tego dnia w F1

Tego dnia w F1 – 23 czerwca

1963 – Jim Clark wygrywa GP Holandii. W F1 debiutuje Ludovico Scarfiotti.
1968 – Jackie Stewart triumfuje w GP Holandii na Zandvoort. Pierwsze podium w karierze zdobywa Jean – Pierre Beltoise.
1974 – Niki Lauda wygrywa po raz drugi w karierze. W Holandii swój 50. wyścig zalicza Emerson Fittipaldi.
1985 – Keke Rosberg wygrywa 4. raz w F1, triumfując w GP USA. To był 100. wyścig Nelsona Piqueta.
2002 – Rubens Barrichello zwycięża w GP Europy. To było 100. GP Giancarlo Fisichelli.
2013 – Robert Kubica bierze udział w trzecim rajdzie WRC – bardzo trudnym Rajdzie Sardynii. Wygrywa kategorię WRC2 o 4 minuty i 17 sekund. Zdobywa jednocześnie swoje pierwsze punkty w WRC, zajmując 9. miejsce w klasyfikacji generalnej. Kubica i Baran wygrali w tej imprezie 14 z 16 OS-ów.
2015 – „Musimy zacząć już myśleć o przyszłym sezonie, nie chcę być w takiej sytuacji jak teraz za rok. Musimy usiąść i zobaczyć, jakie możliwości są dostępne” – mówi Robert Kubica.
2018 – Grand Prix Francji. Williams nadal nie robi postępów. Robert Kubica i Rob Smedley żartują, że nowe stroje Williamsa na ten weekend wyścigowy to ich jedyna poprawka. W wyścigu Sergey Sirotkin jest 15. a Lance Stroll nie kończy rywalizacji.

Podziel się wpisem:

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Najnowsze wpisy na blogu:

Tego dnia w F1 - 18 września

Urodził się Marc Surer (90 startów, 1 najszybsze okrążenie).

„Oczywiście wolałbym być tam [w F1 – przyp. MC], ale takie jest życie i trzeba się z tym pogodzić. Nadal muszę pokonać wiele ograniczeń aby móc komfortowo usiąść w samochodzie na torze i nie mam tu na myśli tylko samochodu F1. Potrzeba trochę szczęścia i nie wszystko zależy ode mnie. Może to zabrzmieć źle, ale nadzieja umiera ostatnia. Wiara nic nie kosztuje. Nadal wierzę, ale nie bujam w obłokach, twardo stąpam po ziemi. To nie tak, że będę czuł się nikim jeżeli nie wrócę do F1. Nie o nią tu chodzi, ale o mnie” – odpowiada Robert na pytanie o powrót do F1.

Nico Rosberg w swoim 200. starcie w F1 odnosi 22 zwycięstwo. Było to też 200. GP dla zespołu Toro Rosso.

Przedstawiciel zespołu Racing Point, Stephen Curnow gości w siedzibie PKN Orlen. Tematem rozmów oczywiście przyszłość Roberta Kubicy.

Archiwum