauda triumfuje w GP Wielkiej Brytanii. 50. GP w historii zalicza zespół Shadow.

John Watson wygrywa GP Wielkiej Brytanii. 100. wyścig w F1 zalicza Jean-Pierre Jarier, a 200. Ford Cosworth jako producent silników.

Po raz 19. w F1 wygrywa Niki Lauda. W GP Wielkiej Brytanii swoje pierwsze pole position wywalczy Keke Rosberg. Pierwszy raz na podium staje Patrick Tambay.

„Koniec lata Kubica rozpocznie końcową fazę rehabilitacji, a po jej zakończeniu będzie możliwe przeprowadzenie testów, prawdopodobnie z użyciem bolidu Renault z 2009 roku” – mówi Eric Boullier.

Diario Motorsport pisze, że Robert Kubica rozmawia z Haasem. W ciągu kilku kolejnych dni doniesienia te zdementują zarówno szef tej ekipy Gunther Steiner, jak i sam Robert Kubica.

Najnowsze wpisy